Aparaty cyfrowe.

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 25
Rejestracja: 2007-09-06, 09:37
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Aparaty cyfrowe.

Post autor: Henryk »

Chce kupić sobie w miarę dobry i niedrogi fotograficzny aparat cyfrowy. Mogę wydać 400 - 600 złotych. Czy ktoś z użytkowników tego typu sprzętu może mi doradzić w tej sprawie. Na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę, żeby nie kupić przysłowiowej "zabawki"?
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Polecam Canona Powershota. Mam co prawda nieco lepszy model i jestem z niego bardzo zadowolony. :)
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Post autor: Glitch »

trader pisze:Polecam Canona Powershota. Mam co prawda nieco lepszy model i jestem z niego bardzo zadowolony. :)
Również zdecydowanie polecam.
Mam A460 5mpx, 4xzoom (dostępny za ok. 500zł.) i jestem z niego bardzo zadowolony.

Jeśli chodzi o parametry to tak po "łebkach":

1. Warto jest mieć jakiś markowy aparat np. Sony, Fuji, Olympus, Canon.

2. Rozdzielczość matrycy między 4mpx, a 6mpx to wystarczy do domowego użytku, takie zdjęcia mozemy potem wywołać bez obaw nawet w formacie 25 x 30.

3. Najlepiej żeby obiektyw w aparacie posiadał soczewki szklane np."Carl Zeiss", niektóre tanie aparaty mają plastikowe obiektywy co przekłada się na jakość zdjęć.

4. Bardzo ważny jest zoom, największy zoom cyfrowy nie dorównuje optycznemu, wystarczy jeśli będzie x3.

5. Karty pamieci (w sumie nie ma to większego znaczenia bo ceny kart spadają, ale niektóre sprzęty np. dvd są wyposażone w czytniki popularnych kart pamieci SD, MMC, MemoryStick)
Warto to rozważyć.

6. Najlepiej jeśli aparat ma zasilanie z akumulatorków AA lub AAA, ponieważ czasem na wycieczce zdarza sie ze nasz akumulator odmówi posłuszeństwa to zasilanie możemy znależć w każdym sklepie lub stacji benzynowej.
Natomiast w przypadku akumulatorków dedykowanych sprawa ma się nieco gorzej bo w przypadku awarii musimy się skierować do bardziej odpowiedniej placówki i nieraz jest on tylko na zamówienie.

7. Ekran lcd.
Nie musi być na całej tylnej powerzchni aparatu, wystarczy jeśli bedzie dwucalowy, im większy ekran tym aparat jest bardziej prądożerny.

8. Połączenie z urządzeniami.
Najlepiej jeśli jest to standardowe połączenie typu usb, usb mini.
Z dedykowanymi kablami w razie zgubienia lub uszkodzenia możemy mieć problem tak jak w przypadku aukumulatorka dedykowanego.

9. Funkcje.
Aparaty wyposażone są w różne programy tematyczne większość z nas używa funkcji automatycznych ale jeśli ktoś lubi poeksperymentować to warto zwrócić uwagę na możliwości tematyczne takie jak macro, ustawienia ręczne, funkcje lampy błyskowej.

10. Nagrywanie filmów.
Ta funkcja nie jest niezbędna, ale nierzadko można zarejstrować kawałek dobrego filmu i jeśli będziesz jej używał tak często jak samego aparatu to zwróć uwagę aby filmiki były nagrywane w rozdzielczości min 640 x 480 z dzwiękiem.
Niektóre aparaty nagrywają filmiki, ale bez dzwięku, a co to za przyjemność oglądać niemy film. :/

11. Rozmiary też odgrywaja ważną rolę ponieważ nie lubimy nosić ze sobą wielkich toreb, więc fajnie jeśli aparacik możemy schować w futerale i przypiąć do paska.

10 Gdzie kupić ?
Najtaniej wiadomo na aukcji internetowej, ale nie zawsze mamy pewność czy towar jaki dostaniemy będzie akurat tym czym zamawialiśmy, no i w przypadku reklamacji koszta i czas się troszkę zwiększają więc polecam raczej sprawdzony sklep ze sprzętem czasem są promocje i można naprawdę okazyjnie nabyć (ja zapłaciłem za swój 495,- :super: ) i możemy zawsze poprosić sprzedawcę o pokazanie i wypróbowanie.

12. Cena.
Dobry aparat nie musi być drogi, przeważnie wystarcza taki z przedziału cenowego: 400 - 800zł.
aleks

Post autor: aleks »

Glitch pisze:
trader pisze:Polecam Canona Powershota. Mam co prawda nieco lepszy model i jestem z niego bardzo zadowolony. :)
Również zdecydowanie polecam.
Mam A460 5mpx, 4xzoom (dostępny za ok. 500zł.) i jestem z niego bardzo zadowolony.

Jeśli chodzi o parametry to tak po "łebkach":

1. Warto jest mieć jakiś markowy aparat np. Sony, Fuji, Olympus, Canon.

2. Rozdzielczość matrycy między 4mpx, a 6mpx to wystarczy do domowego użytku, takie zdjęcia mozemy potem wywołać bez obaw nawet w formacie 25 x 30.

3. Najlepiej żeby obiektyw w aparacie posiadał soczewki szklane np."Carl Zeiss", niektóre tanie aparaty mają plastikowe obiektywy co przekłada się na jakość zdjęć.

4. Bardzo ważny jest zoom, największy zoom cyfrowy nie dorównuje optycznemu, wystarczy jeśli będzie x3.

5. Karty pamieci (w sumie nie ma to większego znaczenia bo ceny kart spadają, ale niektóre sprzęty np. dvd są wyposażone w czytniki popularnych kart pamieci SD, MMC, MemoryStick)
Warto to rozważyć.

6. Najlepiej jeśli aparat ma zasilanie z akumulatorków AA lub AAA, ponieważ czasem na wycieczce zdarza sie ze nasz akumulator odmówi posłuszeństwa to zasilanie możemy znależć w każdym sklepie lub stacji benzynowej.
Natomiast w przypadku akumulatorków dedykowanych sprawa ma się nieco gorzej bo w przypadku awarii musimy się skierować do bardziej odpowiedniej placówki i nieraz jest on tylko na zamówienie.

7. Ekran lcd.
Nie musi być na całej tylnej powerzchni aparatu, wystarczy jeśli bedzie dwucalowy, im większy ekran tym aparat jest bardziej prądożerny.

8. Połączenie z urządzeniami.
Najlepiej jeśli jest to standardowe połączenie typu usb, usb mini.
Z dedykowanymi kablami w razie zgubienia lub uszkodzenia możemy mieć problem tak jak w przypadku aukumulatorka dedykowanego.

9. Funkcje.
Aparaty wyposażone są w różne programy tematyczne większość z nas używa funkcji automatycznych ale jeśli ktoś lubi poeksperymentować to warto zwrócić uwagę na możliwości tematyczne takie jak macro, ustawienia ręczne, funkcje lampy błyskowej.

10. Nagrywanie filmów.
Ta funkcja nie jest niezbędna, ale nierzadko można zarejstrować kawałek dobrego filmu i jeśli będziesz jej używał tak często jak samego aparatu to zwróć uwagę aby filmiki były nagrywane w rozdzielczości min 640 x 480 z dzwiękiem.
Niektóre aparaty nagrywają filmiki, ale bez dzwięku, a co to za przyjemność oglądać niemy film. :/

11. Rozmiary też odgrywaja ważną rolę ponieważ nie lubimy nosić ze sobą wielkich toreb, więc fajnie jeśli aparacik możemy schować w futerale i przypiąć do paska.

10 Gdzie kupić ?
Najtaniej wiadomo na aukcji internetowej, ale nie zawsze mamy pewność czy towar jaki dostaniemy będzie akurat tym czym zamawialiśmy, no i w przypadku reklamacji koszta i czas się troszkę zwiększają więc polecam raczej sprawdzony sklep ze sprzętem czasem są promocje i można naprawdę okazyjnie nabyć (ja zapłaciłem za swój 495,- :super: ) i możemy zawsze poprosić sprzedawcę o pokazanie i wypróbowanie.

12. Cena.
Dobry aparat nie musi być drogi, przeważnie wystarcza taki z przedziału cenowego: 400 - 800zł.

Nie polecam firm nie specjalizujących się w produkcji tylko aparatów np. Sony lub Panasonic.
Godnym polecenia są aparaty Canona - bardzo solidnie wykonane, wyposażone w najnowsze nowinki techniczne i w dobrych cenach.
Zakup aparatu polecam w sklepie internetowym, radzę wcześniej dobrze poszukać w ofertach bo są straszne rozbieżności cenowe - swojego Canona kupiłem za 740 zł a najdroższa wynosiła 1080 zł.
TomaH
Posty: 187
Rejestracja: 2006-12-20, 11:28
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: TomaH »

Zdecydowanie popieram przedmówcę!!! te firmy, któe zajmują się wszystkim rzeczywiście nie zajmują się przecież niczym konkretnym! Ja zdecydowanie polecam Canona! mimo ze swojego zalatwilem w te wakacje na plazy i obiektyw jest zabrudzony! ale aparat ma tak prosta budowe ze sam go rozlozylem i znowu zaczal dzialac!
Awatar użytkownika
arturo
Posty: 82
Rejestracja: 2006-12-26, 12:20
Lokalizacja: ze swiata

Post autor: arturo »

aleks pisze:Nie polecam firm nie specjalizujących się w produkcji tylko aparatów np. Sony lub Panasonic.
jakos mam aparat sony i nie ma powodu do narzekan. tak samo z innym sprzetem tej firmy ;)
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Post autor: Glitch »

Nie można też przesadzać ze stosowaniem tej tezy.
TomaH pisze:Ja zdecydowanie polecam Canona! mimo ze swojego zalatwilem w te wakacje na plazy
Canon np. również zajmuje się produkcją nie tylko aparatów.
Awatar użytkownika
zapach snu
Posty: 10
Rejestracja: 2007-04-10, 19:01

Post autor: zapach snu »

a ja się skusiłem się na Nikon Lp 10 - i trochę żałuję .
Nie polecam tanich Nikonów.Nikon może i robi dobre lustrzanki, ale nie cyfrówki.
Wolałbym już teraz kupić Samsunga . Ostatnio z tego co widzę to jakościowo poszedł w górę w segmencie małych cyfrówek. Dużo znajomych ma Samsungi i naprawdę są zadowoleni.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

To i ja się podłącze pod temat.
Możecie rzucić okiem na to i doradzić co będzie lepsze ?
Albo oczywiście zaproponować soje modele aparatu szukam tak do 1k.
CANON SX100IS
SONY DSC H7
FUJI FINEPIX S5700
FUJI FINEPIX S8000 + Karta SD 2Gb

I jeszcze jedno czy to prawda, że długie nagrywanie filmów przy pomocy aparatu kończy się uszkodzeniem matrycy ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post