Budynek straszydło

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
Awatar użytkownika
hex
Posty: 142
Rejestracja: 2006-12-29, 10:08

Budynek straszydło

Post autor: hex »

Na ulicy Zduńskiej, nieopodal biedronki stoi sobie taki oto dom:

Obrazek

Czy nie sądzicie, że coś z tym trzeba zrobić? Przecież tylko czekać, aż jakiś dzieciak tam wejdzie i coś mu spadnie na głowę. :dobani:

Ja tylko nie rozumiem właściciela - lokalizacja super, z parkingiem nawet, można tam coś postawić... Tylko głowy potrzeba.

Podeślecie foty podobnych cudów architektury z Płońska?
(o)lewak
Posty: 16
Rejestracja: 2007-03-09, 15:17

Re: Budynek straszydło

Post autor: (o)lewak »

hex pisze:Na ulicy Zduńskiej, nieopodal biedronki stoi sobie taki oto dom. Czy nie sądzicie, że coś z tym trzeba zrobić? Przecież tylko czekać, aż jakiś dzieciak tam wejdzie i coś mu spadnie na głowę. :dobani:

Ja tylko nie rozumiem właściciela - lokalizacja super, z parkingiem nawet, można tam coś postawić... Tylko głowy potrzeba.
A moze potrzeba tam właśnie właściciela? ;)
A tak na serio to sytuacja moze nie być taka prosta. Moze to byc budynek, o nieuregulowanym stanie prawnym. Jest właściciel, tylko nie mozna go namierzyć. Tak jak jest np. z budynkiem obok wedelek. Stoi tam tylko ruina, której nie wolno zburzyć bo ma właściciela. A właściciela nie ma.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

Niestety takich budynków jest wiele. Straszą i oszpecają nasze miasto... Tak na marginesie, właściciel tego budynku nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki... ? Przecież jeśli to się zawali a będą przechodzili ludzie to może być nie ciekawie. Do kogo wtedy udadzą się poszkodowani ? Do właściciela którego nie ma ? A może do urzędu, lecz ja już wiem co oni odpowiedzą "proszę iść z tym do właściciela" :/ Wtedy zacznie się błędne koło. Czy naprawdę miasto nie może nic zrobić... nawet w przypadku zagrożenia życia ?
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Amen. Znam jeszcze jeden taki budynek. Przy okazji cyknę fotkę i wrzucę tu.
Pizgos
Posty: 29
Rejestracja: 2006-12-27, 18:17
Lokalizacja: Dolina rozkoszy

Post autor: Pizgos »

Fakt, budynki tego typu straszą, są niebezpieczne dla "otoczenia" (chodzi mi o przechodzących obok nich ludzi) ale nie mogą zrobić z nimi porządku? Tak jak to miało miejsce na ulicy Wieczorków? Kiedyś stał tam podobny do tego domek a już od pewnego czasu został on usunięty i jest już nieszkodliwy.
tajniak

Post autor: tajniak »

Zycie Płońska o tym pisało cały artykuł kilka miesięcy temu. To wszystko nie jest niestety takie proste ja się może wydawać :/ Ale ktoś powinien w końcu sie tym zająć
radio
Posty: 78
Rejestracja: 2007-03-04, 13:50

Post autor: radio »

A mnie się konstrukcja budynku podoba. Drewniany, tylko przyznam nie w centrum miasta.
A co do koszmarów stodół itp. bardziej w tej kategorii pasuje nowy (ok roczny) budynek, kamienica na Grunwaldzkiej obok Dworaka. Dorzucić można gmach halę Lider Shitu. Niestety można byłoby wyliczać sporo.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

No i mamy w Płońsku pierwszy TOI TOI :)
"Kibelek" jest ten inny niż wszystkie gdyż jest duuuużo większy niż te spotykane na ulicach innych miast. W końcu oni mają kilka, a my mamy jeden a konkretny ;) Pisze o tym, gdyż widziałem jak pewna pani załatwiała tam swoje potrzeby :shit:. Razi też teraz w oczy z innego powodu... mianowicie jakiś czas temu został odnowiony budynek obok i teraz całość wygląda ..... brzydko :(

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ