Komis Książek

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
Awatar użytkownika
out13
Posty: 44
Rejestracja: 2012-03-22, 19:38

Komis Książek

Post autor: out13 »

Witam.
Czy w Płońsku miał by rację bytu komis z używanymi książkami ale wyłączając z tego podręczniki. książki są dziś strasznie drogie i patrząc na wysokość sprzedaży na portalach aukcyjnych zastanawiam się jak by to wyglądało w sprzedaży stacjonarnej w Naszym mieście. proszę o opinie. Mam na myśli oczywiście książki nie zniszczone, nie antyki itd. Raz przeczytane i taniej odsprzedane komuś innemu. Jakoś tak to widzę.
Artur_N
Posty: 235
Rejestracja: 2007-11-05, 23:49
Lokalizacja: West Side

Re: Komis Książek

Post autor: Artur_N »

W zasadzie pomysł fajny do ogarnięcia bez jakiejś strasznej ilości gotówki na start, ciekawe ilu Płońszczan czyta systematycznie... Chyba warto spróbować ;) (w biedronce promocyjne pozycje szybko znikają).
Picx
Posty: 81
Rejestracja: 2008-02-22, 21:30

Re: Komis Książek

Post autor: Picx »

Ja myślę, że wyłączanie ze sprzedaży podręczników to zły pomysł. To jednak solidny grosz w okresie około wakacyjnym. Może dobrym rozwiązaniem było by utworzenie działu z podręcznikami w jakimś wyznaczonym miejscu, a na czas sierpien, wrzesień przyjęcie dodatkowego pracownika tylko na ten dział.
Ludzie przychodząc po podręczniki oglądali by też książki i w ten sposób była by autoreklama.
Myślę, że to dobry pomysł. Wbrew pozorom dużo ludzi czyta, ale nie wszystkich stać na możliwość czytania. Dobrym pomysłem było by też danie ogłoszenia o skupie starych książek. Jest grono osób, które mają stare biblioteki, po dziadkach, po rodzicach, w nich książki jeszcze nie historyczne a już nie współczesne, i chętnie za darmo, albo za niewielką opłatą oddadzą w "dobre ręce" - aby komuś posłużyły. W ten sposób można by zebrac trochę książek "na start"
Może jeszcze jakaś akcja że np. Środy z książką? Przychodzisz ze swoją książką, zostawiasz ją, wrzucasz do puszki 2-5zł i bierzesz inną?
Ot tak, po prostu, bez ceregieli?

Reasumując - pomysł świetny.
Zarobek - się okaże, ale żebyś się nie zniechęcał i dał sobie szansę, proponuje nie rezygnować z podręczników szkolnych - ale zorganizować to tak, by były dodatkiem do innych książek i nie zdominowały biznesu :)

nie wiem jak stoisz ze środkami i jak chcesz to organizować, ale warto pomyśleć o miejscu, gdzie w przyszłości mógłbyś rozbudować lokal o np. kawiarnię twórców... ja wiem, że podobno w Płońsku jest już tyle kawiarni i barów że łojojoj, ale mnie cały czas brakuje kawiarni, gdzie można usiąść spokojnie z książką, kawą i papierosem... i baru irlandzkiego :)

Trzymam za Ciebie kciuki :)

D.
Artur_N
Posty: 235
Rejestracja: 2007-11-05, 23:49
Lokalizacja: West Side

Re: Komis Książek

Post autor: Artur_N »

Być może kolega chciał wyłączyć podręczniki ponieważ już 2-3 takie w Płońsku są.
Picx
Posty: 81
Rejestracja: 2008-02-22, 21:30

Re: Komis Książek

Post autor: Picx »

Ja o tym wiem, ale uważam, że nie ma co wyłączać podręczników z oferty, ale zorganizować to tak, by były "przy okazji"... :) Pamiętam ten komis na grunwaldzkiej... nigdy tam nie lubiłem chodzić, bo było tam ciasno, brzydko i raczej mało przyjemnie... ale może miało się kojarzyć ze szkołą? :P


D.
Artur_N
Posty: 235
Rejestracja: 2007-11-05, 23:49
Lokalizacja: West Side

Re: Komis Książek

Post autor: Artur_N »

Mi tam się dobrze kojarzą... bo kupe hajsu zarobilem sprzedając stare podręczniki ;) Oczywiście to było pare lat temu.. bo w tej chwili robią podręczniko-ćwiczenia i zmieniają je co roku.
Awatar użytkownika
out13
Posty: 44
Rejestracja: 2012-03-22, 19:38

Re: Komis Książek

Post autor: out13 »

Komisów z podręcznikami jest już kilka i wystarczy, nie ma możliwości kupienia tańszej książki a nowe dziś to koszt 40-60zł i nie każdy może sobie na to pozwolić. Allegro jeśli chodzi o książki traci sens bo dochodzi koszt wysyłki i często w połączeniu tych kosztów mamy koszt nowej książki a nie już używanej. Myśląc o takim komisie mam na myśli literaturę współczesną, to co jest dziś w księgarniach, ktoś kupił , przeczytał i chętnie odsprzeda taniej.
Vladyslav

Re: Komis Książek

Post autor: Vladyslav »

Na temat książek i księgarń myślę że jest tylko jedna najlepsza i tania księgarnia internetowa, bo kupiłem tam aż 7 książek :) Strona internetowa: http://www.zlotemysli.pl/taniksiazki,1/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post