Uwaga kierowco, zapłacisz na Zduńskiej

wirtualnyplonsk
Posty: 39
Rejestracja: 2011-04-02, 12:29

Uwaga kierowco, zapłacisz na Zduńskiej

Post autor: wirtualnyplonsk »

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Płońsku z 20 stycznia 2011 r., od 1 maja br. strefą płatnego parkowania objęta zostanie również ul. Zduńska. Opłaty za parkowanie pobierane będą za pomocą parkometrów w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz w soboty w godz. 9.00-14.00.

Kierowcy zainteresowani wykupieniem abonamentu miesięcznego oraz mieszkańcy ul. Zduńskiej zainteresowani wykupieniem abonamentu rocznego, mogą to uczynić w Urzędzie Miasta. Najpierw należy udać się do kasy (nowy budynek urzędu na parterze) w celu dokonania opłaty, następnie do Referatu Obsługi Targowisk, który mieści się w starym budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Płockiej 39 (p. 107).

Warto jednak zaznaczyć, iż w związku z remontem ulicy Płockiej, który rozpocznie się z początkiem maja, ulica ta została wyłączona ze strefy płatnego parkowania. Kolejne rozszerzenie tej strefy będzie miało miejsce 1 września br.

Za półgodzinny postój naszego samochodu płacić będziemy 1zł, natomiast za godzinny 1,5zł. Jeśli chodzi o abonamenty to: wysokość opłaty abonamentowej miesięcznej za parkowanie pojazdów w obrębie wszystkich płatnych niestrzeżonych miejsc parkowania wynosi 70zł, zaś dla mieszkańców tych ulic 25zł. Za nieuiszczenie opłaty grozi kara w wysokości 50zł.

Co o poszerzeniu strefy płatnego parkowania i zmianie cennika sądzą płońszczanie? Zapytaliśmy w sondzie ulicznej 28 stycznia 2011 r. Reportaż znajdą Państwo w Info Płońsk z 02.02.2011 r.

http://www.wirtualnyplonsk.pl
Gość

Re: Uwaga kierowco, zapłacisz na Zduńskiej

Post autor: Gość »

Parkometry to kolejna forma haraczu, płacenia podatku od podatku. Przecież ulice są robione za nasze pieniądze, parkometry też za nie zostały kupione i utrzymywane. Pasy pomalowane za nasze, opłacamy urzędasów, żeby z nas haracz ściągali... Wszystko w imię "niby" poprawy możliwości parkowania. Zobaczcie Płocką, z której parkometry są zdjęte - w sprawie ilości miejsc do parkowania nie zmieniło się kompletnie nic. I tak i tak nie ma miejsc w godzinach szczytu. Więc po co to wszystko? Żeby tworzyć sztuczny obieg pieniądza???

Miasta wielkości Płońska wycofują się z niedochodowych parkometrów, które są społecznie nieakceptowalne. Tylko u nas ciągle ciemnota i zacofanie w umysłach radnych i burmistrza...
radio
Posty: 78
Rejestracja: 2007-03-04, 13:50

Re: Uwaga kierowco, zapłacisz na Zduńskiej

Post autor: radio »

^^Płatne parkowanie jest formą ograniczenia ilości pojazdów tam gdzie fizycznie jest ich za dużo (w przypadku Płońska to Grunwaldzka Rynek Płocka/Zduńska. Ze względu na to że staliśmy się zbyt szybko zamożni (tzn koń mechaniczny dla każdego i każdy myśli że może wjechać wszędzie (no jak to płacę podatek to mi się nalezy jak krowie na miedzy?! i odpowiedź właśnie się nie należy)) Centra miast są w pierwszej kolejności dla mieszkańców a nie dla samochodów. Stąd strefy płatnego parkowania.

Czy mógłbyś podać przykład miasta które się wycofuje z parkometrów (z opłat też się wycofują?), bo nie chce mi się wierzyć...
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Re: Uwaga kierowco, zapłacisz na Zduńskiej

Post autor: trader »

Ja tam jestem zadowolony z parkomatów. Złotówka to nie majątek, jeśli potrzebuję coś załatwić, za to szansa na znalezienie wolnego miejsca nieco większa.
Eliot
Posty: 14
Rejestracja: 2011-05-13, 00:13

Re: Uwaga kierowco, zapłacisz na Zduńskiej

Post autor: Eliot »

No OK, ale mnie boli coś takiego:
- i tak nie ma gdzie zaparkować... a zostawiać codziennie samochód na 2-3 godz i płacić, przez miesiąc niezła sumka się zbierze ;/ (wiem z autopsji)
- chyba bardziej denerwuje sposób parkowania niektórych kierowców,
- taki Nowy Dwór Mazowiecki nie ma parkometrów i żyje.
- i racja - płacę podatki po to żeby płacić za parking
ODPOWIEDZ