Płońsk TV - co ja słyszę?

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
Urszula

Płońsk TV - co ja słyszę?

Post autor: Urszula »

Szanowni Państwo,
Zwracam się do twórców portalu Wirtualny Płońsk. Niezmiernie cieszę się z Waszej działalności i z utęsknieniem czekam na kolejne odcinki serwisu "Info Płońsk" jako bardzo wartościowego źródła informacji lokalnych. Lubię bardzo przystępną formę realizacji filmów, które Tworzycie. Widać masę pracy, jaką w to Wkładacie.

Ostatnio jednak nie wytrzymałam, gdy przyszło mi obejrzeć materiał z obchodów 71 rocznicy zbrodni katyńskiej i 1 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Problem powtarzał się już wcześniej, ale tym razem grad błędnie wypowiadanych słów zmusił mnie do reakcji. Razi mnie, że lektor odczytuje pewne słowa mniej więcej tak: "smoleńskej", "katyńskej", "płońskego", "polskego", "rosyjskej". Błagam, poprawcie to.

Drugim, mniejszym problemem jest wymienianie uczestników np zawodów sportowych. W większości przypadków czytacie w kolejności nazwisko-imię, co stosuje się raczej tylko w posortowanych listach, lub formularzach ułatwiających przeszukiwanie. Tutaj wg mnie lepiej chyba zastosować nieco grzeczniejszą formę imię-nazwisko.

To tyle ode mnie, bo reszta bez uwag. Wysoka jakość oprawy muzycznej i montażu powoduje, że takie kwiatki jak powyżej psują nieco odbiór. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów Szanownej Załodze Płońsk TV!
przemekniechcielski

Re: Płońsk TV - co ja słyszę?

Post autor: przemekniechcielski »

Dziękuje bardzo Pani Urszulo za cenne rady :) Postaram się poprawić, aczkolwiek widać w tych moich błędach językowych, że jestem z Mazowsza. Pozdrawiam serdecznie
RAMBO9

Re: Płońsk TV - co ja słyszę?

Post autor: RAMBO9 »

Tak to jest, jak dyslektyk przychodzi do "telewizji"... :[
mateuszP
Posty: 64
Rejestracja: 2010-02-08, 23:10

Re: Płońsk TV - co ja słyszę?

Post autor: mateuszP »

Rozumiem, że Rambo jest twardzielem i wszystkie rozumy zjadł :) zapraszamy więc do współpracy, jeśli jesteś (naj)lepszy. Każda pomoc przy tworzeniu portalu się przyda.

Hmmm...

A nie, to jest tzw. pocisk i wyśmianie. Dlatego też, między innymi, telewizja wzięta w cudzysłów. :)

P.S. Rambo był jeden ;)
johny

Re: Płońsk TV - co ja słyszę?

Post autor: johny »

Rambo9 a czy ty w ogóle wiesz co to jest dysleksja ? To zanim coś napiszesz to się może dowiedz na czym polega ta choroba :) Pozdrawiam Wirtualny Płońsk i Płońsk Tv.
czaruś
Posty: 71
Rejestracja: 2010-11-26, 11:19

Re: Płońsk TV - co ja słyszę?

Post autor: czaruś »

do rambo:

Chłopaki rozwijają siebie, miasto i Płońską TV, i tak trzymać!!! Ogólnie ,,polacy'' z zazdrości, którzy nie mają pomysłu na życie tylko narzekają i kłody pod nogi rzucają lepszym od siebie. A co do błędów, Komorowskiego i tak nikt nie pokona ;)
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Płońsk TV - co ja słyszę?

Post autor: Piter »

Fajnie, że ktoś wyłapuje takie błędy gdyż informacje o nich pozwalają na tworzenie jeszcze lepszej "telewizji".
Mi się tam podoba, że ktoś nie tylko opisuje czy robi zdjęcia ale również pokazuje to w formie reportażu.
Cieszy mnie również dotychczasowa współpraca i mam nadzieję, że zostanie tak jeśli nie na zawsze to jeszcze bardzo bardzo długo.
Pozdro dla kolegów z Wirtualnego
:zdrowko: :zdrowko: :zdrowko:
mateuszP
Posty: 64
Rejestracja: 2010-02-08, 23:10

Re: Płońsk TV - co ja słyszę?

Post autor: mateuszP »

Piter, współpraca niech trwa ile wlezie :) a uwagi w pełni przyjmujemy. Poza tym, cieszy nas uwaga @Urszuli - jest dojrzała i merytoryczna. A nie jest krytyką dla krytyki, bo jest taki kaprys.

p.s. apropos emotek na końcu posta - już dawno mieliśmy się spotkać... ;)
rrr
Posty: 25
Rejestracja: 2011-03-21, 00:13

Re: Płońsk TV - co ja słyszę?

Post autor: rrr »

A może potraktujemy to jako lokalny koloryt? Kiedy przeprowadzałem się do Płońska z innej części kraju 17 lat temu, trochę dziwiło mnie to, że tutaj zamawiamy piwo z "sokem" i prosimy o "cuker". Po jakimś czasie się przyzwyczaiłem...
marioawario

Re: Płońsk TV - co ja słyszę?

Post autor: marioawario »

Lokalny koloryt jest ok i ma swoje prawa .. wręcz urok, gorzej,że nie zrozumie go go potencjalny prawodawca z Warszawy, Płocka, Gdańska ani koledzy Twojego dziecka ze szkoły w tych miastach. Odseparują, zignorują, zdewastują ... a potem wypijką piwo z " sokem"........
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post