gdzie na rower

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
gosc

gdzie na rower

Post autor: gosc »

witam, chciałam was zapytać o jakies fajne miejsca gdzie mozna dotrzeć rowerem. oprócz zwiedzania pobliskich wsi nic mi nie przychodzi do głowy. jakie trasy rowerowy polecacie?
Gość

Re: gdzie na rower

Post autor: Gość »

Witam,
Sporo jeżdżę rowerem w trybie "spacerowo-trekingowym". Wokół Płońska mamy już do dyspozycji całą masę nowych, asfaltowych dróg gminnych, które w dużej mierze do zeszłego roku były żwirowe. Możesz sobie zorganizować trasę dokoła miasta w promieniu 5-10km. Zapewniam, że jest fajnie, bo można podziwiać tzw "wieś na bogato". Piękne wille, zadbane gospodarstwa, traktory za 1/2 mln zł, aż trudno uwierzyć że to Polska.

Jeśli natomiast wolisz trochę pagórków i jazdę górską, to niestety leżymy na mocno równinnym terenie i na to nie ma szans.
Gosc

Re: gdzie na rower

Post autor: Gosc »

Jak chcesz pojeździć to bardzo fajny jest zielony szlak od Naruszewa (są też górki). :)
gosc

Re: gdzie na rower

Post autor: gosc »

dziekuje wam bardzo :)
Gość

Re: gdzie na rower

Post autor: Gość »

A możesz dokładniej podać gdzie te górki w okolicach Naruszewa?
Gosc

Re: gdzie na rower

Post autor: Gosc »

jedz zielonym szlakiem to zobaczysz.:)
Gość

Re: gdzie na rower

Post autor: Gość »

A masz może dokładną mapkę szlaku zielonego? Niestety w necie nigdzie nie mogę takowej znaleźć, a na ślepo nie chcę jechać. Wystarczy że jacyś wandale usuną oznakowanie i się pogubię.
Drugie moje pytanie jest takie, czy jest sens wybierać się na szlak zielony rowerem z cienką oponą.
me

Re: gdzie na rower

Post autor: me »

Bardzo fajne sprawdzone trasy:

1.
Płońsk --> Szerominek --> Kluczewo --> Arcelin --> Płońsk

2.
Płońsk --> Baboszewo (od Arcelina chodnik) --> Dzierzążnia --> Nowe Kucice --> Wilamowice --> Illino --> Płońsk

3.
Płońsk --> Baboszewo (od Arcelina chodnik) --> Dzierzążnia (chodnikiem wzdłuż trasy) --> Gumowo --> Rakowo --> Kluczewo --> Szerominek --> Płońsk

4.
Płońsk --> Brody --> Bogusławice --> Radzymin --> Naruszewo (i spowrotem)

5.
Płońsk --> Brody --> Bogusławice --> Radzymin --> Naruszewo --> Zaborowo --> Stachowo --> Wilamowice --> Illino --> Płońsk
me

Re: gdzie na rower

Post autor: me »

Gość pisze:A masz może dokładną mapkę szlaku zielonego? Niestety w necie nigdzie nie mogę takowej znaleźć, a na ślepo nie chcę jechać. Wystarczy że jacyś wandale usuną oznakowanie i się pogubię.
Drugie moje pytanie jest takie, czy jest sens wybierać się na szlak zielony rowerem z cienką oponą.
http://www.limesbike.home.pl/joomla/ind ... Itemid=102
klikasz w menu lewym Rowerowe szlaki
Gość

Re: gdzie na rower

Post autor: Gość »

Sorry, ale życzę dalszych sukcesów Limesowi za takie irytujące mapki... ;)

Byłem pod tym linkiem i po pierwsze to w ogóle nie ma tam szlaku zielonego, a o taki pytałem. Chodzi mi o mapę dokładną, a nie mocno poglądową jaka jest na Limesie. W ogóle nie wiadomo jakimi drogami to idzie - czy utwardzonymi, czy nie i nadal trzeba jechać w ciemno po znakach, których brakuje... Myślę, że taki klub powinien trochę się postarać, bo jaka to zachęta dla nowych ludzi? Poziom zobowiązuje!

Żeby nie było, że jestem leń - szlakiem zielonym dojechałem do kościoła w Krysku i tu się jego oznakowanie urywa... Czyżby koniec szlaku? A te rekomendowane górki gdzie? A może pomysł na lato w plenerze i zabawę w podchody sponsorowaną przez Limes i Gminę Płońsk? Pojechałem prosto niebieskim i Strzembowem wróciłem. Do du** taka zabawa...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post