Kebab u Turka

Czyli gdzie coś wypić, zjeść i dobrze się zabawić.
Co komu polecić, a co odradzić.
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

a ja jadam tam często i nie truję się, poza tym trzeba jeść z umiarem :) i może coś ciepłego do picia - nie wiem :)
TomaH
Posty: 187
Rejestracja: 2006-12-20, 11:28
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: TomaH »

jaki to turek jak to rumun jest podobno jakiś! tak kebab jest super!!! zwłaszcza, że przyrządzany jest za pomocą mikrofalówki! powodzenia :krzeslem:
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

Jak sporo ludzi zamawia na grubym cieście to wyjmuje takie cos jak grill alektryczny i na nim opieka bułkę. Ja nigdy nie dostałem u niego kebaba z mikrofalówki, ale cóż innym się zdarza :)
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Jednak stwierdzam, że na pekaesach to wszystko wygląda bardziej estetycznie, a przygotowanie kebaba wydaje się bardziej skomplikowane. :)
TomaH
Posty: 187
Rejestracja: 2006-12-20, 11:28
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: TomaH »

zdecydowanie na pksach jest jedyny taki kebab w mieście!!! za***iście u rumuna pewnie mam zgromadzic ludzi zeby mi wyciagnal jakiegos grila elektrycznego!!! powodzenia!!! poza tym nie placa za prad hahaha
mika
Posty: 56
Rejestracja: 2007-05-30, 09:27
Lokalizacja: centrum

Post autor: mika »

Ja osobiście wolę kebab przy PKSach :ok: ,a poza tym tym jaka obsługaaaa....( miodzio ) :super: :super: :padam: ;)
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

Ja bardzo lubię Kasię - żona mojego kumpla (nawiasem mówiąc niezła laska ;) ) Pozdro dla Kasi a każdy co woli... :P
aga111

Post autor: aga111 »

szczerze koszmarny jest teraz ten kebab u turka!!!!! aż nie przechodzi ten sos kiedys smaczniejszy był nie polecam :dobani:
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

i ja się przyłączam tym razem negatywnie - niestety popsuł się a pech...
brukowy

Post autor: brukowy »

dazgo pisze:i ja się przyłączam tym razem negatywnie - niestety popsuł się a pech...

to mieso smierdzi !!!! 2 x mi przywiezli i smierdzialo jak padlina!! FUJ! nie polecam
Artur_N
Posty: 235
Rejestracja: 2007-11-05, 23:49
Lokalizacja: West Side

Post autor: Artur_N »

Kebab na pks'ch to nie jest kebab, od tego trzeba wyjść konwersując na temat kebaba. Nazwałbym to raczej mieszanką czegoś nie greckiego z czymś... greckim, w każdym razie jak dla mnie jest conajmniej z du**, fatalne sosy, mieso niedopieczone i tłuste, zbyt jasne, oliwki i fete lubie, ale nie w kebabie (sic!).

:/
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

Tak ku wyjasnieniu - kebab na PKS to nie jest turecki kebab. Postaram się przytoczyć opis:

Pod nazwą kebab kryje się ponad 20 odmian tej potrawy. Określenie to nie jest jednoznaczne.

Döner kebab to odmiana najpopularniejsza w Polsce. Nazwa ta oznacza "obracające się, pieczone mięso". Pierwotnie baranina, można też wykorzystać mięso wołowe, cielęce lub kurczaka. To ostatnie jest używane w Polsce najczęściej, głównie ze względu na niższą cenę. Nie powinno się natomiast używać mięsa wieprzowego, choć zdarzają się miejsca, w których nie jest to przestrzegane. Pojawiają się także inne dziwne pomysły, np. ryba. Mięso powinno być pieczone na pionowym, obracającym się rożnie, a następnie skrawane z niego na małe kawałki. Podawane z surówką i owczym serem oraz przaśnym chlebem. Obecnie jest to popularne danie fast-food podawane w chlebie pita, przaśnym chlebie lub bułce, z surówką warzywną oraz różnymi sosami - łagodnymi lub ostrymi.

Dania podobne, a nawet utożsamiane z kebabem, to grecki gyros i arabska shawarma, które różnią się tylko przyprawami i w niektórych przypadkach typem i wielkością kawałków mięsa.

Dziś, döner kebab jest zazwyczaj serwowany jako rodzaj kanapki w chlebie pita. Ten rodzaj döner kebabu był dostępny w Istanbule od około 1960 roku. Döner kebab z sałatką i sosem, podawany w chlebie pita, który jest dominującym w Polsce, Niemczech i reszcie świata, został wynaleziony w Berlińskim Kreuzberg w 1971 roku, ponieważ pierwotny przepis nie przypadł wystarczajaco do gustu niemieckim podniebieniom. Döner jest najpopularniejszym daniem typu fast-food w Niemczech od lat 80-tych 20-go wieku.

Czyli reasumując - kebab na PKS i u Turka to nie są kebaby tureckie (te są naprawdę smaczne) a greckie (przez stosowane przyprawy).
pozdro
Artur_N
Posty: 235
Rejestracja: 2007-11-05, 23:49
Lokalizacja: West Side

Post autor: Artur_N »

TomaH pisze:jaki to turek jak to rumun jest podobno jakiś! tak kebab jest super!!! zwłaszcza, że przyrządzany jest za pomocą mikrofalówki! powodzenia :krzeslem:
Nie rumun tylko syryjczyk... A tak wogole to wymienilem z nim pare slow po arabsku, ktorych nauczylem sie w egipcie wiec nie sadze ze to rumun ;p
qajet

Re: Kebab u Turka

Post autor: qajet »

on jest czeczenem, a mięso śmierdzi bo pewnie jest z tego co znajdą gdzieś na drodze...
Awatar użytkownika
Leyla7
Posty: 165
Rejestracja: 2010-07-13, 15:56

Re: Kebab u Turka

Post autor: Leyla7 »

hmm.. ja też nie mam najlepszych wspomnień na temat tego specjału.. ogólnie smak sam w sobie nie był najgorszy, jednak ubodło mnie to, że miałam w swoim kebabie nieobraną cebulę, w twardej brązowej skórce, na dodatek nierzadko były to "dupki" (końcówki cebul, gdzie wyrastają korzonki). Rozumiem, że mógł to być jednorazowy wybryk, jednak nie poszłam tam już nigdy więcej.

Co do samych Turków mogę powiedzieć, że mają tendencję do podrywania panienek, słyszałam od wielu osób i przekonałam się na własnej skórze ;)
ODPOWIEDZ