grzyb w mieszkaniu

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
lokator

grzyb w mieszkaniu

Post autor: lokator »

Mam grzyba w mieszkaniu - i nie chodzi o teściową - tylko o pleśń na ścianie. Lubię zbierać grzyby ale ten mi się wyjatkowo nie podoba. Proszę o pomoc, jak go zwalczyć.
Awatar użytkownika
hex
Posty: 142
Rejestracja: 2006-12-29, 10:08

Post autor: hex »

Ooo. To ja się przyłączam do prośby - mam taki sam problem na suficie, w okolicach drabinki na strych. Pewnie to sprawa zimowego przemarzania, także proszę o rady. :)
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Post autor: Glitch »

Polecam taki medykament co się nazywa "Zabójca pleśni".
Ja osobiście nie testowałem (w bloku z reguły nie ma potrzeby), ale robiło to kilkoro moich zanajomych i bardzo chwalą.
ANONIMUS
Posty: 36
Rejestracja: 2007-03-07, 11:17
Lokalizacja: z m.Płońska

Post autor: ANONIMUS »

Ja uważam, że : sąsiedzi nie ogrzewają mieszkań tak jak ty i dlatego pojawił się GRZYB. A przyczyna jest taka : SM w naszym miasteczku rzuciła ceny tak wygórowane /bo trzeba utrzymać ciepłownię PEC z czynszu spółdzielców, bo skoro przemysł upadł?/, że tylko można się "powiesić"- to nic dziwnego, że grzybki w zimie można ZBIERAĆ!!! :dobani:
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Post autor: Glitch »

hex pisze:....mam taki sam problem na suficie, w okolicach drabinki na strych.
@ANONIMUS Czy widziałeś w którymś mieszkaniu SM drabinkę na strych?
Awatar użytkownika
Kryton
Posty: 63
Rejestracja: 2007-02-20, 22:09

Post autor: Kryton »

A ja mam w domu grzyby suszone . Jeszcze z jesiennych zbiorów ;)
radio
Posty: 78
Rejestracja: 2007-03-04, 13:50

Re: grzyb w mieszkaniu

Post autor: radio »

lokator pisze:Mam grzyba w mieszkaniu - i nie chodzi o teściową - tylko o pleśń na ścianie. Lubię zbierać grzyby ale ten mi się wyjatkowo nie podoba. Proszę o pomoc, jak go zwalczyć.
Proponuję tak
1. Zedrzeć zainfekowaną warstwę farby
2. Zlać mocno i często specyfikiem anty - jest tego wiele proponuję mimo wszystko jakiś na chlorze
3. Poczekać aż wyschnie
4. Powyższe robić w porzee letniej ale suchej (nie w czasie deszczu)
5. Mocno wietrzyć
6. Wietrzyć też w porze zimowej to podstawa bo wtedy zwykle się pojawia grzyb
7. Zapewnić cyrkulacje powietrza przy ścianach - szafy won ze ścian zewnętrznych zwłaszcza narożnych
8. Ogrzewać tak by się nie skraplała woda, wyeliminować źródła pary wodnej w mieszkaniu np. suszenie w mieszkaniu, otwarte akwariumn etc.
9. Dodatkowo są farby antyplesniowe np dekoral, polecane do kuchni i łazienek
To chyba tyle...Uff
Awatar użytkownika
hex
Posty: 142
Rejestracja: 2006-12-29, 10:08

Post autor: hex »

A podziękował. ;)

Przyjaciel pojawiał się w okresie największych mrozów, kiedy bylo najzimniej na dworzu i w miejscach mocno oddalonych od kratek wentylacyjnych, co zgadza się z Twoim opisem. No cóż przy malowaniu uwzględnię wszystkie uwagi. Jeszcze raz dzięki.
Awatar użytkownika
amy20
Posty: 2
Rejestracja: 2022-11-28, 14:30
Lokalizacja: Świebodzice

Re: grzyb w mieszkaniu

Post autor: amy20 »

Najlepsze, choć długotrwałe, jest suszenie naturalne, czyli intensywne wietrzenie przy szeroko otwartych oknach i drzwiach. Niestety, nie wszystkie pomieszczenia i miejsca można skutecznie przewietrzyć, nie zawsze też sprzyja temu pogoda.


_________________________________
osuszanie budynków
rufus
Posty: 89
Rejestracja: 2023-11-13, 11:09

Re: grzyb w mieszkaniu

Post autor: rufus »

Wybór odpowiedniej firmy osuszającej jest krytyczny, ponieważ profesjonalizm i doświadczenie są kluczowe w skutecznym radzeniu sobie z konsekwencjami zalania. Dobre firmy, jak te na https://osuszanie24.com/ oferują pełen zakres usług, od oceny szkód, przez osuszanie, aż po naprawy konstrukcyjne. Warto zwrócić uwagę na firmy, które dysponują zaawansowanym sprzętem, co pozwala na szybkie i skuteczne usunięcie wilgoci, a także na te, które oferują wsparcie w dokumentacji dla ubezpieczycieli.
Awatar użytkownika
gertrudewalker
Posty: 4
Rejestracja: 2023-12-21, 14:18
Lokalizacja: Lublin

Re: grzyb w mieszkaniu

Post autor: gertrudewalker »

Na pewno warto jest rozważyć osuszanie.
ODPOWIEDZ