SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA W PŁOŃSKU

logistyk
Posty: 73
Rejestracja: 2006-12-31, 17:18

SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA W PŁOŃSKU

Post autor: logistyk »

Witajcie.
Jestem przekonany, że trafiłem w temat, który przynieszie nam sporo emocji.
1.Co sądzicie o odśnieżaniu na terenie SM Płońsk przez służby "techniczne" - a może one nazywają się inaczej?
2.Jak sądzicie: zgłaszam brak ciepłej wody w bloku dn. xx xx xx /telefonicznie i słyszę w słuchawce- awaria, ale czego to nikt mi nie powiedział?/.Zgłaszam po raz drugi ten sam FAKT - po drugiej stronie słyszę to samo!.Idę osobiście do ADMINISTRACVJI, i rozmawiam z samym kierownikiem administratorów /świeżo mianowanym a może nominowanym ok. X XI 2006 roku i przez przypadek podczas rozmowy telefonicznej pana kierownika administracji słyszę, że brak cciepłej wody dotyczy dwóch bloków przy ul.Wieczorków /po modernizacji instalacji itp./, ale BRAK INFORMACJI DLA MIESZKAŃCÓW O TYM PROBLEMIE - a wodomierze naliczją jednostki a szczególnie te z "ciepłą wodą" /bo zamiast ciepłej wody to była lenia lub wręcz ZIMNA. A my lokatorzy płacimy za ciepłą wodę i jest nam to wszystko jedno, tylko gdy nie będziemy mieli co włożyć do garnka to wtedy będziemy wręcz "SZCZEKAĆ'' , że to i tamto!
3. Dlaczego służby techniczne i administracja nie ma odpoeiednio oznakowanych UBRAŃ!!!. Nie byłoby wtedy tzw. PRYWATY za pieniądze spółdzielców!!!
Pozdrawiam i oczekuję realnych wypowiedzi. :padam:
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

SM to jest ogólnie temat rzeka. Bardzo mi przykro, że muszę mieszkać w jej zasobach i tym samym utrzymywać nierobów i kumotrów na stanowiskach :zalamany: :zalamany: :zalamany: Znacie bardziej rodzinny zakład pracy? No ja w sumie znam, ale jest to zakład prywatny i trudno mieć do właściciela pretensje, że robi to, co sam uważa za słuszne. Wbrew temu co się niektórym wydaje, Spółdzielnia nie jest prywatną własnością. Niestety, jak rozmawiam ze znajomymi, to każdy ma wystarczająco zajęć i problemów w swoim życiu osobistym i zawodowym, żeby interesować się problematyką spółdzielni. O aktywnym i czynnym udziale w życiu tej instytucji już nie wspomnę...

Spójrzcię na tę radę nadzorczą:

http://www.smj-rumia.pl/index.php?w=f&d=78&i=2

Prawie wszyscy z wyższym wykształceniem. A u nas? Wstyd! :przestraszony: :dobani:
logistyk
Posty: 73
Rejestracja: 2006-12-31, 17:18

Post autor: logistyk »

Witam.
Jednak mieszkańcy coś mają w sobie, że nie mają chętnych do wypowiedzi np. na tym forum.
Podejrzewam, że to "strach", ale taki "strach" zby przypadkiem komuś w przyszłości nie zaszkodzić. Ale tu nie chodzi o wypowiedzi negatywne, przecież można wyrazić pozytywne opinie.
Przykładem może być wymiana drzwi wejściowych do blokach na aluminiowe lub z podobnego materiału w kolorze niebieskim. Bardzo są fajne /trochę się nie zamykają na zatrzask zamka, ale to nic/. Ciekawi mnie ile wyniósł koszt wymiany jednego kompletu?
Pozdrawiam i życzę więcej energii i "odwagi". Jeżeli będziemy milczeli to nic się nie poprawi w naszym życiu.
Pozdrawiam.
mieszkanka SM

Post autor: mieszkanka SM »

Popieram wypowiedź trader'a. To prawda, że SM stała się firmą prywatna. Tam pracują całe rodziny. A jeśli ktoś nie jest członkiem tej rodziny zostaje zwolniony. W ubiegłym roku zostały zwolnione dwie miłe i wykształcone Panie, kóre wywiązywały się ze swoich obowiązków sumiennie i dla nas, interesantów były miłe, a na ich miejsce została przyjęta córka kasjerki, kóra w godzinach pracy karmi swoje ponad roczne dziecko. Dodatkowo przyjęci zostali dwaj Panowie z wykształceniem zawodowym do administracji, którzy nie dosć, że nie orientują się w swoim zakresie obowiązków, to jeszcze pzrebija ich o głowę ich nowo powołany kierownik administracji, za którego Pzrewodnicząca Rady Nadzorczej juz się szykuje i ma doprowadzić do tego, że prezes Zarządu SM rozwiąze z nim umowe i to bardzo bardzo szybko!!!! jednym złowem, wszystko ZŁO, które ma tam miejsce, wychodzi od Przewodniczącej RN Pani CENZURA. Jetsem cieakwa ile miesiecznie Zarząd płaci za nadzór prawny Panu CENZURA z Kancelarii Prawnej z Warszawy??? To ten, który bronił Rywina, to pewnie jego wynagrodzenie jest zapewne bardzo wysokie i nie wiem czy wszystkie czynsz na to wystarczą.

-----------------
trader: Proszę uważać z używanien nazwisk na forum publicznym. Dziękuję :D
Harnaś

Post autor: Harnaś »

logistyk, A o jakich służbach Ty piszesz ? Co to za służby, że o godz.15 czapka na głowę i niech się wali i pali do domu.A widziałeś w sobotę lub niedzielę sprzątaczkę odśnieżającą chodniki? A kto widział Administratorów kontrolujących ich pracę? To nie są żadne służby a panowie Prezesi i Rada Nadzorcza choć przedstawiali nam ambitne plany widocznie na tym poprzestali. Po co utrzymujemy tzw. Grupę Remontową /w sumie pewnie jak policzyłem ze 30 osób/ skoro praktycznie wszystkie roboty wykonują prywatni wykonawcy? Brak kontroli ze strony Administracji powoduje, że część sprzątaczek zaczyna dzień pracy od spotkania w ''pakamerce" w piwnicy na piciu kawy i wymianie wiadomości a nierzadko o godz. 14 są już w drodze do domu. Jednym słowem czas chyba abyśmy w końcu uświadomili sobie a tym bardziej Zarządowi Sp-ni, że "służby" to pełna gotowość do pracy niezależnie od dnia tygodnia w dzień i w nocy.
mieszkanka SM

Post autor: mieszkanka SM »

Popieram po części co napisał HARNAŚ. To prawda, że Panowie prezesi tylko żyją od przetargu do pzretargu. A i tak, jak ostatnio napisali w gazecie, Zarząd podejmnie decyzję kto wygra pzretarg. A jesli chodzi o prace Administarcji, sprzataczek czy prawie jak nie ponad 50 osobowej a nie 30 osobowej grupy remontowej, to za nią (pracę) odpowiedzialny jest Kierwonik Administracji, który od prawie pół roku został na to stanowisko powołany. pomijajac fakt, że kompletnie nie zna sie na tej pracy, nie orientuje się w zakresach obowiązków swoich podwładnych, to jeszcze policja zgarnia go za niezapłącony mandat sprzed paru lat!!! Tylko pogratulować Zarządowi pracowników!!!! A skoro Prezes techniczny nie kontoluje pracy Kierownika to i on chodzi sobie luz pas!!! No ale nie dziwię sie skoro w Spółdizleni tak naprawdę rządzi całkiem inny Zarząd. Ludzie!!!!! Czas najwyższy spierniczac z zasobów SM!!!!!! :)
Harnaś

Post autor: Harnaś »

Prawda zawsze boli. Ale skoro chcesz pracować w "służbach" to niestety ale na dzisiaj to są standardy a rolą Zarządu jest taka organizacja Waszej pracy aby tereny osiedli i budynki były utrzymane na odpowiednim poziomie. Co do wysokości wynagrodzenia to nie będę dyskutował ale skoro zdecydawałaś się wykonywać tą pracę to chyba Ci odpowiada, poza tym jest to kwestia między pracodawcą a procobiorcą i jeśli uważasz że za mało Ci płacą to zarządaj zmiany wynagrodzenia albo zmień pracę.P.S. tak naprawdę to jednak nie pisze tego "sprzątaczka" tylko jakaś wazelina Zarządu. A czy widziałaś wczoraj kontener i teren wokół niego przy ul, Kopernika 9a?
mieszkanka SM

Post autor: mieszkanka SM »

Po pierwsze: jesli chodzi o sprzataczki, to wiem, ze wykonuja swoja pracę rzetelnie. Nie moge narzekac na jej prace. Wszystko jest dopilnowane tylko pzrez nia. A kontenery i ich zawartosc to juzo bowiazek administartora. Spzrataczki nie maja obowiazku oprozniac konenerow. To nalezy do innych służb. A po drugie: moge powiedziec, ze wszyscy pracownicy biura SM to jedni wielcy wazeliniarze, ktorzy dostali sie do pracy i wykonuja wszystkie polecenie nielegalnego zarzadu. A że od kilkudziesieciu miesiecy spółdzielnia jest Spółką rodzinną wiec chyba wszystko wyjaśnia.
Miłego rozmyślania PA!!! :D
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

mieszkanka SM pisze:......edit by Piter.....
Radziłbym ostrożnie z takimi sądami. A jak masz coś konkretnego, to polecam CBA :)
Gość

Post autor: Gość »

A myslisz ze wszystkie przetargi odbywaja sie zgodnie z litera prawa? Moja znajoma tam pracuje i wiem co sie tam dzieje! Wiesz na co idą podwyżki czynszu??? Na opłatę mecenasów z Warszawy i nie tylko. Bo od kilkunastu miesiecy SM ma kilkunastu mecenasów. Na kazdą sprawę inny!!!!
Pod rozwagę poddaję problem!!!!! :super:
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

No wiesz, padają tu ciężkie słowa. Ktoś może poczuć się urażony, nawet bardzo... :kwasny:
Gość

Post autor: Gość »

Prawde mowiac malo mnie to interesuje. Place za mieszkanie i mam prawo wiedziec na co ida moje pieniadze. Bo chyba nie na poprawe terenow wokol SM, za co nie odpowiadaja spzrataczki tylko Zarzad i Rada bo to oni uchwlaja plan remontow. A o ile mi wiadomo to ostatnia GRUB KASA poszla na wpis do KRS.. I mozna liczyc to w kilku tysiacach!!!! Wiec nie gadaj mi ze to kogos moze urazic, bo to nie my na ich uslugach jestem tylko oni na naszych. To my jestesmy czlonkami i to my placvimy na nich. ......cut ///Piter.....
Wnioski pozostawiam do własnej dyspozycji :D
Harnaś

oświetlenie osiedli

Post autor: Harnaś »

Co sądzicie o oświetleniu naszych osiedli? Bo mnie diabli biorą jak Zarząd przy podwyżce czynszu informuje, że wzrosły ceny energii elektrycznej. Patrzę w okno dziś rano i pomimo zachmurzonego nieba jest całkiem jasno a lampy na osiedlu świecą w najlepsze w przeciwieństwie do oświetlenia miejskiego. Ale co tam, przecież budżet Spółdzielców jest niewyczerpany w przeciwieństwie do miejskiego a jak zbraknie to się znów rąbnie pisemko o podwyżce opłat eksploatacyjnych i niech maluczcy płaczą i płacą. Gdzie są Gospodarze osiedli?Czy tego nie widzą a może braknie im wyobrażni i poczucia gospodarności. Jaki Gospodarz na swoim podwórku pozwolił by sobie na takie marnotrawsto? Czyżby ci "Gospodarze" członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej kładli się spać o 15 i wstawali o 8 aby tego nie widzieć? P.s. Przed moim blokiem bo mieszka w nim ważny członek Rady wymieniono oprawę na słupie bo stara chyba za słabo świeciła ale i ta wydała się za mało jasna więc ponownie ją wymieniono tym razem na podwójną, z których o ironio jedna i tak nie świeci. Mam nadzieję,że te moje wynurzenia w końcu kogoś "oświecą" Cześć. :(
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Gość pisze:Prawde mowiac malo mnie to interesuje.
A powinno. Za coś takiego można trafić do sądu. Jeśli nie masz dowodów - przegrasz. A jeśli masz, to tak jak napisałem, polecam CBA ;)
Harnaś

Post autor: Harnaś »

Mam kilka pytań tym razem do samego Zarządu naszej Sp-ni niezmiernie ważnych dla naszego bezpieczeństwa.
1. Dlaczego nie wykonuje się corocznych i okresowch /pięcioletnich/ badań instalacji gazowych mimo, że taki obowiązek na zarządce budynku nakłada ustawa Prawo
Budowlane? W moim budynku takie badania były wykonywane ze 3-4 lata temu jeszcze za poprzedniego Zarządu.
2. Dlaczego chyba od zawsze nie są wykonywane pomiary ochronne instalacji elektrycznej w naszych mieszkaniach, a których wykonywanie jest obowiązkiem zarządcy budynku na podstawie cytowanego wyżej Prawa Budowlanego?
Czyżby włodarze naszej Sp-ni nie p[osiadali wiedzy na ten temat, a może jest to typowe chowanie głowy w piasek i czekanie a nuż nic się nie stanie i wszystko będzie ok.
Chcę tu tylko przypomnieć stare porzekadło " kto nieprzestrzega ten podlega........../ ale krzywdy jeśli się komuś z nas przydaży na skutek tych zaniedbań może nam już nikt nie naprawić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post