przedszkola

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
edyta84

przedszkola

Post autor: edyta84 »

Mam pytanie jakie macie zdanie o Płońskich przedszkolach ? Które jest według Was najlepsze ?
klawek
Posty: 21
Rejestracja: 2008-07-24, 23:08
Lokalizacja: z Płońska

Re: przedszkola

Post autor: klawek »

Najlepsze te do którego chodzi moje dziecko ;)
mamaprzedszkolaka

Re: przedszkola

Post autor: mamaprzedszkolaka »

1 na Kolejowej jest ok, tyle że warunki nie są najlepsze, 2 na Zaciszu jest tylko dla VIPów, 3 na Wolności ma dobre opinie wśród rodziców, 4 na Padlewskiego - po zmianie dyrektorki zeszła na psy, a 5 na Wieczorków - po zmianie dyrektorki "rośnie w siłę". Mój syn chodził do 4 i nie byliśmy zadowoleni, a najmłodszą latorość posyłamy do 5 - jest miło, rodzinnie i po prostu fajnie.
mama

Re: przedszkola

Post autor: mama »

Przy okazji podłączę się do tematu. Czy w Płońsku też jest problem z miejscami w przedszkolach i trzeba malucha zapisywać niomal w dniu urodzenia ???
ciociaklocia
Posty: 34
Rejestracja: 2011-01-13, 20:27

Re: przedszkola

Post autor: ciociaklocia »

Problem jest. Trzeba spełnić wiele wymagań lub po prostu "mieć znajomości". Do grupy mojego Maluszka na 25 miejsc było ponad 70 chętnych. :(
Iwona
Posty: 65
Rejestracja: 2009-09-28, 23:41

Re: przedszkola

Post autor: Iwona »

Czy wszystkie te dzieci były "miejskie"? Wiem, że osoby spoza Płońska nie mają szans, bo to są przedszkola miejskie. Ale, czy jak jest dwoje pracujących rodziców mieszkających na terenie Płońska to też jest problem?
Bo np. mojej koleżanki dziecko dostało się na Padlewskiego rok temu (chcieli na Zacisze), mimo że ona nie pracowała, a takie jest podobno jedno z głównych kryteriów.
Awatar użytkownika
Leyla7
Posty: 165
Rejestracja: 2010-07-13, 15:56

Re: przedszkola

Post autor: Leyla7 »

jako była wychowanka polecam przedszkole na Kolejowej. Wspomnienia z okresu dzieciństwa z przedszkola mam cudowne; początkowo byłam w przedszkolu na Wolności, jednak szczerze powiedziawszy nie wspominam tego okresu zbyt dobrze, po przeniesieniu się na ul. Kolejową wszystko się zmieniło. Panie Przedszkolanki były genialne, pamiętam zwłaszcza Panią Asię Pawlak, nie wiem czy jeszcze pracuje, cudowna kobieta. Nie umiem ocenić jak jest tam teraz bo nie mam jeszcze swoich dzieci, które mogłabym tam posłać, ale kiedyś warunki były w porządku, co chwila jakieś nowe zabawki, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, oprócz tego spaliśmy na przyzwoitych łóżeczkach, posiłki też były bardzo dobre; oprócz tego był bogaty program 'kulturowy' ;) co chwila chwaliłam się w domu znajomością nowej piosenki, wierszyka czy tańca :) do tego właśnie w tym przedszkolu po raz pierwszy zetknęłam się z językiem angielskim - nauczyłam się liczyć, mówić alfabet i takie tam :)
Wiem, że było to już bardzo dawno temu bo od zakończenia przedszkola (które swoją drogą było urządzone z pompą ;) ) minęło już 16 lat, ale mam nadzieję, że to miejsce zostało tak miłe, jakie jest w moich wspomnieniach :)
ciociaklocia
Posty: 34
Rejestracja: 2011-01-13, 20:27

Re: przedszkola

Post autor: ciociaklocia »

W tym roku problem był. Wymagania stawiane przy przyjęciu są takie a nie inne, ale i tak ostatecznie o wyborze "nowych" przedszkolaków decyduje jednogłośnie i nieodwołalnie dyrekcja.
Gość

Re: przedszkola

Post autor: Gość »

witam
a na czym polega ze Zacisze jest tylko dla VIPów ?
mamaprzedszkolaka

Re: przedszkola

Post autor: mamaprzedszkolaka »

To znaczy, że dostają się tam dzieci rodziców zamożnych i piastujących jakieś intratne posady.
Gość

Re: przedszkola

Post autor: Gość »

Nie przesadzasz? Jakieś przykłady? Może po prostu panuje moda? Nie wierzę, że panują tam oficjalne kryteria przyjmowania ze względu na bycie/nie bycie celebrytem.
mamaprzedszkolaka

Re: przedszkola

Post autor: mamaprzedszkolaka »

To nie moja opinia, a mamy, której dziecko chodzi do tego przedszkola. "Celebrytką" nie jest i opowiadała, że źle się czuła w takim towarzystwie, zaś niektóre dzieci były - według niej - faworyzowane. Na tym oparłam swoją opinię i jeśli jest inaczej to przecież forum jest po to, aby pewne kwestie rozwiązać. :]
obserwatorka

Re: przedszkola

Post autor: obserwatorka »

Jestem zbulwersowana opinią "mamyprzedszkolaka" na temat wypowiedzi o przedszkolu nr 4. Całkowicie nie zgadzam się!!! Mój wnuczek uczęszcza tam od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona. A co do Pani dyrektor uważam, że jest to osoba całkowicie oddana zarówno pracy pedagogicznej jak dzieciom i ich rodzicom. :padam:
mamaprzedszkolaka

Re: przedszkola

Post autor: mamaprzedszkolaka »

I właśnie po to jest to forum :padam: . A Edyta 84 i tak sama podejmie decyzję.
Katarzyna

Re: przedszkola

Post autor: Katarzyna »

Jako matka samotna, której dziecko uczęszcza do 2 zostałam uznana za VIPA - TO BARDZO SIĘ CIESZĘ. Nie byłam i nie jestem "Celebrytką". Uważam,że w 2 jest ok.Dyrektor i nauczycielki są w porządku i nie należy opierać się na opinii jednej zawiedzionej matki, która nie potrafi lub nie chce odnaleźć się wśród NAS- RODZICÓW. :)
A jak się czują rodzice w szkołach. To też jest bardzo ciekawy temat. Może warto poruszyć ten temat. Moje starsze dziecko chodzi do szkoły podstawowej i też chciałabym na ten temat porozmawiać.
Nasze dzieci pójdą o rok wcześniej do szkoły i co wtedy drogie mamy - jak odnajdziecie się w tej " masie" rodziców ??????
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post