Gotowanie

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
milesmcdermott
Posty: 3
Rejestracja: 2022-09-14, 18:43
Lokalizacja: Pabianice

Re: Gotowanie

Post autor: milesmcdermott »

Ja uwielbiam wszelkiej maści i rodzaju potrawy z grzybami <3 kiedyś u babci jadłam kanie, były przepyszne :D babcia niestety nie żyje, a ja dostałam ostatnio sporo kani od sąsiada i nie wiem co z nich zrobić. Chciałam je usmażyć, tak jak to babcia robiła. Czy ten przepis będzie ok https://wylecz.to/zywnosc/kania-wlasciw ... zyrzadzic/ ?
Awatar użytkownika
troberts
Posty: 4
Rejestracja: 2023-01-09, 15:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Gotowanie

Post autor: troberts »

Ja staram się gotować sama w domu.
Awatar użytkownika
sabryna68
Posty: 4
Rejestracja: 2023-01-10, 15:12
Lokalizacja: Chrząstowice

Re: Gotowanie

Post autor: sabryna68 »

Ja również gotuję sama. Dzisiaj na obiad przyrządzam domową pizzę.
glipp2
Posty: 18
Rejestracja: 2023-03-20, 18:33

Re: Gotowanie

Post autor: glipp2 »

Coraz więcej osób decyduje się na gotowanie w domu dla siebie i rodziny. Też sprawdzałam, jak ugotować zupę grochową. Jest to idealny obiad dla całej rodziny. Zdecydowanie warto gotować taką pożywną zupę. Czego nie może w niej zabraknąć według was?
Awatar użytkownika
alanis15
Posty: 4
Rejestracja: 2023-03-27, 14:02
Lokalizacja: Łańcut

Re: Gotowanie

Post autor: alanis15 »

Uwielbiam gotować. Ulubioną kuchnią jest dla mnie kuchnia włoska.
Awatar użytkownika
adamsathena
Posty: 11
Rejestracja: 2023-04-07, 11:54
Lokalizacja: Koszalin

Re: Gotowanie

Post autor: adamsathena »

Ja nie przepadam za gotowaniem. Często korzystam z cateringów.
Henio26
Posty: 38
Rejestracja: 2023-04-20, 13:24

Re: Gotowanie

Post autor: Henio26 »

ja uwielbiam gotować, najczęściej gotuje dla rodziny i przyjaciół, a moją popisową kuchnią jest włoska a z dań najlepiej mi wychodzi carbonara
entonces

Re: Gotowanie

Post autor: entonces »

a wiecie jak przechowywać boczniaki? ja też nie wiedziałam i mi się ciągle psuły zanim zdąrzyłam je przyrządzić. ale dzięki tej stronie https://zdrowiewmisie.pl/jak-przechowyw ... boczniaki/ teraz już wiem, jak należy je przechowywać i jak utrzymać je jak najdłużej w dobrym stanie :)
Viola

Re: Gotowanie

Post autor: Viola »

Korzystanie z życia polega na wielu fantastycznych hobby jakie możemy mieć. Jednym z takich jest bez dwóch zdań gotowanie w domowym zaciszu. To miejsce w jakim możemy się w pełni oddać swojej pasji, wybierając przy tym najwyższej jakości składniki. Podczas sezonu jesiennego możemy też pokusić się o pójście na grzyby. Z pewnością każdy z nas ma jakąś sprawdzoną miejscówkę w lesie. Grzyby możemy nie tylko wysuszyć czy zamarynować, możemy je wykorzystać do pysznych zup - https://uwielbiam.pl/przepis/zupa-kurkowa Szczerze powiedziawszy to na samą myśl robi mi się przyjemniej i mam zamiar ugotować jedną niebawem.
Awatar użytkownika
ninakohler
Posty: 5
Rejestracja: 2023-10-16, 14:12
Lokalizacja: Strzelce Krajeńskie

Re: Gotowanie

Post autor: ninakohler »

Niestety nie lubię gotować tylko dla siebie. Gdy mam dla kogo, jest znacznie lepiej :)
Awatar użytkownika
portek
Posty: 54
Rejestracja: 2022-08-11, 12:53

Re: Gotowanie

Post autor: portek »

Przy permanentnym braku czasu gotowanie stało się u nas obowiązkiem, z którego trzeba wywiązać się szybko i w miarę możliwości zadowolić rodzinę. Sytuacja się nieco poprawiła odkąd mamy Thermomixa, bo posiłki same się szykują i są naprawdę smaczne. Robotę robią dodatki do Thermomixa od firmy CucinaOra, np. dodatek steamEGGS, dzięki któremu można przygotować świetne jajka i które wszystkim bardzo smakują.
Awatar użytkownika
rosamond81
Posty: 3
Rejestracja: 2023-11-27, 13:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gotowanie

Post autor: rosamond81 »

Bardzo chciałabym udać się na jakiś kurs :)
lajtowa77
Posty: 9
Rejestracja: 2022-03-03, 11:00

Re: Gotowanie

Post autor: lajtowa77 »

Według mnie, aby dobrze gotować, potrzebny jest dobrze dobrany, trwały sprzęt gastronomiczny. Każdy, kto robi to na co dzień doskonale o tym wie.
Jest to ważne zwłaszcza dla tych, którzy prowadzą własny lokal gastronomiczny, którzy poszukują nowatorskich rozwiązań, sprzętów pojemnych, solidnych i dopasowanych. Poszukując takich, warto zajrzeć do Multigastro, miejsca , które oferuje sprzęt w dobrej cenie, sprawdzony i wykorzystywany zarówno w stołówkach, piekarniach,cukierniach jak i cateringu. Znane są i często stosowane pojemniki GN ze stali nierdzewnej, które od lat królują we wszystkich kuchniach bez względu na ich wielkość.
vegiel33
Posty: 1
Rejestracja: 2023-12-12, 18:33

Re: Gotowanie

Post autor: vegiel33 »

To są zdecydowanie moje ulubione. Widzę, że wiele osób podziela moje zdanie
-------------------
aqualogic
Gość

Re: Gotowanie

Post autor: Gość »

A jeśli macie ochotę na coś niebanalnego w kuchni, to sprawdźcie https://zielonysrodek.pl/konfitura-z-czerwonej-cebuli/ Jest tam przepis na konfiturę z czerwonej cebuli, która idealnie komponuje się z wieloma daniami. Wypróbowałam ją do serów i mięs, i muszę powiedzieć, że to był strzał w dziesiątkę!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post