Remont starego domu czy budowa nowego

miraa

Re: Remont starego domu czy budowa nowego

Post autor: miraa »

Wszystko zależy od stanu domu, możliwości finansowych etc. Ale jak jesteście zdecydowani, to warto byłoby też poczytać sobie przykładowo takie artykuły, jak https://budujnafundamentach.pl/nowoczes ... ych-scian/ . Z nich możecie się dowiedzieć co przykładowo sprawdzi się na ścianach w waszym domu etc.
tomos
Posty: 1
Rejestracja: 2021-11-17, 14:55

Re: Remont starego domu czy budowa nowego

Post autor: tomos »

ciężko jest ze starego domu tak mocno poprzerabiać żeby się opłacało. zawsze w praniu coś wychodzi i generuje sporo dodatkowych kosztów, które mógłbyś uniknąć przy budowie nowej. dobrze jest mieć profesjonalną ekipę, która ogarnie wiele rzeczy i doradzi. poczytaj sobie tutaj ciekawy artykuł w tym temacie. dobra i solidna ekipa to podstawa a teraz o takie trudno...
Otyliusz2093
Posty: 5
Rejestracja: 2021-11-19, 17:49
Kontakt:

Re: Remont starego domu czy budowa nowego

Post autor: Otyliusz2093 »

Wydaje mi się, że budowa nowego jest lepszą opcją.
jackstrong11
Posty: 8
Rejestracja: 2021-09-22, 10:46

Re: Remont starego domu czy budowa nowego

Post autor: jackstrong11 »

Niedawno udało mi się przeczytać bardzo fascynujący tekst. Jest on czytelny i posiada dużą ilość wiadomości. Rekomenduję zapoznać się z wpisem, a dowiesz się sporo odnośnie - Co grozi za nielegalny wywóz gruzu?
.
Olek021425
Posty: 5
Rejestracja: 2022-01-26, 12:53
Kontakt:

Re: Remont starego domu czy budowa nowego

Post autor: Olek021425 »

Oczywiście, że lepiej stawiać dom od nowa niż bawić się w remonty.
Bogusław207
Posty: 19
Rejestracja: 2021-07-30, 21:43

Re: Remont starego domu czy budowa nowego

Post autor: Bogusław207 »

W obu przypadkach trzeba pamiętać o tym, żeby zadbać o odpowiednią termoizolację budynku. W przeciwnym razie narażamy się na duże straty energetyczne, które mogą się okazać naprawdę kosztowne, szczególnie w sezonie grzewczym. Dlatego lepiej wcześniej zdecydować się na ocieplenie poddasza pianką w Zielonej Górze i potem nie żałować.
milenamaj
Posty: 26
Rejestracja: 2021-02-08, 16:13
Kontakt:

Re: Remont starego domu czy budowa nowego

Post autor: milenamaj »

What u think about container house?
Awatar użytkownika
kutchpink
Posty: 1
Rejestracja: 2022-10-28, 12:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Remont starego domu czy budowa nowego

Post autor: kutchpink »

Dobra ekipa remontowa to taka, która ma renomę i może poszczycić się dużą liczbą zadowolonych klientów. Większość pracowników budowlanych i remontowych znajduje pracę z polecenia znajomych. Oczywiście, niektóre firmy ogłaszają się w Internecie, ale w przypadku ekip od remontów, warto polegać na starej, dobrej poczcie pantoflowej.



___________________________
Planujesz remont? Znajdź właściwą ekipę remontową!
IgorOs
Posty: 10
Rejestracja: 2022-04-24, 16:44

Re: Remont starego domu czy budowa nowego

Post autor: IgorOs »

Trudno powiedzieć, ja akurat postawiłbym na budowę nowego domu. Natomiast jeżeli chcecie poszerzyć swoją wiedze na tematy budownictwa oraz wykorzystanych systemów oraz narzędzi to polecam zwrócić uwagę na portal Remont.biz gdzie są świetne artykuły m.in w tematyce Anemostat https://remont.biz.pl/wentylacja/anemos ... o-takiego/ przede wszystkim jest to element zarówno nawiewny, jak i wywiewny, który mocuje się w suficie. Stanowi zakończenie sieci wentylacyjnej, a jego głównym zadaniem jest kierowanie strumienia powietrza w ustalonym przez użytkownika kierunku.
hyattleo
Posty: 4
Rejestracja: 2022-11-14, 21:52
Lokalizacja: Brzesko

Re: Remont starego domu czy budowa nowego

Post autor: hyattleo »

Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na budowę nowego domu, czy jednak na remont starego to zadbaj o wszystkie detale. Oprócz modnych mebli i nowoczesnego wyposażenia to warto zwrócić uwagę na takie szczegóły jak np. tabliczka z adresem na dom. Można je zamówić przez internet. Ja swoją kupiłam za pośrednictwem tej strony: https://www.drukarnia-wojewoda.pl/41-numery-domu
elizas30
Posty: 9
Rejestracja: 2022-09-09, 15:49

Re: Remont starego domu czy budowa nowego

Post autor: elizas30 »

Mieliśmy stary dom po dziadkach ale jego remont mógł nawet przewyższyć koszty nowego w nowej technologii. Znalazłem firmę bojantransport.pl która wykonuje rozbiórki i wyburzenia co do starego domu. Wykonała również wykop pod nowy dom, posiada również sprzedaż kruszyw która dostarczyli na budowę. Firma godna polecenia.
Awatar użytkownika
elvie24
Posty: 4
Rejestracja: 2022-11-22, 16:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Remont starego domu czy budowa nowego

Post autor: elvie24 »

Wyremontowałam dom po rodzicach i wprowadziłam się do niego dwa lata później.
liamstrosin
Posty: 1
Rejestracja: 2022-12-21, 16:29

Re: Remont starego domu czy budowa nowego

Post autor: liamstrosin »

Jeśli zdecydujesz się na budowę domu to nie zapomnij zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne narzędzia. Przydać ci się mogą m.in. materiały do szlifowania takie jak włóknina ścierna. Możesz ją zamówić przez internet.
________________________________________
włóknina ścierna wrocław
Gość

Re: Remont starego domu czy budowa nowego

Post autor: Gość »

W starym domu, który moja żona odziedziczyła po dziadkach, do remontu był głównie dach. Nie chcieliśmy inwestować w nową konstrukcję, więc wybraliśmy płynne membrany dachowe, które można było położyć na już istniejącą izolację. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego rozwiązania!
meduzza

Re: Remont starego domu czy budowa nowego

Post autor: meduzza »

czy ma ktoś z was takie panele ścienne 3 d https://panele3d.pl/ ? bardzo mi się podobaja i zastanawiam się właśnie nad remontem mojego małego salonu, chciałabym mieć na ścianie coś co przyciąga wzrok :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post