Czy kamera w rynku działa ?

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
Traviz
Posty: 74
Rejestracja: 2007-04-21, 14:34
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Czy kamera w rynku działa ?

Post autor: Traviz »

Cześć wszystkim!
Nurtuje mnie czy kamera miejska zamontowana w rynku na rogu ul. Płockiej z ul. Warszawską działa i czy rejestruje nagrania przez jakiś czas.

Otóż dziś pozostawiłem auto przy ulicy Warszawskiej (godz. 11:15 do 12:15) i po powrocie miałem przejechany tylny zderzak :censored: Auto z miesiąc temu odebrałem od lakiernika, który malował mi właśnie cały tył. Sprawę zgłosiłem na policję i jestem ciekawy czy mogą zobaczyć, jakie auto wyrządziło szkodę i zwiało. Za wycieraczką niestety nie znalazłem numeru telefonu uczciwego kierowcy, nikt też do mnie nie zadzwonił, pomimo że na tylnej szybie widnieje naklejka firmowa. Szkoda niby nie duża, mam AutoCasco ale liczy się po prostu fakt. Dodam jeszcze, że auto sprawcy stało w niedozwolonym miejscu, ponieważ tuż za mną zaczynał się przystanek autobusowy (zygzak).

Jak oceniacie szanse na pozytywny koniec tej sprawy ?
niezalogowanyPicx

Re: Czy kamera w rynku działa ?

Post autor: niezalogowanyPicx »

Kamera pewnie działa. Nikt nie wie, jak była ustawiona.
Z tego co wiem, to monitoring jest obsługiwany przez Straż Miejską. Spróbuj jutro rano do nich zadzwonić.
Może pomogą :)
Traviz
Posty: 74
Rejestracja: 2007-04-21, 14:34
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: Czy kamera w rynku działa ?

Post autor: Traviz »

Jak parkowałem auto sprawcy już stało za mną, więc jest szansa, że dało się złapać - dobry pomysł ze strażą miejską - jutro z rana do nich zadzwonię.
zainteresowany

Re: Czy kamera w rynku działa ?

Post autor: zainteresowany »

Kamery monitoringu miejskiego w Płońsku "działają" już X czasu, ale jeszcze nikt pewnie w tym mieście nie słyszał, żeby ujawniły sprawców jakiegoś złego czynu... :[
Sam natomiast znam kilka przypadków, zdarzeń które kamera na pewno musiała "widzieć", ale jakoś dziwnie nie widziała...
Pozdrawiam Panów podglądających z 1-Maja ;)
Traviz
Posty: 74
Rejestracja: 2007-04-21, 14:34
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: Czy kamera w rynku działa ?

Post autor: Traviz »

Dokładnie, te kamery są już dosyć długo - czas żeby się wreszcie do czegoś przydały :P
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 26
Rejestracja: 2011-09-14, 17:25

Re: Czy kamera w rynku działa ?

Post autor: mariusz »

monitoringiem opiekuje sie policja. daj znac czy te nagrania pomogly. powodzenia.
Traviz
Posty: 74
Rejestracja: 2007-04-21, 14:34
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: Czy kamera w rynku działa ?

Post autor: Traviz »

Dokładnie, od Straży Miejskiej dowiedziałem się, że kamery są własnością Urzędu Miasta, ale obsługuje je Płońska Policja i jeśli sprawa została u nich zgłoszona powinni wykorzystać materiał. Kamera zapisuje dane z 14 dni. Później są one archiwizowane. Pozostaje więc tylko cierpliwie czekać i liczyć, że komuś się będzie "chciało" tym zająć.
Traviz
Posty: 74
Rejestracja: 2007-04-21, 14:34
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: Czy kamera w rynku działa ?

Post autor: Traviz »

Dostałem wezwanie na komendę - szedłem trochę podekscytowany tym, że dowiem się czegoś konkretnego - wizyta miała jednak na celu uzupełnienie zeznań i podpisanie się w kilku miejscach. Nie ukrywam, że cała moja nadzieja legła w gruzach kiedy dowiedziałem się, że kamera patrzy tylko na RYNEK i nic poza tym... Tym razem znowu się komuś udało :( i dalej będzie tak robił skoro nie było żadnych konsekwencji... Takie działania naprawdę demotywują do jakiegokolwiek działania... Powiem więcej - zachęcają do tego samego! Pozostaje szkodę zgłosić do ubezpieczyciela i ściągać z AC...
MS1

Re: Czy kamera w rynku działa ?

Post autor: MS1 »

to w takim razie ciekawe gdzie patrzy kamera na ulicy Kopernika przy cmentarzu bo jak samochody są zaparkowane na pasach dla pieszych to jakoś policji i straży miejskiej nie widać :dobani: :dobani: :dobani:
a tak wogóle to odnoszę wrażenie, że te kamery patrzą zawsze w stronę przeciwną niż w tą gdzie coś się dzieje :dobani: :dobani: :dobani:
mariuszz

Re: Czy kamera w rynku działa ?

Post autor: mariuszz »

cikekawe ile spraw udało sie rozwiazac dzieki nagraniom z kamer?
w rynku i na kopernika zdażały sie pobicia, kradzieże, uszkodzenia mienia.
zainteresowany

Re: Czy kamera w rynku działa ?

Post autor: zainteresowany »

Przecież pisałem powyżej, że ŻADNEJ...
Tylko burmistrz się cieszy, że on też ma "monitoring", który akurat w naszym mieście jest do niczego nie przydatny.
mariuszz

Re: Czy kamera w rynku działa ?

Post autor: mariuszz »

ok. przeczytalem tylko ostatni post.

tych kamer chyba tez jest za malo...rynek, kopernika. gdzie jeszcze?
Traviz
Posty: 74
Rejestracja: 2007-04-21, 14:34
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: Czy kamera w rynku działa ?

Post autor: Traviz »

Skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej z ul. Jędrzejewicza. Więcej kamer już nie pamiętam :P
Szczerze ? Na co więcej ? Z tego pamiętam jedna kosztowała masakryczne pieniądze, ale skuteczność jak się okazuje znikoma. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na coś innego...
mariuszz

Re: Czy kamera w rynku działa ?

Post autor: mariuszz »

na przyklad w Zyrardowie na 40 000 mieszkancow jest zainstalowane 28 kamer. rozpoczeli tez akcje wymiany kamer na cyfrowe z których jest obraz lepszej jakosci.

temat jednak bardzo dyskusyjny - fajny artykuł http://www.anarchista.org/cctv

po ostatnich wydarzeniach na warszawskiej (ciezkie pobicie) jestem jednak za rozbudowa i ulepszeniem monitoringu.
gosc33

Re: Czy kamera w rynku działa ?

Post autor: gosc33 »

dla zainteresowanych rozbudowa monitoringu pkt.14

http://umplonsk.bip.org.pl/pliki/umgplonsk/127-3.xls
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post