Wybór umeblowania kuchennego

Ligis

Wybór umeblowania kuchennego

Post autor: Ligis »

Właśnie zastanawiam sie nad umeblowaniem do kuchni. Kuchnia jest dość prosta jednak jakich błedów polecicie się wystrzegać?

Co się u Was najlepiej w kuchni sprawdziło?
Coult

Re: Wybór umeblowania kuchennego

Post autor: Coult »

Ja mam strzał w 10 że wszystkim, płyta między meblami, mały stolik, zlew z akcesoriami z Castoramy rewelacja, blaty matowe zero smug, indukcja zamiast gazu mimo, że kuchnia w bloku z lat 70..... Piekarnik na wysokości blatu... Jestem mega zadowolona,....

Dodam, ze mebli nie kupowałam na wymiar ale zdecydowałam sie na gotowe. Cenowo jest o wiele taniej a meble moim zdaniem wcale nie gorsze niż w sytuacji, w ktorej decydowałabym się na o wiele droższe studio mebli kuchennych. Polecam ten sklep meblowy Cieszyn - mają bardzo dobre ceny. Właśnie tam wybrałam swoj komplet mebli kuchennych.
agaa
Posty: 29
Rejestracja: 2016-09-26, 09:58

Re: Wybór umeblowania kuchennego

Post autor: agaa »

Wybór umeblowania kuchennego nie jest prosty. Gotowe szafki nie zawsze pasują do wymiarów wnętrza, chociaż czasem z mebli w paczkach da się stworzyć kuchnię jak na wymiar. Wiele zależy od doboru szafek oraz wymiarów pomieszczenia. Droższym rozwiązaniem są meble na wymiar, idealnie dostosowane do pomieszczenia i twoich oczekiwań. Niezależnie od tego czy wybierzesz meble na wymiar czy paczkowane istotną kwestią jest ich prawidłowe złożenie i zamontowanie.
Kamilla36

Re: Wybór umeblowania kuchennego

Post autor: Kamilla36 »

Chociaż wybór mebli jest istotny, bo od niego zależy cały wygląd kuchni, a także jej schludność, w cale nie jest najważniejszy. Najistotniejsze jest wyposażenie. U mnie są to pojemniki, w których trzymam jedzenie, a także bardzo często zabieram ze sobą do pracy. Jeśli będziesz się za nimi rozglądać, w pierwszej kolejności polecam Ci przyjrzeć się ofercie dostępnej na stronie: https://seeyoo.pl/ . Tutaj jest największy wybór dobrych jakościowo pojemników, które dodatkowo są w rozsądnych cenach. Polecam.
Awatar użytkownika
mariliena
Posty: 3
Rejestracja: 2021-07-15, 15:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór umeblowania kuchennego

Post autor: mariliena »

U mnie wybór padł na meble kuchenne w kolorze jasnoniebieskim. Będą one wykonywane na indywidualne zamówienie, bo zależało mi na określonym wymiarze. Teraz przeglądam właśnie złote uchwyty do mebli na tej stronie https://drzazgasklep.pl/pl/sklep/katego ... ygalki,143, bo myślę, że będą pasować do wybranych przeze mnie frontów. Zastanawiam się jedynie, czy lepiej sprawdzą się uchwyty o długim rozstawie, czy raczej gałki.
waldek20
Posty: 1
Rejestracja: 2021-07-21, 02:03

Re: Wybór umeblowania kuchennego

Post autor: waldek20 »

Meble meblami, ale diabel twki w szczegółach... Wiem to, bo sam ostatnio urządzałem kuchnię i natknąłem się na stronę Budomania. Na pewno znajdziesz tam również inspiracje odnośnie mebli, ale ja wraz z małżonką znaleźliśmy ich artykuł szukając lamp wiszących. Dzięki ich radom mamy w kuchni piękne lampy wiszące w stylu industrialnym. Super sprawa, zwłaszcza, że mieszkamy w kamienicy, a taka lampa optycznie obniża pomieszczenie. My wybraliśmy lampy wiszące na sznurkach, wyglądają świetnie! Polecam więc poszukać inspiracji na Budomanii.

Lampy wiszące
Maciek666
Posty: 2
Rejestracja: 2021-07-26, 14:19

Re: Wybór umeblowania kuchennego

Post autor: Maciek666 »

Lampy wiszące sprawdza się tylko w wysokich pomieszczeniach. Więc nie każda kuchnia jest dla nich. Dobry dobór oświetlenia to wbrew pozorom nie taka łatwa sprawa. Warto poświęcić trochę czasu i zaangażowania, żeby w kuchni było potem funkcjonalnie i nowocześnie jednocześnie. Tutaj jest opisane jak zaplanować oświetlenie w kuchni https://www.smd-led.pl/blog/oswietlenie ... ozmiescic/. W ogóle polecam tego bloga. Sam parę ciekawych rzeczy się dowiedziałem z niego ;-)
Kaśka36

Re: Wybór umeblowania kuchennego

Post autor: Kaśka36 »

Panel szklany do kuchni jest fajnym rozwiązaniem do zaaranżowania przestrzeni między szafkami. Dodatkowo chroni ściany przed zachlapaniem i pięknie wygląda. Można wybrać różne obrazy, dlatego z pewnością, każdy dopasuje coś do stylu jego mieszkania.
arkonowy
Posty: 11
Rejestracja: 2021-07-07, 12:38

Re: Wybór umeblowania kuchennego

Post autor: arkonowy »

Są w ogóle jakieś rozwiązania, żeby w miarę sensownie umeblować kuchnię bez potrzeby zamawiania usługi na wymiar?
Awatar użytkownika
kkrajcik
Posty: 3
Rejestracja: 2021-08-03, 11:35
Lokalizacja: Zakrzów Turawski

Re: Wybór umeblowania kuchennego

Post autor: kkrajcik »

U mnie w kuchni świetnie sprawdziły się meble z litego drewna, które zamawiałam tutaj: https://patrei.pl/. Mam je już kilka lat i nadal wyglądają pięknie. Dodatkową zaletą jest na pewno fakt, że meble są robione ręcznie. Można sobie wybrać, jaki materiał ma być użyty do zrobienia mebli - na przykład mogą być to meble bukowe, dębowe, ale również inne. Ja wybrałam meble bukowe. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej to pytaj. W sumie to urządziłam z nimi całą kuchnię. :D Kupiłam meble, szafki, krzesła i stół.
kalas
Posty: 1
Rejestracja: 2021-11-24, 16:03

Re: Wybór umeblowania kuchennego

Post autor: kalas »

u nas w ogóle w mieszkaniu jest strasznie mało miejsca i musieliśmy w kuchni zastosować mały stoliczek a w salonie planujemy zmieniać i przeglądam sobie własnie różne stoliki kawowe - może takie modułowe z różnymi opcjami byłyby dobre? doradźcie jakieś solidne ale małe rozwiązanko
Williamobsef
Posty: 9
Rejestracja: 2021-11-19, 22:56
Lokalizacja: Iraq
Kontakt:

-

Post autor: Williamobsef »

Oj znam ten ból... wybór okapu wbrew pozorom nie jest taki łatwy My długo szukaliśmy idealnego okapu i w końcu trafiliśmy na okapy marki Ciarko Design. Po długim namyśle zdecydowaliśmy się na okap wyspowy. Świetnie się sprawdza. Jest nowoczesny i funkcjonalny. Idealnie pasuje do naszej kuchni.
majafilicha
Posty: 1
Rejestracja: 2022-10-23, 12:19

Re: Wybór umeblowania kuchennego

Post autor: majafilicha »

Wiem jakie kuchnie mi się podobają, jednak sam nie potrafię zaprojektować odpowiedniej aranżacji. Postanowiłem skorzystać z pomocy profesjonalnego biura projektowego, którego usługi znalazłem na stronie http://www.villaproject.pl/ile-kosztuje-kuchnia-na-wymiar/. To był strzał w dziesiątkę. Moja kuchnia jest idealna.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post