Park dla psów

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
Mikołaj

Park dla psów

Post autor: Mikołaj »

Cześć! Myślicie, że byłaby szansa na utworzenie ogrodzonego parku dla psów w Płońsku? Wydzielony, otoczony siatką malutki teren z dwoma-trzema sektorami i ewentualnie np. jakimiś przeszkodami do agility. Chociaż te przeszkody to chyba zbyt daleko idąca fantazja. :)
Opiekunowie psów w mieście mogliby spuszczać zsocjalizowane psy w tym miejscu, dać im szansę na trochę ruchu. Wiadomo, w zwykłym parku bywają dzieci i po prostu ludzie, którzy zwyczajnie psów się boją, zresztą prawo nakazuje tam trzymać zwierzę na smyczy. Co do odchodów - myślę, że ludzie sami wzajemnie by się upominali, by sprzątać po czworonogach.
Wiem, że mamusie z małymi dziećmi też nie życzą sobie widoku biegającego luzem psiska w miejscu, gdzie przyszły wypocząć. Jeśli psi park by powstał - odciążyłby od tego zwykłe miejskie ogrody zieleni.
A dlaczego podział na sektory? Bo nie każdy pies lubi się ze wszystkimi - czasem jest tak, że "bracia mniejsi" zwyczajnie nie darzą się sympatią. Wtedy wystarczyłoby przejście do innej części.
Wyraźcie, proszę, swoje opinie, drodzy Płońszczanie. ;)
AGAGA

Re: Park dla psów

Post autor: AGAGA »

to super pomysł, chociaż po jednym "psim" miejscu po lewej i prawej stronie rzeki, trzeba by ruszyć z tym do władz miasta
Awatar użytkownika
nvolkman
Posty: 4
Rejestracja: 2020-07-30, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Park dla psów

Post autor: nvolkman »

Przede wszystkim właściciele psów powinni pamiętać o wielu chorobach, na które może zachorować pies w takich miejscach. Mój nabawił się nosówki u psa https://www.wetmedic.pl/nosowka jesteśmy w trakcie leczenia jej i przyjmowania antybiotyków. Mam nadzieje, że wszyscy szczepicie swoje pieski.
Awatar użytkownika
jarvis29
Posty: 5
Rejestracja: 2020-08-10, 16:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Park dla psów

Post autor: jarvis29 »

W jaki sposób poradzić sobie z psem, który jest agresywny do innych psów?
Awatar użytkownika
dickifranz
Posty: 4
Rejestracja: 2020-12-07, 17:35
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Park dla psów

Post autor: dickifranz »

Każdy pies jest inny, ma inny charakter i zachowania. Jednak wszystko można wypracować i nie dopuścić do momentu, w którym to rządzi pies. Wychowanie szczeniaka powinno zacząć się od pierwszego dnia w nowym domu - https://nosem.pl/pies-w-domu/, gdy troszkę podrośnie możemy zacząć zapoznawać go w parku z obcymi psami.
Awatar użytkownika
jfeeney
Posty: 3
Rejestracja: 2020-12-09, 15:53
Lokalizacja: Krasne

Re: Park dla psów

Post autor: jfeeney »

Pamiętajcie, że nie wszystkie psy są przyjazne.
Paweł79

Re: Park dla psów

Post autor: Paweł79 »

Jeżeli planujecie zabrać psa do parku, warto zabezpieczyć się w woreczki dla psa. Coraz częściej właściciele psów nic nie robią sobie ze swoich obowiązków, a przecież park ma być miłym miejscem dla wszystkich. Dlatego pamiętajcie, żeby sprzątać po swoim pupilu.
kaśpik

Re: Park dla psów

Post autor: kaśpik »

koleżanki i koledzy ja we Wrocławiu mam duży park w którym mój pies może się bez problemu wybiegać . Gdy jesteśmy na spacerze lubimy sobie poćwiczyć różne komendy jako nagrodę daje swojemu psiakowi wiejskie psiacha z firmy psiastki.pl . =https://psiastki.pl/-24-psiastkiPrzysmaki doskonale sprawdzają się jako nagroda. Także polecamy i pozdrawiamy
Pałąk

Re: Park dla psów

Post autor: Pałąk »

Jeśli chcecie, aby Wasz pies się wybiegał najlepiej będzie, jeśli udacie się z nim do lasu. Tam będzie miał naprawdę bardzo dużo swobody, a przy tym będzie mógł się zwyczajnie wybiegać. Pies nie może być jednak puszczony luzem. Przeczytałem tutaj https://sfora-online.pl/blog/czy-pies-m ... em-w-lesie , że jeśli puścimy psa luzem to może polecieć za dziką zwierzyną? Mnie się to nigdy, nie przytrafiło, bo wyprowadzam go na lince. A wy macie jakieś doświadczenia w tym aspekcie?
Awatar użytkownika
jabaria
Posty: 2
Rejestracja: 2021-04-12, 12:12
Lokalizacja: Katowice

Re: Park dla psów

Post autor: jabaria »

Takie parki w miastach to naprawdę dobre rozwiązanie, zwłaszcza, że teraz sporo osób posiada psy.
mucha123

Re: Park dla psów

Post autor: mucha123 »

My bardzo często chodzimy do parku żeby pies się wybiegał. Trzeba jednak zawsze pamiętać o bezpieczeństwie naszego pupila. Warto założyć mu wygodne szelki: https://www.obroza-elektryczna.pl/szelki-dla-psow/. Dzięki nim z pewnością łatwiej będzie pieska złapać.
Awatar użytkownika
chasemante
Posty: 3
Rejestracja: 2021-05-06, 12:58
Lokalizacja: Hubun

Re: Park dla psów

Post autor: chasemante »

Wielu z Was pyta o odpowiednie szelki dla psa. Ja zamówiłam je ze sklepu zoologicznego https://hubun.pl/ - w sieci jest dużo większy wybór niż w sklepie stacjonarnym. Szelki spacerowe to najczęściej spotykany rodzaj szelek dla psa. Przeznaczone są do codziennych spacerów z czworonogiem jako alternatywa dla obroży. Mogą być wykonane z różnych materiałów i mieć różne kolory. Istnieją dwa rodzaje szelek spacerowych: tzw. guardy oraz walk-in (inna nazwa: step-in). – Skopiowano z JohnDog.pl Wszelkie prawa zastrzeżone
Awatar użytkownika
bernardhettinger
Posty: 1
Rejestracja: 2021-05-19, 12:44
Lokalizacja: Mszana Dolna

Re: Park dla psów

Post autor: bernardhettinger »

Jeśli o psie mowa, to własnie zastanawiam się na kupnem wartościowych gryzaków i pokarmu dla mojego Rexa. Już kiedyś korzytsałam z różnych przysmaków i bardzo mu smakowało a do tego poprawił się stan jego sierści.
_______
noga wieprzowa
Awatar użytkownika
trenner
Posty: 2
Rejestracja: 2021-05-20, 08:24
Lokalizacja: Legnica

Re: Park dla psów

Post autor: trenner »

Raz odwiedziłam park dla psów w Krakowie.
waldek04
Posty: 2
Rejestracja: 2020-11-20, 14:42

Re: Park dla psów

Post autor: waldek04 »

Marzysz o tym, by zostać behawiorystą zwierząt, na przykład psów? Kurs behawiorysty psów online szczególnie przydaje się na etapie, w którym pies lub kot ze schroniska trafia do nowego domu. Kurs zorganizowany jest na profesjonalnej platformie e-learningowej. Więcej szczegółów pod adresem ethoplanet.com
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post