"Dzień Kundelka"

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
rzecznik2010

"Dzień Kundelka"

Post autor: rzecznik2010 »

„…..Kundel bury, kundel bury, Kundel bury fajny pies”- śpiewały Fasolki .Te słowa zna chyba każdy z nas. Od najmłodszych lat towarzyszą nam, swoim przesłaniem ucząc, że oddany przyjaciel to podstawa bycia szczęśliwym. Któż z nas nie marzył w dzieciństwie o czworonożnej pokrewnej duszy z zimnym nosem i klapniętym uchem. O wspaniałym towarzyszu zabaw i dziecięcych przygód. Wierny, inteligentny, oddany, słowem przyjaciel - tak najczęściej mówimy o swoich małych kudłatych pociechach. Kochają nas bezinteresownie i bezgranicznie, a dzięki nim świat nabiera barw. Psy, bo o nich mowa, a ściślej kundelki, czyli paradoksalnie najpopularniejsza ”rasa” na świecie, w dniu dzisiejszym obchodzą swoje święto- „Dzień Kundelka”.
Z tej okazji Pan Andrzej Stolpa - kandydat na burmistrza Płońska, gorąco zachęca do tego, by chociaż w niewielkim stopniu podzielić się ciepłem ze wszystkimi zwierzętami, które nie mają kochającego właściciela, domu, opieki i zainteresowania. Zbliżający się zimowy czas kojarzy nam się ze zmianą klimatu, a co za tym idzie gruntownymi porządkami w szafach. Warto zwrócić uwagę na stare nie potrzebne koce, kołdry, poduszki, narzuty, prześcieradła, ręczniki i wszystkie tego typu materiały, które w chłodne dni mogłyby być użyte do ogrzania legowisk zwierzaków w schroniskach. „Nie bądźmy obojętni na ich cierpienie! Niech ten dzień stanie się wspaniałą okazją do tego, by zaszczepić w nas idee pomocy wszystkim potrzebującym czworonogom. To mały gest, który może znaczyć tak wiele…”- podkreśla Andrzej Stolpa.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: "Dzień Kundelka"

Post autor: Piter »

Fajnie, że taki dzień jest jednak nie bardzo mam ochotę do świętowania gdy widzę na ulicy tyle zła.

Zabicie psa - 5 lat więzienia
Zabicie człowieka - 2 lata i wychodzi na wolność bo ma dobrego adwokata

Czy w tym świecie aby wszystko jest normalne?
Czy ludzie nauczą się kiedyś, że święto "zwierząt" tak jak i inne "święta" powinniśmy obchodzić 365dni w roku a nie tylko raz. Wiem, że teraz jest kampania i wszyscy chwalą się wszystkim ale bez przesady :P

PS. mimo wszystko dzięki za info o takim dniu
ODPOWIEDZ