SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA W PŁOŃSKU

Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

Monica pisze:Zapomniałam jeszcze wytłumaczyć RENCISTCE, że jej radość z powodu obniżki wody jest cakowicie bezzasadna. A ponadto to już świadczy o tym, że nie jest na bieżąco i nie jarzy co jej mówia. Byle jaki kit by jej wcisnął i we wsyzstko uwierzy. To fakt, że zmniejszono cenę podgrzana wody o dokładnie 3,53 zł, ale za to wprowadzili opłatę stałą 4,40 zł co w sumie prowadzi, że woda jest droższa o 0,86 zł niż do tej pory. Pogratulować myślenia. :ok:
I tu się mylisz, albo raczej masz część racji. po 1. zgadza się, że nastąpiła obniżka kosztów podgrzania wody - cena od 1m2, zaś opłata stała jest 4,40 zł ca całość wody, nieważne czy zuzyjesz 1m, czy 10m2, zawsze zapłacisz 4,40zł . Oczywiście dla ludzi oszczędzających ciepłą wodę wyjdzie na gorzej, ale ogólnie obniżka jest. Szkoda, że nie o 6-7 zł... Cóż.
Monica

Post autor: Monica »

Zgadza sie. Tylko powiedz mi czego dotyczy oplata stala? Za co to jest oplata?? Za ekslopatacje NIE. Za wywoz śmieci też NIE. Na uwlaszczenie tez NIE!!!! Wiec na co? To teraz weź tą kwotę 4,44 zł i pomnóz je przez ok 5000 mieszkań.To jest ponad 20 tys. miesięcznie, rocznie ponad 260 tys. Na co te pieniądzę ida??? I na co są aż tak niezbędne, żeby żeby jeszcze wprowadzać tą kwotę. Jesteśmy oszukiwani i dobrze o tym wszyscy wiemy i tylko żadne z nas nie ma odwagi rozgłosić tych nieścisłosci i tego chochsztaplerstwa publicznie. Ale niebawem są Zebrania Grup Członkowskich, w niedługim czasie Walne Zebranie i może coś się wyjaśni. Ja bynajmniej tej kwoty 4,44 zł nie będę płąciła, do momentu aż Zarząd nie wyjaśni mi na co są te pieniądze. :zly:
Gość

Post autor: Gość »

Monica pisze:Tylko powiedz mi czego dotyczy oplata stala? Za co to jest oplata??
Już Ci wyjaśniam.Tak jak w rachunkach za energię elektryczną tak i za energię cieplną opłata przesyłowa stała jest to opłata jaką ponosi odbiorca energii /elektrycznej lub cieplnej/ za samą gotowość instalacji i urządzeń dostawcy energii do podania medium w określone w umowie miejsce /w tym przypadku wymiennikownia lub węzeł cieplny/. Musisz wiedzieć, że na całkowity koszt energii składają się ponadto takie pozycje jak: opłata przesyłowa zmienna, opłata za moc zamówioną. Dlatego też bardzo ważne jest dokładne wyliczenie zapotrzebowania na moc cieplną poszczególnych obiektów i jej zamawianie w niezbędnej ilości, bo zarówno za jej niewykorzystanie jak i przekroczenie ponosisz jako odbiorca określone koszty. W tym konkretnym przypadku dziwi mnie tylko jednostka rozliczeniowa jaką przyjęto nie m3 ciepłej wody a mieszkanie tak jakby to ono a nie mieszkający w nim ludzie z niej korzystało. Niestety tego już wytłumaczyć logicznie chyba się nie da - domyślam się jedynie, że chodzi o ułatwienie rozliczeń urzędnikom.
Zarządca

Post autor: Zarządca »

Dzisiaj chciałbym podzielić się dywagacjami na temat :Czy stać nas na utrzymywanie tzw."Grupy Remontowej " Sp-ni ? W strukturze organizacyjnej naszej Sp-ni istnieje tzw. Dz.techniczny czyli potocznie mówiąc grupa remontowa lub zespół konserwatorów.
W dziale tym zatrudnionych jest w różnej formie łącznie ok. 33 osób w tym 4 osoby administracji, 4 dozorców, sprzątaczka, 2 kierowców, operator koparki i 21 konserwatorów /instalatorzy sanitarni-gazownicy, elektrycy,murarze,mechanicy,dekarz,stolarze i pracownicy zieleni/. Opierając się na ogólnodostępnych danych w Sp-ni można łatwo wyliczyć, że roczny koszt utrzymania wynosi ok. 1.500.000,- zł lub jak kto woli 15.000.000.000,- starych zł. Osobiście nie znam drugiej takiej Sp-ni choć od lat obracam się w tych kręgach, która by utrzymywała dla własnych potrzeb tak gigantycznie rozdęty twór / tak pod względem ilości pracowników jak i szerokiego spektrum branżowego/. Miało to swoje uzasadnienie w latach 60 do 90 kiedy to praktycznie nie można było lub z wielkim trudem pozyskiwano wykonawców robót. W chwili obecnej sytuacja na rynku diametralnie się zmieniła i to świadzenio bądź usługobiorcy pukają do drzwi zleceniodawców. Utrzymywanie tak dużej ilości pracowników,i tak szerokiego profilu usług i przy takim jak u nas zarządzaniu musi prowadzić do nieefektywnego wykorzystywania czasu pracy tych konserwatorów - tym bardziej, że większość dużych robót /budowa chodników, ocieplenie i wymiana stolarki okiennej biurowca Sp-ni,docieplania stropodachów,wymiana drzwi do klatek schodowch i stolarki na klatkach oraz roboty malarskie/ wykonywane były przez firmy zewnętrzne.A więc tym samym doprowadzono do tego, że koszty utrzymania Grupy Remontowej pozostały na tym samym poziomie /bo co by ten konserator nie robił czy nawet nic nie robił, to jego rbg kosztuje ok.40,-zł/ a ponadto musiano opłacić wykonawców zewnętrznych. Takie postępowanie często prowadzi do przekroczenia odpisu na fundusz remontowy z naszch opłat a to się wiąże z sięgnięciem do naszych kieszeni. poza tym nasuwa się czysto retoryczne pytanie- co robią np.murarze, dekarz,konserwatorzy zieleni itp. w okresie zimowym, bo chyba nie pracują przy odśnieżaniu osiedli. cdn. :chytry:
Pracownik SM

Post autor: Pracownik SM »

Po pierwsze rbh w SM wynosi nie 40 zł a 30 zł. To fakt, że część naszych czynszów idzie na fundusz remontowy, ale to nie na GRUPĘ REMONTOWĄ. Jest oddzielne konto z którego są wyliczane koszty działu technicznego. A fundusz remontowy to jest fundusz przeznaczony na wykonanie różnego rodzaju usług, nie mówię tu o naprawach w mieszkaniach, tylko ogólno dostępnych, np. na klatkach schodowych, czy teren wokół bloków. A po drugie jeśli część konserwatorów, która nie ma zajecia w danym momencie, tzn nie ma zlecenia 9jak np. hydraulicy, czy gazownicy) są "wykorzystywaniu" do układania kostki chodnikowej, lub innych prac. Wszystko jest pod kontrolą. Ja mam tlyko takie pytanko do ZARZĄDCY, skąd mianowicie masz w posiadaniu Strukturę SM, skoro jest ona niedostępna dla pracowników? Amoze jesteś prawą ręką przewodniczacej RN - Pani T.B.???
Budowlaniec

Post autor: Budowlaniec »

Pracownik SM pisze: hydraulicy, czy gazownicy) są "wykorzystywaniu" do układania kostki chodnikowej
a brukarze do naprawy wody lub gazu gratuluję innowacyjności. Na pewno bym nie zatrudnił takich "fachowców" do wykonania mi usługi
Gość

Post autor: Gość »

teraz wiem dlaczego mamy takie chodniki
Monica

Post autor: Monica »

Zgadza się, ja też bym ich nie zatrudniła. Ale to nie jest mój pomysł, żeby tak postępować tylko Zarządu. Zawsze można iść do nich i spytać. Bo na rozmowę nie ma co licyzć. Prezes jest tak małointeligentny, że z nim nie idzie się dogadać. W ub. roku byłam u niego w celu wyjaśnienie pewnej sytuacji i jak mi zaczął coś mówić, coś wymyślac to prawdę mówiac delikatnie i niepostrzezenie zaczęłam rozglądać sie za czymś ciezkim żeby mu wecedzić. I byłabym skłonna to zorbić, bo w końcu siedzi tam za moje pieniadze a na niczym się nie zna, tylko od tego drastycznego zachowania uratował mnie telefon, moja komórka która zadzwoniła i na jego szczęście wyszłąm z jego nory obiecujac sobie że wiecej tam nie pójdę.
mieszkańcy jednego bloku

W sprawie dzwi

Post autor: mieszkańcy jednego bloku »

Obserwujemy już od jakiegoś czasu pracę Zarządu i Rady Nadzorczej , pozwoliliśmy sobie zauważyć iż wykonali kawał dobrej roboty w zakresie remontów.Szkoda że nikt nie zauważł ile naprawdę zrobiono(wymiono stolarkę okienną na klatkach . wymieniono drzwi na klatkch schodowychschodowych, setki chodników z kostki brukowej , docieplenia stropodachów) łatwo jest kogoś krytykować i nie zauważać czego się dokonało i co jest zrobione.
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

przepraszam, nie kwestionuję tego, że zostało wiele zrobione - jestem nawet zadowolony z kostki, klatek itd. ale wg mnie trochę mało i ślamazarnie, a krytykujemy rzeczy, które nam się nie podobają jak praca zarządu itp... :)
Ktoś

Post autor: Ktoś »

No proszę!!!!! Znalazł się kilku odważnych co bronią pracę nielegalnego zarządu i rady nadzorczej!!!! A to że tak "dużo robią" to tylko chwyt po to żeby nas mieszkańców pzrekonać od siebie!!! Tylko, że spora grupa nie jest tak gupia i na to ich śmieszne gadanie nie nabierze się. A poza tym mam pytanie do zadządu, czemu oszukują swoich mieszkańców że są legalni, ze mają wpis i takie tam pierdoły, skoro dobrze wiedzą, że nie mają racji i tak nie jest. A "do kłamstwa nakłania nas przewodnicząca" - to cytat jednego z radnych, który siedzi pod jej butem. Ciekawe czy starczy mu siły na wydostanie się spod niego. :super:
mieszkaniec

Post autor: mieszkaniec »

Uważam, że kwestię legalności Zarządu należy pozostawić do rozstrzygnięcia właściwym instytucjom! Właściwie ciekawi mnie dlaczego tyle słów krytyki pada w stronę obecnego Zarządu a wszyscy milczą na temat postępowania eksprezesa pana K. przecież on nie wykonywał żadnych remontów, nie mówiąc o malowaniu klatek czy położeniu chodników z kostki bauma a fakt że sprawował swe funkcje, mimo że przez 5 lat sam był pozbawiony wpisu do KRS pozostaje milczeniem. Ponadto sama widziałam jak w zeszłym roku jego prywatna ochrona, opłacona z pieniędzy spółdzielców pilnowała stacji trafo przy ul. Młodzieżowej.
Podsumowując mogę stwierdzić, że na tym forum wyrażają swe opinie te same 3-4 osoby, "serdecznie" aczkolwiek niebezinteresownie zaprzyjaźnione z "wielkim" panem pozbawionym swych włości itylko nie wiem czy robią to z głupiej mądrosci czy z zemsty!
Gość

Post autor: Gość »

mieszkańcy jednego bloku pisze:(wymiono stolarkę okienną na klatkach . wymieniono drzwi na klatkch schodowychschodowych, setki chodników z kostki brukowej
a w moim bloku nie wymieniono ani drzwi, ani stolarki okiennej, a chodnik z kostki po roku to "fale Dunaju" :chytry:
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

mieszkaniec pisze:Podsumowując mogę stwierdzić, że na tym forum wyrażają swe opinie te same 3-4 osoby
Odnoszę dziwnie to samo wrażenie. Chyba nadchodzi czas wprowadzenia obowiązku rejestracji :]
Gość

Post autor: Gość »

a do d...... z taką dyskusją. Ten prezes posadził drzewko - dobry,tamten nie zły. Tamten prezes posiał trawkę trawkę dobry ten nie posiał - zły. A tymczasem chodniki i trawniki rozjeżdżamy samochodami,dziury w ulicach, ustawiano i ustawia się bzdurne znaki zakazu /gry w piłkę,wyprowadzania psów itp./ których nikt nie respektuje i nie egzekwuje.Mnie interesuje jedno:jak spadnie śnieg to mam mieć odśnieżony chodnik,czystą klatkę schodową,niski czynsz a jak jak się coś zepsuje szybko i sprawnie zrobione.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post