Małe mieszkanie i zwierzęta

glosJANA
Posty: 2
Rejestracja: 2014-11-01, 09:21

Małe mieszkanie i zwierzęta

Post autor: glosJANA »

Witam. Doradzicie mi. Myślę o tym, żeby kupić sobie zwierzaka. Mam niewielkie mieszkanie i nie bardzo mogę mieć większego psa. Nawet nie byłoby to dobre dla psa. Zastanawiam się także czy dałbym radę codziennie rano wychodzić z nim na dwór. Pomyślałem, że może lepiej kupić jakieś mniejsze zwierzątko. Jednak ja się nie znam na zwierzętach i nie bardzo wiem jakie zwierzęta mają wymagania. Nie znam się też co jest potrzebne zwierzętom. Wiem, że nawet kupując rybki musiałbym kupić do tego cały osprzęt. Nigdy nie miałem zwierzaka i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Chciałem porady w sklepie zoologicznym to wciskają mi prawie wszystkie zwierzaki, że nie ma z nimi problemu. Za to nikt nie poinformował nie, które są najłatwiejsze w hodowli. Macie moze jakieś doswiadczenia i chcecie sie ze mną nimi podzielić. Nie chcę eksperymentować, który zwierzak będzie najlepszy. Nie chciałbym także się denerwować, iż nie bardzo wiem jak o niego zadbać odpowiednio. Możecie mi doradzić, które zwierzęta są łatwe w utrzymaniu. Potrzebne mi jakieś zwierzątko, by urozmaicić sobie życie. Przeważnie w takiej sytuacji ludzie wybierają psa lub kota, zastanawiam się tylko czy warto? Nie wiem co wybrać. Mogę prosić o radę.
kruchy25

Re: Małe mieszkanie i zwierzęta

Post autor: kruchy25 »

jezeli chodzi o zwierzaka to polecam psa ja dzieki psu i z nim robiąc spacery czue się o wiele lepiej a jezeli chodzi o zajęcie sie psem musi się spodziewać ze szczeniak bedzie wszystko gryzł i sikał gdzie popadnie przynajmniej tak robiła moja suczka a teraz to jest najlepszy i najwiekszy przyjaciel a jaka radośc jak sie wraca z pracy a z wychodzeniem na dwór jezeli mieszkasz na jakims niższym pietrze to nie ma problemu z wychodzeniem ja mieszkam na czwartym i zawsze rano wychodzą z psem na 15 minut ale po powrocie z pracy jest na dworzu około godziny i jeszcze wieczorem piec bedzie ci oddany i zawsze pocieszy a jezeli chodzi o dbanie o zwierzaka to jest łatwe jeszcze zależy jakiego zwierzaka ale z psami nie ma zbytniego problemu trzeba siersc wyczesywac pazurki obcinać i chodzic na wizyty kontrolne do weterynarza ui jak Ciebie nie ma to pies musi miec zajecie najlepiej zabawki i coś do gryzienia kośc czy ucho tak żeby miało zajecie przez ten czas co Ciebie nie bedzie Biorąc psa to musisz sie liczyc ze przez 12 lat bedzie żył i trzeba sie nim opiekować i dbac o niego bo to nie jest chwilowa zachcianka ale jedno jest pewne że pies urozmaici ci życie na długie lata i bedziesz miał co robic ale takie postanowienia trzeba bardzo dobrze przemysleć
Gość

Re: Małe mieszkanie i zwierzęta

Post autor: Gość »

Do małego mieszkania psa nie bierz.
glosJANA
Posty: 2
Rejestracja: 2014-11-01, 09:21

Re: Małe mieszkanie i zwierzęta

Post autor: glosJANA »

Psa nie wybrałem. Wybrałem kota...
Adoptowałem :)
kruchy25

Re: Małe mieszkanie i zwierzęta

Post autor: kruchy25 »

no i bardzo fajnie :P teraz tylko cierpliwości do zwierzaczka :p
Gość

Re: Małe mieszkanie i zwierzęta

Post autor: Gość »

Super, podobny do mojego!
marrrcin
Posty: 3
Rejestracja: 2014-12-30, 19:00

Re: Małe mieszkanie i zwierzęta

Post autor: marrrcin »

Ja myślę, że do małego mieszkania najbardziej nadaje się kot, pies niestety potrzebuje o wiele więcej przestrzeni.
patka
Posty: 5
Rejestracja: 2014-04-22, 15:54
Kontakt:

Re: Małe mieszkanie i zwierzęta

Post autor: patka »

I jak się sprawdza posiadanie kota w małym mieszkaniu? A czy Ty wychodzisz ze swoim pupilem na spacer? Moi znajomi codziennie wyprowadzają kota na smyczy...
Ciszaaa
Posty: 7
Rejestracja: 2015-11-16, 13:27

Re: Małe mieszkanie i zwierzęta

Post autor: Ciszaaa »

Jak widzę ludzi (a widzę) którzy mają mieszkanie 35 mk i w tym mieszkaniu np Huskyego, albo Owczarka Niemieckiego, albo inne duże rasy, to mnie skręca.
Kot to lepsze rozwiązanie. Nie potrzebuje tyle miejsca, jest leniwy. A co do wyprowadzania, to można czasem wyjść, ale w sumie to po co? Kot na smyczy...?
nicole
Posty: 8
Rejestracja: 2015-12-10, 11:35

Re: Małe mieszkanie i zwierzęta

Post autor: nicole »

marrrcin pisze:Ja myślę, że do małego mieszkania najbardziej nadaje się kot, pies niestety potrzebuje o wiele więcej przestrzeni.
Nieprawda, pies nie potrzebuje przestrzeni w domu, tylko jedneg oswojego miejsca. Pies przede wszystkim potrzebuje długich spacerów, a nie wokół bloku.
kaka13
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-10, 09:59
Kontakt:

Re: Małe mieszkanie i zwierzęta

Post autor: kaka13 »

Optymalna będzie na pewno rybka, albo jakieś małe zwierze w klatce, chomik, mysz, jaszczurka, zależy jakie kto ma upodobania.
adrian098
Posty: 5
Rejestracja: 2017-05-18, 12:47

Re: Małe mieszkanie i zwierzęta

Post autor: adrian098 »

Dla małego psa małe mieszkanie wcale nie jest takie małe. Mam szczeniaka yorka i jak dla niego przestrzeń jest wystarczająca. Problem leży w czym innym. Zdarza mu się załatwić swoją potrzeby w mieszkaniu. Taki zapach w małym mieszkaniu do przyjemnych nie należy. Zeby go zneutralizować muszę używać Dog Odor Eliminator - VetExpert. Taki to już urok szczeniaków. Mam nadzieję, że malec szybko nauczy się i zaprzestanie tych cuchnących praktyk.
agaa
Posty: 29
Rejestracja: 2016-09-26, 09:58

Re: Małe mieszkanie i zwierzęta

Post autor: agaa »

Miałam ten sam dylemat i po dłuższym czasie wzięłam świnkę morską:) pocieszne stworzonko, bardzo mądre. Straszny z niego pieszczoch i gaduła. Jest akurat takiej wielkości, że mogę go mieć w małym mieszkaniu, łatwo po nim sprzątać.
paulusia176
Posty: 3
Rejestracja: 2017-10-23, 08:38
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Małe mieszkanie i zwierzęta

Post autor: paulusia176 »

Do małego mieszkania najlepiej rybki, ale ich nie pogłaskasz. Może lepiej wybrać koszatniczkę, szynszyla, świnka morska lub może królik.
Monday65
Posty: 9
Rejestracja: 2017-11-14, 21:03

Re: Małe mieszkanie i zwierzęta

Post autor: Monday65 »

Właśnie, pies wymaga długich spacerów, spędzania czasu na dworze. Może do małego mieszkania lepszy będzie chomik, królik ? Jeżeli jednak masz czas, by zająć się pupilem,to polecam psa - jest wspaniałym członkiem rodziny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post