Osiedle Polanka - proszę o opinie

karol

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: karol »

Chciałbym zapytać nowo wprowadzonych mieszkańców, jak wygląda u nich sprawa okien, a mianowicie od kilku ładnych dni kiedy to pogoda doświadcza nas wysoko ujemną temperaturą, czy u nich też mróz przechodzi przez okna do środka mieszkania???Bo ja mam wrażenie jakbym był na Biegunie Polarnym.
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: trader »

W pierwszym sezonie niestety trzeba stoczyć walkę z wilgocią. Nie mieszkam w tych blokach, ale jestem właśnie w trakcie swojego pierwszego sezonu grzewczego w domku jednorodzinnym. Jedyna opcja to grzać i wietrzyć. Przy tych mrozach wilgotność powietrza na zewnątrz jest minimalna, więc wystarczy kilka razy dziennie otworzyć okna na szeroko na kilka minut. Rozumiem, że każdego mierzi myśli traceniu cennego ciepła i rachunkach za opał. Niestety, nie ma innego wyjścia. No chyba, że ktoś chce wyhodować sobie pleśń. :D

Wracając do tematu, muszę codziennie kilka razy wycierać wodę z okien. Na oknach dachowych od dwóch dni mam lód w narożnikach. Kiedy temperatura niedawno zbliżyła się do zera, wilgoć prawie nie wykraplała się na szybach.

Zatem głowa do góry. Grzać i wietrzyć. W przyszłym roku powinno być lepiej i taniej. :-)
karol

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: karol »

Rozumie że musi być cyrkulacja powietrza,ale Szanowny Panie, mróz przedostaje mi się do mieszkania przez okna, normalnie sople wiszą.
mieszkaniec

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: mieszkaniec »

U mnie z oknami ok, nie mam powodów do zmartwień.
Gość

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: Gość »

Witam wszystkich!
Z kazdym dniem przekonujemy sie ze Polanka to nie byl trafny wybor.
Na początku jak najbardziej wszystko było super, pani zajmujaca sie sprzedażą rewelacyjna. Wszystko sie zmienilo jak pieniadze wplynely na konto! klucze dostalismy z pieciomiesiecznym opoznieniem, pani z administracji z jaka by sie sprawa nie poszlo, miala sprawdzic i oddwonic. JESZCZE NIGDY TEGO NIE ZROBILA. teraz sa dwie panie, nie wiem ktora gorsza. i za parking trzeba placic, o czym tez sie wlasnie dowiedzielismy bo panie wrzucily nam umowe najmu miejsca parkingowego do skrzynki. PONIZEJ KRYTYKI...................
OSOBISCIE NIE POLECAM!!!!!!!!!! Czekam na inne opinie mieszkancow. pozdrawiam
Liber

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: Liber »

Witam. Widzę że właściwie wszystkie opinie dotyczące zarówno dewelopera, jak i osiedla są negatywne. Na szczęście na płońskim rynku lista nowo oddawanych mieszkań się powiększa także jest możliwość wyboru mieszkania u innego dewelopera.
małgosia

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: małgosia »

ZGADZAM SIĘ Z MOIM POPRZEDNIKIEM, PANIE KTÓRE ZAJMUJĄ SIĘ ADMINISTROWANIEM NIBY WSPANIAŁEJ FIRMY, CHYBA POMYLIŁY POWOŁANIE.POWINNY PRACOWAĆ W CYRKU, BY ROZŚMIESZAĆ DZIECI SWOIM NIEDOTRZYMYWANIEM OBIETNIC. CIĄGLE COŚ OBIECUJĄ, MÓWIĄ ZE ZAŁATWIĄ SPRAWĘ A TAK NAPRAWDĘ SĄ NIEKOMPETENTNE I NIK NIE WYCIĄGA KONSEKWENCJI, NAWET PAN DEWELOPER KTÓRY TEZ NIE WIELE MOŻE BO NIC NIE WIE.OGÓLNIE ŻENUJĄCE JEST TO ŻE DLA WSZYSTKICH NIGDY NIE MA ŻADNEGO PROBLEMU, A POTEM I TAK NIC NIE ROBIĄ W TEJ SPRAWIE. OSTATNIO BYŁA AKCJA Z TYMI UMOWAMI NA MIEJSCA POSTOJOWE-PANIE MYŚLĄ ŻE BĘDZIEMY BAWIĆ SIĘ W LISTONOSZA I BĘDZIEMY DOSTARCZAĆ IM UMOWY, KTÓRE ZAWIERAJĄ NIEDOZWOLONE KLAUZULE. NAWET NIK TEGO NIE SPRAWDZA POD WZGLĘDEM PRAWNYM I KAŻĄ PODPISAĆ MIESZKAŃCOM, A NIEKTÓRZY JAK TO LUDZIE PODPISUJĄ I ODNOSZĄ, NAWET NIE NEGOCJUJĄ CENY.
NA ZEBRANIU PAN DEWELOPER NARZUCIŁ SWOJEGO ADMINISTRATORA, KTÓRY TO BĘDZIE OBSŁUGIWAŁ NOWE BLOKI!!!NA LITOŚĆ BOSKĄ A GDZIE MOŻLIWOŚĆ WYBORU INNEJ OSOBY, TAŃSZEJ NA RYNKU. BO NIESTETY PAN NIE POWIEDZIAŁ ILE TO BĘDZIE SOBIE LICZYŁ Z M 2 OD RODZINY. PORUSZONO TEŻ TEMAT WYWOZU ŚMIECI, KTÓRY JEST STANOWCZO ZA DROGI I OPŁATY ZWIĄZANE ZE SPRZĄTANIEM. NAJLEPSZE JEST TO ŻE PRĄD PODŁĄCZONY DO BUDYNKÓW NOWYCH JEST WCIĄŻ NIESFORMALIZOWANY (BRAK MOŻLIWOŚCI ZAWARCIA UMOWY PRZEZ WŁAŚCICIELA MIESZKANIA Z DOSTAWCĄ PRĄDU CZYLI ZAKŁADEM ENERGETYCZNYM)-JEDNYM SŁOWEM W/G NASZEGO WSPANIAŁEGO DEWELOPERA MAMY Z NIM PODPISYWAĆ UMOWY NA DOSTARCZENIE PRĄDU.CZYLI MAMY WCIĄŻ NIELEGALNIE PODŁĄCZONY PRĄD!!!! PROSZĘ WSZYSTKICH O PILNE ŚLEDZENIE NASZYCH WSPÓLNYCH SPRAW.
ciociaklocia

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: ciociaklocia »

Małgosiu! Nie krzycz!
michał

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: michał »

Witam wszystkich mieszkańców,proszę o informację ile to faktycznie niektóre osoby zapłaciły za notariusza podpisując akt notarialny, bo niestety na zebraniu mało się o tym mówiło.
Gość

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: Gość »

WItam,
Poziom mojej irytacji tym osiedlem wzrasta z dnia na dzień. Jak myślę że muszę załatwiać coś z paniami z biura sprzedaży to krew mnie zalewa. Z mojej strony maja zapewnioną antyreklame za darmo:P Jeśli macie jakieś uwagi piszcie proszę, nie możemy sie na wszystko godzić!!!!!!!! a z tym prądem to jakaś masakra. Pozdrawiam serdecznie wszystkich zawiedzionych mieszkańców tego osiedla!
zośka

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: zośka »

Ludzie a czy te cudowne odległości między budynkami na tym osiedlu nie wzbudzają waszych obaw,czy tylko termin oddania budynku jest dla Was ważny.Kto przy zdrowych zmysłach kupi od Was mieszkanie jak jego balkon będzie centralnie umieszczony w podwórku domku jednorodzinnego.Komin w oknie i nad morze nie trzeba wyjeżdżać,żeby się dotlenić,ale zgadzam się krzywa ściana też jest ważna,bo jak tu obraz zawiesić.
Czyżby deweloper zapomniał zamieść na swojej stronie internetowej zdjęć przedstawiających co znajduje się po drugiej stronie tych "ekskluzywnych bloków"?
małgosia1

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: małgosia1 »

Szanowni mieszkańcy nowych bloków, zapewne zapoznaliście się z zastraszającą informacją na wejściowych drzwiach dotyczącą zawierania umów o miejsca postojowe. Panie z Biura Sprzedaży wraz z Szanownym Szefem czują się bezkarne wieszając takie informacje. Nie wykazują żadnej inicjatywy rozmowy z nami, traktując nas jak śmieci wrzucają kolejne śmieszne pisemka do skrzynki celem podpisania. Jednym słowem narzucają nam umowy do podpisu. Śmieszne jest sformułowanie w piśmie przewodnim, że coś zostało z nami ustalone na zebraniu. Niestety my mieszkańcy zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym, że nie możemy zawrzeć umowy z Zakładem Energetycznym na dostawę prądu.Nie uzyskaliśmy dokładnych wyjaśnień co jest tego powodem. Wciąż słyszymy wymijające odpowiedzi ze strony Dewelopera. A co z bezpieczeństwem, napięciem prądu,?za wszystko oczywiście bierze odpowiedzialność Deweloper, ale do czasu powstania jakiejś szkody, bo zapewne nikt nie poniesie odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku awarii w danym lokalu. Scenariusz jest taki sam jak przy usuwaniu usterek i wad, czyli ciągłe reklamacje bez odpowiedzi Dewelopera. Chcę poruszyć ważny szczegół, a mianowicie w większości przypadków podczas zawierania umowy kupna- sprzedaży mieszkania nie byliśmy poinformowani o kosztach związanych z miejscem postojowym oraz ile szacunkowo wynosi koszt ogrzewania mieszkania. Teraz widać ile musimy faktycznie oddać dodatkowo na rzecz Dewelopera, nie mówiąc już o kosztach wywozu nieczystości czy opłat administracyjnych. Jednym słowem rozbój w biały dzień.Aż strach pomyśleć co będzie za kilka lat. Proszę o opinię pozostałych mieszkańców, bo nasz Deweloper nie może traktować nas jak przedmioty którym narzuca się niemal wszystko.
UnhappY

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: UnhappY »

Szkoda, że rok temu gdy kupowaliśmy z malżonką mieszkanie, jedyne forum na temat tego osiedla znajdowalo sie na stronie dewelopera. Zostalo niestety usunięte tak szybko jak pojawily się na nim negatywne komentarze. Tak jak każdy mógblbym skomentować pracę dwóch "slodkich i uroczych" pań z biura sprzedaży, dla których żadna przeszkoda to nie problem, wszystko jest do zalatwienia od ręki, a klient ( dopóki nie wplaci należnych zobowiązań finansowych ) jest wartością najważniejszą. Generalnie wszystko od obslugi po wykonanie mieszkań na poziomie dalekim od zera. Może takie tematy na forum jak ten sprawią, że ktoś przed zakupem mieszkania od Naszego dewelopera, glęboko się zastanowi czy warto zaoszczędzić na wykończeniu mieszkania, żeby później żalować swojej decyzji. Może gdy firma SPLENDOR straci chętnych na swoje mieszkania, pomyśli o tym czy warto dbać o mieszkańców czy tylko o potencjalnych nabywców.
adam

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: adam »

Widzę,że wiele mieszkańców dało się nabrać na chwyt"nie ma problemu" Pań z biura sprzedaży. Ale to nie wszystko, nie nie da się zrobić w tej sprawie, bo Deweloper niczym się nie interesuje ani nie wyciąga wniosków z pism składanych pod jego adresem .Ale widać że nowe bloki nie powstają już tak szybko, a co za tym idzie my nowi mieszkańcy będziemy teraz więcej płacić żeby Deweloper nadrobił straty. Wciąż jest cisza z przyłączem-temat jakby ucichł i sprawa nieszczęsnych miejsc postojowych. Ciekawe co wymyśli Deweloper aby zmobilizować mieszkańców do podpisania umowy o wynajem miejsca postojowego.Mieszkańcy!!!- nikt nie szanuje naszego prawa, ani bezpieczeństwa.Po co te domofony jak nikt ich nie używa-klatki otwierane na noc na pełne drzwi.Każdy wchodzi gdzie chce, czy to jest klatka czy parking podziemny...
małgorzatak82

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: małgorzatak82 »

Witam, zakupiłam mieszkanko na pięknej Polance w zeszłym roku w nowo powstającym bloku F , jeśli ktoś z państwa też kupił mieszkanko w tym bloku proszę o kontakt mailowy ango2000@wp.pl . Wszystko na początku ładnie się zapowiadało panie były bardzo uprzejme i pomocne wprowadzaliśmy kilka zmian w mieszkaniu twierdziły, że wszystko da się zrobić. Teraz jest inaczej nagle okazuje się że ścianek nie da się przerobić tak jak chcemy. Co do terminu oddania miało być na koniec maja 2010 teraz okazuje się że nie wiadomo kiedy oddanie nastąpi. Masakra blok wciąż stoi w takim samym stanie jak 2 i 3 miesiące temu, mam wrażenie że nic tam się nie dzieje i nie mamy żadnych informacji od tych miłych pań.Gdybym wiedziała to co wiem teraz kupując to mieszanie pewnie bym się zastanowiła 2 razy... :(
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post