Bomba na pływalni...

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Bomba na pływalni...

Post autor: Piter »

Chyba każdy z nas zna to miejsce ....
Obrazek

Pływalnia w Płońsku. Miejsce spotkań i zabawy młodych ludzi...
Dziś 10.02.08 jednak było inaczej a to dzięki głupiemu żartowi.
Podobno w okolicach 17 ktoś zadzwonił, że w budynku pływalni znajduje się bomba i wybuchnie za 3h czyli o 20.
Na miejsce przybyła jednostka straży, pogotowie i kilka radiowozów policji.
Wszystkie osoby przebywające w budynku zastały ewakuowane z budynku, po czym przystąpiono do szukania "paczki".
Leciały cenne minuty i robiło się coraz groźniej. . .
Na szczęście po wybiciu 20 nic się nie stało. Alarm okazał się fałszywy...

Korzystając z okazji pragnę przypomnieć wszystkim podobne sytuacje...

Bomba w bloku
Jak policja łapie autorów fałszywych alarmów
oraz dodatkowo
Płońskie bezpieczeństwo

No i jeszcze ostatnia sprawa. Czy możemy mówić w Płońsku o czymś takim jak "monopol" na wiadomości ?
Chodzi o to, że jako zwykły kowalski nie mogłem się niczego dowiedzieć od policji zabezpieczającej teren.
Każdy odsyłał mnie do Płońszczaka i Tygodnika Ciechanowskiego. Dziwne to dla mnie było.
Wszystkie informacje zawarte w poście pochodzą od uwaga, uwaga ludzi obserwujących zdarzenie.
Mam nadzieje, że się mylę i takiego monopolu nie ma, ale cóż kiedyś wierzyli, że ziemia jest płaska to ja też mogę sobie wierzyć ;)
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

Zgadzam się bo razem z Piterem byłem na miejscu zdarzenia.
Rozumiem, że Policja powinna zająć się pracą a nie udzielać informacji na lewo i prawo, ale Ci policjanci, o których mowa siedzieli sobie spokojnie w radiowozie przed wjazdem od strony rzeki-parku i nic nie robili [w sensie nie zabezpieczali terenu itp, po prostu siedzieli].
Co do alarmów bombowych to naprawdę z jednej strony cieszę się, że nie był to szpital, bo aż się boję pomyśleć co by było, gdyby np. ktoś zawiadomił szpital w trakcie jakiegoś zabiegu.
Ciekawi mnie jeszcze jedno - co ze sprawcą, czy tam sprawcami. Policja coś ustaliła?
Zapewne dowiemy się o tym z gazet, bo przecież jakże by inaczej ;)
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

4tyś za akcję ... no to fajnie koleś który to zrobił pozbędzie się 3 wypłat ;) Jedno mnie zastanawia.... to ta "grupa specjalna" ? Co za grupa ? Obserwowaliśmy z Dazgo i nic nie widzieliśmy ... Jedynie słyszeliśmy od ludzi, że ma przyjechać "coś" z Legionowa ale ja tam ich nie widziałem.
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

Piter - z Legionowa mieli przyjechać saperzy i byli - koło 19.30 przyjechali dużym policyjnym wozem zwanym potocznie "suką". A co do kwoty to tylko tyle?
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

Dzięki za wyjaśnienie. Zresztą to wszystko Twoja wina bo kazałeś się uśmiechać jak nam zdjęcia robili ;) ;) ;) i nie zauważyłem ich. Osobiście myślałem, że taka akcja to z 10k będzie kosztowała. Zresztą to jest tylko Polska, kraj w którym wszystko jest możliwe. . .
AntyDemagog
Posty: 42
Rejestracja: 2007-04-19, 18:15
Lokalizacja: wstyd mówic

Post autor: AntyDemagog »

dazgo pisze:Legionowa mieli przyjechać saperzy i byli - koło 19.30
jakiś czas temu słyszałem że w razie znalezienia niewypału/ miny mają 48h na przybycie :D skoro bomba leżała już z 60lat to i jeszcze trochę poleży :]
jak słyszę o takich wybrykach to żal tyłek ściska :/ może to i lepiej że teraz nauczkę dostaną jakby potem mieli odwalić coś poważniejszego
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

Funkcjonariusze KPP w Płońsku zatrzymali 45-letniego mieszkańca pow. Nowy Dwór Mazowiecki podejrzewanego o telefoniczne powiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego w Hali Sportowej.
K.R.C
Artur_N
Posty: 235
Rejestracja: 2007-11-05, 23:49
Lokalizacja: West Side

Post autor: Artur_N »

To zrbiło 2 mlodych szczyli (13,14lat), wiem którzy ;]
ODPOWIEDZ