Ubuntu 7.04 już w czwartek.

Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Ubuntu 7.04 już w czwartek.

Post autor: Glitch »

CHIP pisze:Najnowsza edycja dystrybucji Ubuntu oznaczona numerem 7.04 pojawi się 19 kwietnia czyli już w najbliższy czwartek.

Nowe Ubuntu zostanie wydane w pięciu wersjach: Ubuntu Server, Ubuntu Desktop, Edubuntu, Kubuntu oraz Xubuntu. Przeznaczenia pierwszych dwóch edycji chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Edubuntu przeznaczony jest do zastosowań edukacyjnych, Kubuntu jest to wersja Ubuntu z domyślnie ustawionym środowiskiem graficznym KDE 3.5.6 podobnie zresztą jak Xubuntu, które zamiast GNOME 2.18 używa lekkiego środowiska graficznego Xfce w wersji 4.4. Ostatnia edycja przeznaczona jest głównie dla słabszych komputerów. Ubuntu 7.04 zostało zbudowane w oparciu o jądro 2.6.20.

Jedną z głównych zmian w nadchodzącej edycji serwerowej jest dodanie wsparcia dla wirtualizacji. Na systemach x86 z rozszerzeniem Intel VT lub AMD-V, Ubuntu obsługuje wprowadzoną w jądrze 2.6.20 technologię KVM czyli maszyny wirtualne bazujące na jądrze. Jak sama nazwa wskazuje pozwalają one na uruchomienie wielu wirtualnych komputerów. Canonical Ltd. Poinformował również, że Ubuntu jest pierwszą dystrybucją wspierającą technologię Virtual Machine Interface firmy VMware. Dzięki obsłudze VMI, wydajność 7.04 pod VMware będzie maksymalnie zoptymalizowana.

Oprócz wsparcia dla wirtualizacji w edycji serwerowej zobaczymy nowe narzędzie do zarządzania systemem, które umożliwi administratorom między innymi jego łatwiejsze uaktualnianie do nowszych wersji.

W edycji dla komputerów biurkowych dodano między innymi, nowe narzędzie ułatwiające migrację z systemów Windows. Program ten eksportuje takie ustawienia jak: ulubione strony z przeglądarek Internet Explorer i Firefox, tło pulpitu, a także kontakty z komunikatorów AOL oraz Yahoo. Znalezione dane są importowane podczas instalacji Ubuntu.

W biurowym 7.04 ułatwiono również instalację kodeków, które nie są standardowo dołączane do Ubuntu. Obecnie jest ona przeprowadzana za pomocą łatwych w użyciu kreatorów.
Obrazek
Żródło: http://www.chip.pl
Awatar użytkownika
Thorgal
Posty: 51
Rejestracja: 2007-03-28, 21:26

Post autor: Thorgal »

Trzeba będzie przetestować - zapowiada się dobrze :super: :super: :super:
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Post autor: Glitch »

Można już sobie ściągnąć.

Ubuntu 7.04
Awatar użytkownika
Thorgal
Posty: 51
Rejestracja: 2007-03-28, 21:26

Post autor: Thorgal »

i działa ;)

A dla zainteresowanych link do "Nieoficjalnego przewodnika po Ubuntu 7.04" - http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Feisty_pl
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

Już instalowałem i powiem - bez rewelacji. Co prawda jest sporo zmian, ale nic wielkiego, nowe jajko i odświeżone środowisko.
Co prawda jestem maniakiem Debiana ale wychowałem się na Red Hacie więc
GOD BLESS openSuSE
P.S. Dla zainteresowanych - mogę wypalić wersję 7.04 na i686.
ODPOWIEDZ