Okradziono

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
okradziona

Post autor: okradziona »

wczoraj tj.7 marca skradziono buty mojemu synowi z miejsca przed przebieralniami na basenie. Buty byly nowiutkie- czarne, skórzane "umbro" nr 42,5. Nie wiem, czy jest sens podejmowanie jakichkolwiek działań w celu zdemaskowania złodzieja, czy mam prawo do korzystania z zapisów monitoringu hali sportowej, czy policja wogóle zajmuje sie takimi sprawami? Wszystkich, którzy zostali w podobny sposob okradzeni PROSZĘ o wymianę doświadczeń. We mnie jest ogromny żal, bo nie należę do ludzi zamożnych i ciężko zapracowałam na te buty. ZŁODZIEJU! GARDZĘ TOBĄ!!!

/zły dział - przenoszę
dazgo
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

okradziona, radzę zacząć od policji. A nuż buty się znajdą?

Tylko nie wiem ile ma to wspólnego z zespołem na wesele. ;-)
okradziona

Post autor: okradziona »

dzięki za przeniesienie postu, nie jestam zbytnio zorientowana w sprawach poruszania sie po forum . Moje rozgoryczenie i bezradność są tak duże, że próbuję w różny sposób zależć jakąś pomoc. Choćby to były tylko buty! Myślę, że każdy kto został okradziony to zrozumie.
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

ok - nie ma sprawy :)
swoją drogą zapraszam do zarejestrowania się na forum.
Awatar użytkownika
hex
Posty: 142
Rejestracja: 2006-12-29, 10:08

Post autor: hex »

okradziona pisze:Moje rozgoryczenie i bezradność są tak duże, że próbuję w różny sposób zależć jakąś pomoc. Choćby to były tylko buty! Myślę, że każdy kto został okradziony to zrozumie.
No szczerze współczuję... Myślałem, że takie rzeczy już się nie zdarzają... A może ktoś niechcący zabrał ze sobą nieswoje i może zwróci na halę? Warto się popytać jeszcze...
Awatar użytkownika
arturo
Posty: 82
Rejestracja: 2006-12-26, 12:20
Lokalizacja: ze swiata

Post autor: arturo »

to raczej nie byl przypadek. jakies 1,5 miesiaca temu kolezanka opowiadala, ze jej chlopakowi tez ukradli buty w przebieralni przy basenie. gosc z monitoringu cos mowil, ze tasmy moze obejrzec podobno policja. nie wiem ile jest w tym prawdy, ale mi opowiedziano taka wersje.
TomaH
Posty: 187
Rejestracja: 2006-12-20, 11:28
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: TomaH »

Najlepsze rozwiązanie zapobiegawcze takiej przykrej sytuacji to chyba zabieranie butów do szafki. Ja zawsze tak robię i nikt mi nic jeszcze nie ukradł na basenie! Jeżeli buty były nowe i stały w łatwo dostępnym miejscu to napewno były łakomym kąskiem dla potencjalnego złodzieja - to chyba jasne:(
okradziona

Post autor: okradziona »

Mądry Polak po szkodzie. Mój syn był na basenie na zajęciach w-f ze swoim nauczycielem. Z tego co wiem to powszechnie praktykuje się zostawianie butów przed przebieralnią. Zwrócę oczywiście nauczycielom na to uwagę, ale pretensje mam tylko do złodzieja. Mój syn dostał nauczkę w postaci straty butów i to mu wystarczy. Ja natomiast sprawę doglębnie przemyślałam i doszłam do wniosku, że odzyskanie butów jest niemożliwe, ale jednak, choć to pewnie beznadziejne, podejmę dalsze próby zdemaskowania złodzieja .W poniedziałek idę do dyrekcji hali sporwowej. Będę Was na bierząco informowała co z tego wyniknie. ( Odnośnie rejestracji na forum wydaje mi się, że to zrobiłam,ale jeśli coś znowu pokręciłam to szanowny administratorze daj znać)
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Jak chodziłem na basen, to zawsze buty brałem do szafki. Niestety, okazja czyni złodzieja.

Zamiast do dyrekcji, lepiej idź na policję i zgłoś kradzież. A może przy jakiejś okazji buty znajdą się u jakiegoś pasera? Ja bym nie rezygnował. Natomiast dyrekcja nic Ci nie pomoże - trzeba było zabezpieczyć buty - tyle powiedzą.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

Szanowny administrator daje znać ;)
Proszę odebrać pocztę, gdyż mail z wyjaśnieniami został właśnie wysłany.
okradziona pisze:Nie wiem, czy jest sens podejmowanie jakichkolwiek działań w celu zdemaskowania złodzieja
zawsze jest sens bo takich ludzi trzeba tępić tym bardziej jeśli okazał by się to nieletni wtedy lepiej przytemperować go wcześniej.

Co do taśm to trzymam kciuki za ich udostępnienie choć powiem, że może być to trudne dla "zwykłego" człowieka. Swoją drogą (jeśli to nie będzie problemem) to z chęcią bym się dowiedział czy można to zrobić. Może komuś taka wiedza się przyda.
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

W takich chwilach chciałbym, ażeby (gdyby mi ukradli buty) stwierdzono u mnie zaraźliwą grzybicę i masę innych chorób stóp a by było :)
A na poważnie - szukaj, próbuj, jak się poddajesz to on znów coś ukradnie, a nóż Ci się uda go zdemaskować.
okradziona

Post autor: okradziona »

Byłam dzisiaj na policji i u dyrektora hali sportowej. Muszę przyznać, że w obu tych instytucjach przyjęto mnie miło i ze zrozumieniem( przynajmniej tak to wyglądało). Policja zgłoszenie o kradzieży przyjęła. Od dyrektora zaś dowiedziałam się, że taśmy z monitoringu są do wgladu dla policji i straży miejskiej. Archiwizacja takich taśm jest krótka więc trzeba szybko zgłaszać zdarzenie. Mamy pecha, gdyż kamery w miejscu, z którego ukradziono buty będą dopiero zakładane. Kamery zarejestrowały tylko miejsce przy wejściu. Materiał ma być zabezpieczony. Tyle udało mi się zrobić. Szanse na wykrycie sprawcy kradzieży są znikome, ale mam przynajmniej świadomość, że nie poddałam się bez walki. Dziękuję gorąco wszystkim, którzy mnie wspierali. Pozdrawiam. Jeszcze się odezwę.
okradziona

Post autor: okradziona »

dazgo pisze:W takich chwilach chciałbym, ażeby (gdyby mi ukradli buty) stwierdzono u mnie zaraźliwą grzybicę i masę innych chorób stóp a by było :)
A na poważnie - szukaj, próbuj, jak się poddajesz to on znów coś ukradnie, a nóż Ci się uda go zdemaskować.
Ha, ha! Teraz żałuję, że wbijałam mojemu dziecku do głowy jak ma dbać o higienę osobistą. ;)
ODPOWIEDZ