prosba do automaniakow

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
alkocholik

prosba do automaniakow

Post autor: alkocholik »

Czesc
mam okazje kupic golfa II z gazem, cena nie jest wysoka i wlasciciel powiedzial ze bede zadowolony z takiego autka, problem w tym ze nigdy nie mialem niemieckiego wozu (wczesniej jezdzilem tylko fiatem uno) czy ktos moze mi powiedziec cos na temat golfa? warto to kupic? jaka awaryjnosc, ile spala i czy przyspiesza dobrze jak ma instalacje gazowa, chce miec pewnosc zanim go kupie i chce byc zadowolony
Dzieki!
Gosc

Post autor: Gosc »

Odwiedz forum Vw Golfa na (forum.vwgolf.pl) i poczytaj a duzo rzeczy sie dowiesz i odpowiesz sobie na twoje pytania. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Post autor: Glitch »

Nie wiem jaki motor, ale z własnego doświadczenia: golfik II 1.6 przez ponad 5 lat (4 lata na gazie) prawie zero problemów.
Musiałem tylko wymieniać normalne materiały eksploatacyjne plus regulacja gazu co jakieś 7-8 tyś (na gazie nie działa komputer).
Naprawy jakie pamiętam to:
- regeneracja rozrusznika (ok 60 zł)
- regeneracja alternatora (choć zużyte były tylko szczotki ok. 60 zł)
- wymiana prędkościomierza (awaria licznika kilometrów 35 zł - całe zegary z Allegro :D )
- wymiana uszczelki pod głowicą (to chyba była moja wina, a ceny już nie pamiętam)
- wymiana włącznika świateł cofania (21 zł)
- wymiana włącznika wentylatora chłodnicy (?)
- wymiana włącznika wycieraczek (55 zł.)
- wymiana przełącznika kierunkowskazów (75 zł.)

Tak z ciekawości zapytam - jaka cena, jeśli możesz zdradzić?
alkocholik

Post autor: alkocholik »

Glitch pisze:Nie wiem jaki motor, ale z własnego doświadczenia: golfik II 1.6 przez ponad 5 lat (4 lata na gazie) prawie zero problemów.
Musiałem tylko wymieniać normalne materiały eksploatacyjne plus regulacja gazu co jakieś 7-8 tyś (na gazie nie działa komputer).
Naprawy jakie pamiętam to:
- regeneracja rozrusznika (ok 60 zł)
- regeneracja alternatora (choć zużyte były tylko szczotki ok. 60 zł)
- wymiana prędkościomierza (awaria licznika kilometrów 35 zł - całe zegary z Allegro :D )
- wymiana uszczelki pod głowicą (to chyba była moja wina, a ceny już nie pamiętam)
- wymiana włącznika świateł cofania (21 zł)
- wymiana włącznika wentylatora chłodnicy (?)
- wymiana włącznika wycieraczek (55 zł.)
- wymiana przełącznika kierunkowskazów (75 zł.)

Tak z ciekawości zapytam - jaka cena, jeśli możesz zdradzić?


rozrusznik? alternator? uszczelki? kurde to pol samochodu sie sypie! nie to jednak nie kupie tego grata z NRD, kupie za te same pieniadze daewoo bez rdzy tez z gazem, wiadomo co koreanskie to dobre!
Awatar użytkownika
tiyo_pl
Posty: 59
Rejestracja: 2007-10-08, 10:09
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: tiyo_pl »

alkocholik,

a co byś chciał, przecież to nie nówka trzeba sie liczyć z naprawami
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

Golf II... hmm nie wiem ile to teraz kosztuje, ale radzę trochę odłożyć i kupić coś nowszego np Golfa III za ok 5k. Każdy poleca Golfa II, ale trzeba sobie uzmysłowić, że on był dobry kilka lat temu. Teraz te autko z przebiegiem ok 250 - 300k kilometrów kwalifikuje się do jak najszybszej wizyty w serwisie. I nie wierzę w to, że samochód który jest połnoletni i jeszcze posiada gaz ma przejechane 150k ;)
Zdradź nam cenę tego autka i ilość pieniędzy którą posiadasz na wydanie.
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Post autor: Glitch »

tiyo_pl pisze:alkocholik,

a co byś chciał, przecież to nie nówka trzeba sie liczyć z naprawami
Dokładnie.
Nie chcesz to nie bierz.
Weź pod uwagę fakt że auto takie kupujesz "za grosze", a wszystkie wymienione przezemnie naprawy miały miejsce w ciągu ponad 5 lat, w dodatku żadna z nich nie była przyczyną unieruchomienia samochodu.
Widzę że chyba jeszcze nie miałeś żadnego samochodu, idź do kogoś kto ma kilkuletniego (wystarczy do 10 lat) np. Fiata albo jakiegoś Citroen'a i spytaj się ile części wymienił.
Wątpię żeby dał radę sobie wszystko przypomnieć.
Awatar użytkownika
hex
Posty: 142
Rejestracja: 2006-12-29, 10:08

Post autor: hex »

alkocholik pisze:rozrusznik? alternator? uszczelki? kurde to pol samochodu sie sypie! nie to jednak nie kupie tego grata z NRD, kupie za te same pieniadze daewoo bez rdzy tez z gazem, wiadomo co koreanskie to dobre!
Widać, że pierwszy raz podchodzisz do zakupu auta. Powiem Ci tylko jedno, nie kieruj się emocjami. Pisząc, że co koreańskie to dobre, to trochę tak, jak Kaczyński ze swoją "oczywistą oczywistością" ;)

Elementy, które wymienił Glitch czekają na Ciebie do wymiany w Twoim aucie, choćby miało ono tylko kilka lat, a nie kilkanaście. Dziwię się w sumie, że nie było tutaj mowy o łożyskach, tarczach, klockach, drążkach, końcówkach drążków, wachaczach. Przecież te elementy też mu się zużyły (podobnie jak u mnie) ...

Prawda jest taka, że już od wielu lat auta projektowane są tak, żeby jak najmniej kosztowały "na starcie", ale za to, żeby odwiedzać serwisy celem wymiany elementów zużywających się. Elementy są projektowane tak, żeby zużywały się w miarę bezboleśnie dla użytkownika, ale nieuchronnie. Dlatego dzisiaj, jak się coś psuje w aucie, to auto nie od razu staje, tylko zaczyna prychać, kichać, zwalniać, hałasować itp. Jak nie wymienisz tego, co było zaplanowane do wymiany, to wtedy dopiero stajesz. Potem każdy mówi - mi to przez 10 lat w samochodzie NIC SIĘ NIE ZEPSUŁO!!!

..... Ta, jasne ;P
alkocholik

Post autor: alkocholik »

hex pisze:Elementy, które wymienił Glitch czekają na Ciebie do wymiany w Twoim aucie


O to sie nie boje, on poprostu nie wymienil wszystkich czesci ktore musial dokupic nowe, ale wiadomo ze kazda pliszka swoj ogonek chwali i wstyd sie przyznac do wszystkiego :D

Wszyscy mowia mi - TYLKO NIE GOLFA! TO KUPA RDZY! i tego sie trzymam.... kupie koreanski PORZADNY woz!
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Post autor: Glitch »

hex pisze:Dziwię się w sumie, że nie było tutaj mowy o łożyskach, tarczach, klockach, drążkach, końcówkach drążków, wachaczach.
Zakwalifikowałem je jako części eksploatacyjne, choć tarcz ani wachaczy nie wymieniałem, a samochód przechodzi normalne przeglądy bez omijania lini diagnostycznej.
Co do łożysk to ten typ tak ma i przy wymianie szczęk należy je też wymienić ze względu na to że już nie "ułożą" się tak jak wcześniej i dotyczy to każdego egzplarza.
alkocholik pisze:O to sie nie boje, on poprostu nie wymienil wszystkich czesci ktore musial dokupic nowe
Nie chcesz to nie wierz, nie musisz, tak samo jak nie musisz kupować takiego czy innego samochodu.
Niczego nie chwalę, ani nikogo do niczego nie namawiam. Wymieniłem tylko swoje perypetie z samochodem, jestem z niego zadowolony, a ktoś inny być nie musi.

Koniec tego wywodu.
Róbta co chceta. :piwo:
Awatar użytkownika
hex
Posty: 142
Rejestracja: 2006-12-29, 10:08

Post autor: hex »

alkocholik pisze:O to sie nie boje, on poprostu nie wymienil wszystkich czesci ktore musial dokupic nowe, ale wiadomo ze kazda pliszka swoj ogonek chwali i wstyd sie przyznac do wszystkiego :D
Wszyscy mowia mi - TYLKO NIE GOLFA! TO KUPA RDZY! i tego sie trzymam.... kupie koreanski PORZADNY woz!
Od Glitcha przynajmniej dowiedziałeś się kilku istotnych informacji o danym typie auta. O koreańcu usłyszałeś tylko tyle, że jest porządny... Nie sądzisz że to za mało i tak naprawdę guzik wiesz o tym koreańcu?
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Post autor: Glitch »

Według Ciebie do dobrych samochodów to leje się tylko benzynę i jeżdzi i to nawet jak mają kilkanaście lat?
Muszę Cię rozczarować, takie samochody nie istnieją, nawet w salonach takich nie mają.
alkocholik jak już będziesz miał tą koreańską furkę i pojeżdźsz nią tak z tydzień wsiądź do kogoś znajomego na kilka minut za kierownicę golfa i przejedź się kilka kilometrów to zobaczysz co wybrałeś.
TomaH
Posty: 187
Rejestracja: 2006-12-20, 11:28
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: TomaH »

Porządny koreański wóz??? Przecież to już brzmi przekomicznie!!! :krzeslem: ludzie gdzie wy sie uchowaliscie z takimi pogladami motoryzacyjnymi!!! To trzeba publikować na skalę krajową :hurra: niech wszyscy usłyszą a co??? :help:
mika
Posty: 56
Rejestracja: 2007-05-30, 09:27
Lokalizacja: centrum

Post autor: mika »

TomaH pisze:Porządny koreański wóz???
Taki wlaśnie wóz kupił mój szfagier i ........ po pół roku sprzedał---taki był to wspaniały koreański wozik :P :P :ok:
Awatar użytkownika
arturo
Posty: 82
Rejestracja: 2006-12-26, 12:20
Lokalizacja: ze swiata

Post autor: arturo »

nie wiem co macie do koreanskich samochodow. ja osobiscie bym nie kupil, ale np moj kolega z pracy nastukal swoim tico 250tys bez rzadnych wiekszych problemow.
w mysl zasady: jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma ;)
ODPOWIEDZ