Dworek Krasińskiego - Opinogóra

Czyli gdzie coś wypić, zjeść i dobrze się zabawić.
Co komu polecić, a co odradzić.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Dworek Krasińskiego - Opinogóra

Post autor: Piter »

Opinogóra

Ciekawe miejsce położone 4km od Ciechanowa. Piękne widoki gwarantowane o każdej porze roku. W miejscowości znajduje się niewielki neogotycki pałac Krasińskich, zbudowany w 1843 przez gen. Wincentego Krasińskiego, ojca poety Zygmunta, który był siedzibą ordynacji opinogórskiej. W podziemiach pobliskiego kościoła znajdują się groby członków rodziny, w tym również poety. W zamku obecnie znajduje się muzeum romantyzmu. Ciekawą sprawą jest księga gości gdzie możemy się wpisać i muszę powiedzieć, że jest tam sporo wpisów z całej Polski. Oczywiście ja też zostawiłem po sobie ślad ;)


Kliknij aby powiększyć.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Fotki z 23.10.06

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Budowa

ObrazekObrazek Obrazek

Mapa

Obrazek
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Dodam tylko, że wokół dworku znajduje się spory park w stylu angielskim. Miejsce to nadaje się na romantyczne spacery o wiele bardziej niż na przykład lanserska ulica Grunwaldzka ;) ;) ;)
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

No i doczekaliśmy się kolejnych fotek. Sorki może nie są idealne zrobione, ale mało czasu miałem. Przyjemnego oglądania.
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

No jestem w niezłym szoku, że ktoś dał na to kasę :zdziwko:
fiku

Post autor: fiku »

Zgadzam się, że Opinogóra to ciekawe miejsce i warto je odwiedzić. Dodam, że jest planowana rewaloryzacja tego obiektu. Kiedy projekt rewaloryzacji zostanie zrealizowany, na pewno jeszcze bardziej zyska na swojej atrakcyjności.
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Witaj, fiku :) Cieszę się, ża zabrałaś głos w dyskusji (choć właściwie co to za dyskusja, skoro wszyscy się zgadzają ;-) ) i zapraszam do czynnego udziału na forum ;)
fiku

Post autor: fiku »

Ja również witam :) można trochę podyskutować, nie wszystko w Opinogórze jest takie zachwycające (np. domek ogrodnika-fatalny stan; zarośnięte partie parku nad stawami; renowacja ogrodzenia, które na razie wygląda raczej sztucznie itp. itd.). W naszych bliższych okolicach jest też parę ciekawych zabytków krajobrazowych. Na wolnej chwili postaram się zaprezentować te, które najbardziej mnie urzekły.
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Heh, jak byłem tam w zeszłym roku (bądź dwa lata temu) to zastanowiły mnie ogromne ilości much obsiadających kościół. Ciekawe do czego one tam lecą. W kościele są groby, ale raczej na tyle stare, że nie powinny much przyciągać?

A co do zarośniętych partii parku - myślałem, że w konwencji angielskiej właśnie na tym to polega. To znaczy na pozostawieniu parku sobie ;)
fiku

Post autor: fiku »

Hmm...ja byłam parę razy w tym roku i nie natknęłam się na plagę much, lecz na komary :kwasny: W sumie to wokół są tereny rolnicze, więc może muszki poczuły jakąś "świeżyznę" ;) a na kościele sobie zrobiły może przystanek.

A jeśli chodzi o park, to nawet w założeniach naturalistycznych zadrzewienia mają naśladować przyrodę, naturę, lecz jednocześnie muszą być pod kontrolą, ponieważ zarastają osie widokowe, a samosiew może zaburzyć kompozycję i z czasem stłumić różnorodność gatunkową (co ma miejsce właśnie w tamtych terenach nad stawami).
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

A ja mam pytanie może ktoś będzie wiedział, bo zastanawia mnie skąd tam tyle dzieciaków ? Trochę mnie to wnerwiało jak widziałem takich „panów” w wieku 12-14 lat, których zasób słów kończył się na kilku oczywiście niecenzuralnych ;) W ogóle to jest tam chyba jakaś szkoła, skoro ciągle w godzinach rannych tyle „smerfów” się przewala… w godzinach wieczornych jest już dużo lepiej, przynajmniej nie ma takiego hałasu ;)
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

dlaczego ja wcześniej nie widziałem tego postu?
Fotki ładne - spoko :) Nie byłem tam co prawda osobiście, ale może jakaś zbłąkana forumowiczka się da namówić.... ;)
fiku

Post autor: fiku »

dazgo pisze:Nie byłem tam co prawda osobiście
Na prawdę warto tam się wybrać.
dazgo pisze:może jakaś zbłąkana forumowiczka się da namówić....
Może prędzej forumowicz i to wcale nie taki zbłąkany-Piter odwiedza Opinogórę co jakiś czas i wspominał nawet niedawno, że można by się wybrać. Może razem zorganizujecie sobie wycieczkę ;)
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

fiku pisze:Może prędzej forumowicz
Chyba niezupełnie o to chodziło Dazgo :P :P :P :P
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

fiku, nie igraj z adminem :P
popieram tradera, że dazgo, myślał o romantycznym spacerku z kobitką ;)
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

Zgadzam się, a tu tylko jakieś zbereźne myśli.... :D
ODPOWIEDZ