NFZ odrzucił ofertę płońskiego szpitala

wirtualnyplonsk
Posty: 39
Rejestracja: 2011-04-02, 12:29

NFZ odrzucił ofertę płońskiego szpitala

Post autor: wirtualnyplonsk »

W piątek, 20 maja dyrektor SPZZOZ w Płońsku, Józef Świerczek otrzymał pismo z Narodowego Funduszu Zdrowia, odrzucające ofertę płońskiego szpitala na usługi w ratownictwie medycznym. Powód - wpisanie w trakcie przygotowania oferty lekarza, który nie spełniał wymogów stawianych w konkursie. Tego samego dnia Józef Świerczek oddał się do dyspozycji Zarządu Powiatu Płońskiego. W poniedziałek, 23 maja pracownicy szpitala złożyli do starostwa pismo broniące dyrektora.

- Niezależnie od próby wyjaśnienia wewnętrznych przyczyn odrzucenia oferty poczuwam się do osobistej odpowiedzialności za zaistniały fakt. Wiele osób może stracić pracę, a SPZZOZ przychody przekraczające 2,5mln zł. W tej sytuacji stawiam się do dyspozycji zarządu - napisał w piątek dyrektor Świerczek.

W poniedziałek pracownicy szpitala wysłali do starostwa pismo z prośbą o nieodwoływanie dyrektora Józefa Świerczka z pełnionej funkcji. - Dyrektor Świerczek cieszy się powszechnym szacunkiem pracowników i uznawany jest za znakomitego gospodarza. Jego odejście z zakładu byłoby niepowetowaną stratą - czytamy w piśmie, pod którym podpisali się m.in. zastępca dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej w SPZZOZ Zbigniew Scharoch oraz przewodnicząca Zarządu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia przy SPZZOZ Maria Jaskłowska.

Ofertę płońskiego szpitala na świadczenie usług ratownictwa medycznego przygotował Dział Kadr, Dział Analiz i Statystyki Medycznej oraz Kierownik Pogotowia. W imieniu Józefa Świerczka, ofertę podpisał zastępca dyrektora ds. Medycznych. Z informacji, do jakich udało nam się dotrzeć wiadomo, że o godzinie 13:00 w starostwie miało odbyć się spotkanie z przedstawicielami szpitala, po którym Zarząd Powiatu ma zająć oficjalne stanowisko. Rozstrzygnięcie konkursu na świadczenie usług ratownictwa medycznego ma nastąpić 31 maja br. W przypadku nieotrzymania przez Płońsk kontraktu, pracę może stracić około 70 osób. Józef Świerczek jest dyrektorem płońskiego szpitala od 16 grudnia 2006 r.

Do sprawy powrócimy.

http://www.wirtualnyplonsk.pl
radio
Posty: 78
Rejestracja: 2007-03-04, 13:50

Re: NFZ odrzucił ofertę płońskiego szpitala

Post autor: radio »

Przyznam się że o ile dyrektor może być niewinny (tolerując iż to on za wszystko odpowiada, za porażki też) to mamy winnego: Dział Kadr, Dział Analiz i Statystyki Medycznej oraz Kierownik Pogotowia (no przyznam że trzymanie darmozjada przez następny rok to byłoby marnotrastwo). No żeby nie sprawdzić czy lekarz spełnia wymagania to zakrawa o paranoję. Ale może ten kubeł zimnej wody kogoś obudzi. Jak nie to dni świetności płońskiego szpitala należy niepodważalnie zaliczyć do działu bajek.
skakanna

Re: NFZ odrzucił ofertę płońskiego szpitala

Post autor: skakanna »

przyznam, że rodziłam w Warszawie bo wiedziałam, że czasów świetności płońskiego szpitala pamiętają jedynie najstarsi górale :]
a dziś usłyszałam że JEDNEJ CIĘŻARNEJ ZAŁOŻONO CEWNIK ABY WYWOŁAĆ PORÓD ??!! pewna jestem że dobrze słyszałam...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post