Użytkownicy Linuksa

Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Użytkownicy Linuksa

Post autor: dazgo »

Welcome!
Czy jest ktoś, kto odrobinę zna sie na linuksie w Płońsku i okolicach?
Szukam ludzi do "kombinowania" z tym fajnym systemem, oraz takich, co moga się podzielic opiniami oraz programami z tej dziedziny :)
Pozdro
Awatar użytkownika
hex
Posty: 142
Rejestracja: 2006-12-29, 10:08

Post autor: hex »

Dazgo, jestem "zerem" jeśli chodzi o linuxa, ale skoro Ty się tym interesujesz, to może powiesz mi, czy jest opcja, żeby zainstalować na komputerze (dosyć słabe parametry) pulpit zdalny dla mojego kolegi z Trójmiasta. Jaką dystrybucję trzeba byłoby zainstalować, żeby minimalnym kosztem sprzętu odpalić jakieś okienka linuksowe?

PS. Próbowałem to zrobić za pomocą Windy.... Zapomnij.... ;)
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

hex, co Ty opowiadasz? Klient zdalnego pulpitu ma bardzo małe wymagania sprzętowe. Ewentualnie możesz spróbować VNC - np. RealVNC.

Pod tym kątem polecałbym debiana. Ściągasz wersję do instalacji sieciowej (jakieś 100MB) na płytę CD i resztę pakietów dociągasz w miarę potrzeb przez sieć.

A jak się nie czujesz na siłach to możesz spróbować Ubuntu lub Slaxa. Obie te dystrybucje występują w wersjach uruchamianych z CD bądź pendrive'a, bez konieczności instalacji.

Nie polecam Fedory. Ciężka i zamulona jak nie wiem :dobani:
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

Jeśli słaby sprzęt to (ja oczywiście też polecam Debiana) Debian albo jakiś inny - stosunkowo prosty (łatwiejszego nie widziałem) jest Ubuntu - wersja lite nUbuntu albo Xubuntu, zależy jak słaby ten komp jest, a co do p.zdalnego patrz wyżej :) niezłe rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Thorgal
Posty: 51
Rejestracja: 2007-03-28, 21:26

Post autor: Thorgal »

Pozdrawiam ciężko powiedzieć żebym znał się na Linuxie ale od 2 miesięcy używam Ubuntu i jak na razie komp działa także chętnie przyłaczę się do tematu - w miarę posiadanej wiedzy :)
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

Wasz adminek też testuje Lina i muszę przyznać, że mnie mile zaskoczył.
Brakuje mi tylko programów z rodziny Adobe :( No i ta konfiguracja... tagedia :/
Awatar użytkownika
Thorgal
Posty: 51
Rejestracja: 2007-03-28, 21:26

Post autor: Thorgal »

Adobe Acrobat Reader czy coś ponadto ? :D
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

Głównie chodzi mi o Premiere :P oraz po części o Photoshop ale w tym ostatnim to zupełnie zielony jestem ;)
Awatar użytkownika
Thorgal
Posty: 51
Rejestracja: 2007-03-28, 21:26

Post autor: Thorgal »

W takim razie to powinno Cię zainteresować:

"Darmowy Photoshop z Internetu
Mariusz Błoński

1 marca 2007 11:12
Digit
Firma Adobe ogłosiła, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy jej sztandarowy produkt - Photoshop - zostanie udostępniony w Internecie. Co więcej, z programu będzie można korzystać za darmo.

To kolejny produkt Adobe, który w formie webowej aplikacji bezpłatnie trafia do rąk użytkowników. Oczywiście, nie będzie to jego pełna wersja. Obecnie nie wiadomo, które z funkcji popularnego programu graficznego zostaną udostępnione.

Udostępniono już Adobe Remix, czyli uproszczoną wersję Adobe Premiere Elements. Wszystko wskazuje na to, że takie postępowanie zostało wymuszone strategią Google'a. Wyszukiwarkowy gigant umieszcza bowiem w Sieci proste oprogramowanie, z którego można korzystać za darmo. Dotychczas Adobe sprzedawało jedynie pudełkowe wersje swoich produktów.

Teraz zacznie rozdawać okrojone edycje. Firma twierdzi, że nawet zubożony Photoshop i tak będzie oferował więcej funkcji niż konkurencyjne produkty. Firma ma tutaj na myśli przede wszystkim program Google Picasa. Niewykluczone bowiem, że Google stworzy również online'ową wersję Picasy, która w obecnej chwili musi być pobierana i instalowana na komputerze."


źródło: http://www.idg.pl/news/107226.html
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

miło wiedzieć, Piter a jakiego lina testujesz?
Awatar użytkownika
Thorgal
Posty: 51
Rejestracja: 2007-03-28, 21:26

Post autor: Thorgal »

Mandriva ??? ;)
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

a może Fedora?
:P

Ja po Ubuntu zakochałem sie ponownie w SuSE :) nie chcę już MDV ona jest be, i te wewnętrzne fuj ;)
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

Dazgo zmieniasz systemy jak rękawiczki :P ;)
Thorgal, tak a dokładnie to Mandriva Extreme :super:
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

wiesz trzeba zmieniać, żeby nie pozostać w tyle :) a co w tym złego, że szukam systemu najbardziej odpowiedniego do mnie? :)
Awatar użytkownika
Thorgal
Posty: 51
Rejestracja: 2007-03-28, 21:26

Post autor: Thorgal »

Nie żebym był wróżką :P ale pokazuje po najechaniu kursorem na znaczek Mozilli przy poście w prawym dolnym rogu ;) - w kwestii Mandrivy Pitera
ODPOWIEDZ