W jaki sposób oszczedzacie pieniądze?

Piszemy dosłownie o wszystkim co nie kwalifikuje się do innych działów.
Miriala

W jaki sposób oszczedzacie pieniądze?

Post autor: Miriala »

Dziewczyny jak w temacie.

W jaki sposób skutecznie oszczedzać pieniadze? Sama od zawsze mam z tym problem i zastanawiam sie nad możliwościami.
nowmi

Re: W jaki sposób oszczedzacie pieniądze?

Post autor: nowmi »

Co miesiąc odkładam 20-30% kwoty, która mi wpływa na konto. Do tego kupuję rzeczy, których naprawdę potrzebuję (np. do stylizacji paznokci). Droższe ubrania (np. bluzy za 250zł) kupuję sama i też nie kupuję ich nie wiadomo ile. Po prostu musisz mieć samozaparcie i wiedzieć, że zaoszczędzone pieniądze mogą Ci się kiedyś przydać.

Zerknij sobie równiez na najlepsze konta oszczędnościowe. Możesz sobie na stronie porównać jakie warunki mają w zakresie kont oszczędnościowych poszczegolne banki i być moze pomoże to Ci podjąć odpowiednią decyzję.
Awatar użytkownika
dena28
Posty: 6
Rejestracja: 2020-10-27, 08:33
Lokalizacja: Poznań

Re: W jaki sposób oszczedzacie pieniądze?

Post autor: dena28 »

Staram się po prostu kontrolować wydatki tak, by zostało mi chociaż 10% zarobków co miesiąc.
rejczel

Re: W jaki sposób oszczedzacie pieniądze?

Post autor: rejczel »

ja juz od jakiegos czasu jestem w PPK :) zapisalam sie, postanowilam sprobowac, zasady są jasne. no i w razie czego mozna wycofac pieniazki wczesniej
Amaro
Posty: 11
Rejestracja: 2021-01-13, 11:48

Re: W jaki sposób oszczedzacie pieniądze?

Post autor: Amaro »

Dzielnie co miesiąc przesyłam na oszczędnościowe. Można pomyśleć o inwestycjach. Chociaż są to kwestie, które wymagają sporo namysłu, warto popytać znajomych, bo można łatwo trafić na ofertę, która nie będzie dla nas korzystna. Można poszukać na różnych portalach, w zestawieniach https://zarabiam.net.pl/forex/jak-grac- ... e-w-forex/. Najlepiej zacząć od jakichś podstaw, żeby nie naciąć się na ofertę, która będzie nam ciążyła https://zarabiam.net.pl.
milenamaj
Posty: 26
Rejestracja: 2021-02-08, 16:13
Kontakt:

Re: W jaki sposób oszczedzacie pieniądze?

Post autor: milenamaj »

W moim przypadku najskuteczniejszym sposobem na oszczędzanie okazały się panele fotowoltaiczne lublin.
Awatar użytkownika
juvenal59
Posty: 4
Rejestracja: 2021-02-10, 17:38

Re: W jaki sposób oszczedzacie pieniądze?

Post autor: juvenal59 »

Może warto założyć lokatę na koncie bankowym.
marikka
Posty: 5
Rejestracja: 2021-06-14, 10:31

Re: W jaki sposób oszczedzacie pieniądze?

Post autor: marikka »

też z tego skorzystałam ale nie jestem w 100% pewna co z tym zrobi Państwo więc trzymam rękę na pulsie ale tak jak piszesz zawsze to będa jakieś dodatkowe pieniadze, które mozesz wybrac w kazdej chwili.
Awatar użytkownika
ebeer
Posty: 4
Rejestracja: 2021-06-15, 12:33
Lokalizacja: Kraków

Re: W jaki sposób oszczedzacie pieniądze?

Post autor: ebeer »

Duże znaczenie ma też otwarcie własnego konta oszczędnościowego.
kamilla36

Re: W jaki sposób oszczedzacie pieniądze?

Post autor: kamilla36 »

Ważne jest to, aby mądrze zarządzać pieniędzmi, a gdy już uda ci się zaoszczędzić, warto jest zacząć je inwestować. Przy tej okazji szczególnie polecam Ci zdecydować się na usługi oferowane pod adresem: https://www.ipopema.pl/ . Ja rozważam tutejsze usługi brokerskie. Wydają się być dobrze dopracowane.
dominika321

Re: W jaki sposób oszczedzacie pieniądze?

Post autor: dominika321 »

milenamaj pisze: 2021-02-08, 17:20 W moim przypadku najskuteczniejszym sposobem na oszczędzanie okazały się]panele fotowoltaiczne lublin.
Ja też w ten sposob sporo zaoszczędziłam i będzie to dobry krok z fotowoltaiką
http://www.fotowoltaika-swietokrzyskie.eu/realizacje/
Awatar użytkownika
ianlubowitz
Posty: 6
Rejestracja: 2022-01-12, 23:53
Lokalizacja: Katowice

Re: W jaki sposób oszczedzacie pieniądze?

Post autor: ianlubowitz »

Z każdej wypłaty wypłacam jakąś część z konta i wrzucam do niedawno zakupionego sejfu. Z racji, że nie lubię płacić gotówką udaje mi się te pieniądze odkładać ;) U mnie działa, ale zdaje sobie sprawę, że to nie rozwiązanie dla każdego.
majka222
Posty: 2
Rejestracja: 2022-02-04, 13:02

Re: W jaki sposób oszczedzacie pieniądze?

Post autor: majka222 »

Moim zdaniem warto również pomyśleć o swojej przyszłości, o emeryturze, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest ikze . Konto emerytalne to świetna sprawa, zawsze będziecie mogli zapewnić sobie godną przyszłość
Awatar użytkownika
hanetom
Posty: 4
Rejestracja: 2022-02-07, 13:08
Lokalizacja: Kicin

Re: W jaki sposób oszczedzacie pieniądze?

Post autor: hanetom »

Szczerze mówiąc nie da się oszczędzać w tych czasach... wszystko podrożało.
tobis
Posty: 5
Rejestracja: 2021-12-23, 18:39

Re: W jaki sposób oszczedzacie pieniądze?

Post autor: tobis »

EcoManagaer. Masz za darmo. Kilka funkcji, ale całkiem sensowne opcje. Uważam, że powinien się przydać - ja działam w małej skali, a skorzystałem wielokrotnie. Na pewno przydaje się opcja wyszukiwania części - przynajmniej mnie się przydaje ;-)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post