iGoogle i startowy.com

Wasze problemy ze sprzętem i oprogramowaniem.
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

iGoogle i startowy.com

Post autor: dazgo »

Od niedawna zauważyłem zainteresowanie produktami google i pozwoliłem sobie przytoczyć opis (w wikipedii) odnośnie iGoogle. Wg definicji wiki jest to:

iGoogle - strona internetowa umożliwiająca użytkownikowi szybki dostęp do najważniejszych dla niego informacji. Każdy korzystający z usługi ma do dyspozycji własną stronę (dostępną tylko dla niego), na której może umieszczać różne elementy, takie jak zegar, aktualną pogodę, nagłówki wiadomości z interesujących go kanałów RSS i Atom, listę rzeczy do zrobienia, ale także najpopularniejsze filmy z Google Video, gry we flashu, miniczat lub wbudowany komunikator internetowy. Elementy mogą być organizowane w wielu kartach.

Wszystkie, pogrupowane w kategorie oraz możliwe do przeszukiwania, elementy są dostępne w katalogu treści. Dostępne jest również do wybrania 7 różnych kolorystycznych motywów strony.

Usługa została uruchomiona 20 maja 2005 w języku angielskim. Aktualnie dostępna jest również w języku polskim. Usługa znana była jako spersonalizowana strona domowa Google do 30 kwietnia, kiedy na oficjalnym blogu Google ogłoszono zmianę nazwy serwisu.

Osobiście korzystałem z tej usługi i jestem zadowolony, choć widzę jeszcze wiele niedociągnięć.
Z polskich tworów podobnych polecam:
http://www.startowy.com

Opis ze strony twórców startowy.com:
Startowy.com to pierwszy serwis w sieci wyznaczający nowe kierunki w integracji nowoczesnych technologii z użytecznością strony domowej / startowej.
Od dziś nie musisz znać się na HTML'u, nie musisz być znawcą internetu, wystarczą 2 minuty, abyś mógł cieszyć się własną, w pełni funkcjonalną stroną internetową. Chcesz mieć bloga, zbiór własnych linków, kontaktów, informacji z innych serwisów? Może chcesz mieć to wszystko na jednej stronie, a dodatkowo tym zarządzać szybciej i sprawniej niż webmaster? Chcesz tego? Wystarczy się zarejestrować i korzystać. Nie pobieramy żadnych opłat, stworzyliśmy to dla Ciebie i z myślą o Tobie. Nikt od dziś nie będzie Ci mówił, co masz oglądać na stronie głównej, sam(a) to określisz, sam(a) określisz ułożenie bloków, kolorystyką i ich zawartością. To wszystko wygodnie z poziomu fotela na którym siedzisz w tej chwili. Spróbuj jak łatwo się tym zarządza na stronie testowej, do której nawet nie musisz się logować, aby móc przekonać się na własne oczy o czym mówimy.

Działa na tej samej zasadzie, jest bardziej rozbudowany a co za tym idzie lepiej przystosowany do potrzeb polskich użytkowników.
Wg mnie lepszy (jak na razie) niż igoogle, ale każdy lubi to co ma i to co mu się podoba (albo odpowiada).
Zachę
ODPOWIEDZ