III Marsz Milczenia

Zdjęcia z imprez , wydarzeń, spotkań, wypadków i przypadków odbywających się w regionie płońskim.
rzecznik2010

III Marsz Milczenia

Post autor: rzecznik2010 »

ABBC3_SPOILER_SHOW
INFORMACJA PRASOWA W dniu 27 października br. na Płońskim rynku upamiętniono pamięć wywiezionych i pomordowanych w latach 1939-1945 Żydów Polskich. III Marsz Milczenia odbył się pod patronatem Ambasady Izraela w Polsce.
W samo południe na miejskim rynku rozbrzmiał dźwięk hejnału Płońska, w ten sposób rozpoczęto obchody upamiętniające wielką tragedie 12 tysięcy Żydów, którzy na skutek likwidacji getta w 1942 roku zostali wywiezieni z powiatu Płońskiego do obozów koncentracyjnych. Większość z wywiezionych została zamordowana, pozostali ucierpieli w wyniku chorób i kalectwa.

Z Płońskiego rynku marsz skierował się w kierunku „Lapidarium”, gdzie wysłuchano przemówień upamiętniających tragiczne wydarzenia. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz miasta, mieszkańcy Płońska, oraz gość tegorocznego Marszu Milczenia Alon Simhayoff Attache ds. Kultury, II Sekretarz Ambasady Izraela w Polsce.

III Marsz Milczenia to oddanie hołdu wszystkim pomordowanym ale także czas refleksji nad dobrem i złem. Wspaniałe przemówienia zaproszonych gości skłoniły wszystkich zebranych do zadumy nad historią Polaków i Żydów. Pan Andrzej Stolpa kandydat na burmistrza Płońska podkreślał jak ważne jest to by nie było podziałów społecznych i narodowych. Jak istotnym jest fakt walki ze złem i jego skutkami.

Obchody zakończyły się pod pomnikiem pomordowanych Żydów gdzie złożono kwiaty i symbolicznie zapalono znicze.

// Pozwoliłem dołączyć się do tematu i dodałem zdjęcia
// temat w związku z tym przeniosłem do "Galerii"
// mam nadzieję, że nie ma Pan nic przeciwko
// Piter
rzecznik2

Re: III Marsz Milczenia

Post autor: rzecznik2 »

Gościem tegorocznego III marszu Milczenia zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Płońsku był ambasador Izraela w Polsce, pan Zvi Rav-Ner, który przyjechał do naszego miasta na zaproszenie burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika.
W tegorocznym marszu nie wziął udziału II sekretarz ambasady, attache kulturalny Alon Simhayoff. Rzecznik zaproszonego na marsz w charakterze gościa wicestarosty Andrzeja Stolpy mija się więc z prawdą. I to nie raz. Uroczystości nie zakończyła się "pod pomnikiem pomordowanych Żydów" (Lapidarium). Pan ambasador, był tajże w bengurionówce, pod drzewem pamięci wa ulicy Wspólnej. Był z wizytą w Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska oraz w Galerii P, gdzie obejrzał wystawę poświęconą Dawidowi Ben Gurionowi. Zwiedził miasto, m.in. dworzec PKP, skąd odjeżdżały transporty płońskich Żydów. Całodzienna wizyta zakończyła się w Urzędzie Miejskim w Płońsku.

Elżbieta Wiśniewska
pełnomocnik burmistrza ds. polityki informacyjnej
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Zdjęcia z 3 Marszu Milczenia w Płońsku 27.10.2010r

Post autor: Piter »

Wszystko co ważne zostało już napisane wyżej za co serdecznie dziękuje. Ja natomiast mam do zaoferowania kilka zdjęć aby użytkownicy forum mieli wyobrażenie jak to się odbywało. A więc zaczynamy:

3 Marsz Milczenia w Płońsku v7 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v2 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v3 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v4 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v5 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v1 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v6 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v8 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v9 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v10 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v11 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v12 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v14 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v13 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v15 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v16 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v7 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v18 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v19 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v20 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v21 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v22 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v23 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v24 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v25 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v26 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v27 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v29 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v35 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v33 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v28 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v30 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v31 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v32 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v34 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v42 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v36 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v37 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v38 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v39 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v40 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v41 title=3 Marsz Milczenia w Płońsku v43 title=

Mam nadzieję, że nasza forumowa maruda w końcu będzie zadowolona z wielkości zdjęć :P
Niestety tylko tym razem takie wstawiłem w celach testowych. Tradycyjnie zwracam się do wszystkich o odczucia z oglądania fotek. Chodzi po prostu czego Wam w nich brakuje co powinno być inaczej sfotografowane.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Video z 3 Marszu Milczenia w Płońsku 27.10.2010r

Post autor: Piter »

Krótkie klipy przedstawiające przemarsz ulicą Warszawską oraz Hymn Izraela i Polski w wykonaniu Orkiestry Dętej z Płońska

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PTXIvh5d7HY[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=L7X8ADRExok[/youtube]
ODPOWIEDZ