CB radio

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

CB radio

Post autor: trader »

Kto wie gdzie można kupić w Płońsku CB radio z anteną za dobrą cenę? W szczególności chodzi o możliwość negocjacji rabatów ilościowych.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

Ja znam pewnego gościa ale z Ciechanowa. Ma zakład koło targu, naprawia też telewizory itp Ale z CB bawi się od dawna, nawet siedzi ciągle na jakimś kanale, takie małe pogotowie CB radiowe ;) Co do Płońska to była kiedyś budka na targowej (czy to jakaś mania ? ;) ) ale nie polecam jej, o ile jeszcze istnieje. Gościu miał ceny z kosmosu. Byłem kiedyś u niego żeby mi przestroił Prezydenta bo dostałem od wuja z francji, a on mi krzyknął 80zł za wlutowanie jakiegoś badziewia. A że to było moje 2 CB (1 to Onwa) więc znajomych trochę mi się zrobiło i do nich udałem się o poradę. Co się okazało przestrojenie CB kosztowało mnie UWAGA........ Piwo :P Thx dla gościa z Nowego Miasta który to zrobił. Niestety przy okazji dostałem mandat za pasy... ale to już inna historia ;) Więc drogi Traderku polecam przejechanie się do tego gościa z Ciechanowa. Ps. na CB nie trzeba zezwolenia, znaczy na takie do 4wat (chyba do 4), więc nie lepiej kupić coś z allegro ?
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

A gdzie w Ciechanowie jest targ? Przy PKP? Widziałem tę budę w Płoniu. Wezmę ceny ze sklepów internetowych i pójdę negocjować ;-) Podobno jest jeszcze jakiś sklep na Podmiejskiej (na przeciwko BP).

Niestety to wszystko pójdzie na fakturę, bo muszę uzbroić małą flotkę, a przy okazji znaleźć coś dla siebie.

Jak masz zamontowaną antenę? Na magnes? Nie rysuje Ci dachu w E autku?
Awatar użytkownika
hex
Posty: 142
Rejestracja: 2006-12-29, 10:08

Post autor: hex »

Ostatnio się dowiedziałem, że jest jakiś elektronik od nawigacji samochodowych i być może też od radyjek CB obok biedronki, tak więc radzę tam jeszcze zapytać.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

Antene mam na magnes, z rysowaniem nie ma problemu, jeśli kupisz tańszą antene to aby być pewnym, że nie będzie rysowała lakieru w furaczu naklej na magnes folię do przyciemniania szyb w samochodzie, tylko taką jak najcieńszą i pamiętaj że jednak nie będziesz mógł rozwijać dużych prędkości. Braciak cioteczny z taką folią śmiga ok 120km/h i mówi że nie ma problemu.
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Braciak cioteczny z taką folią śmiga ok 120km/h i mówi że nie ma problemu.
Przy tej prędkości dopiero wrzucam V bieg :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

Przy tej prędkości dopiero wrzucam VI bieg
to radzę zapomnieć o magnesie bo kiedyś widziałem w sklepie właśnie takie antenki do 180km/h i sprzedawca powiedział, że to pic na wodę i odpadną mi przy wolniejszej jeździe. Co do zwykłych to zgadza się, pewnie że lepiej działają, a jeszcze lepiej by było gdybyś miał ją na dachu, a nie na klapie. Ale nawet tam powinna dobrze zbierać.
Txx
Posty: 8
Rejestracja: 2006-10-27, 23:00

Post autor: Txx »

na CB nie trzeba zezwolenia, znaczy na takie do 4wat (chyba do 4), więc nie lepiej kupić coś z allegro ?
Zezwolenia nie trzeba, ale radio musi posiadac "deklaracje zgodnosci" (dawniej homologacja) w przeciwnym wypadku podczas kontroli policyjnej mozesz liczyc sie z utratą sprzętu. Dlatego lepiej miec "papier" przy sobie.
Awatar użytkownika
hex
Posty: 142
Rejestracja: 2006-12-29, 10:08

Post autor: hex »

A gdzie można nastroić radyjko CB w Płońsku?

Znam jeden punkt:
- Targowa - biała buda

ale niestety nie pracują w sobotę...
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

- Targowa - biała buda
Nie polecam tej budy. Bardziej aroganckiej i chamskiej obsługi nie spotkałem nigdy wcześniej w życiu. Myślę, że facet nie wytrzymuje nerwowo konkurencji z tańszymi sklepami internetowymi.... :kwasny:
yjeti

Post autor: yjeti »

a wiec moi drodzy dobra (i nawet nie tak droga) antena na magnes wytrzymuje prędkosc 200km/h (przetestowana wczoraj na autostradzie A2. smiało mozecie ją stawiac na dachu bo na klapie z tyłu dizłają na nią większe przeciazenia. pozdrawiam
Awatar użytkownika
hex
Posty: 142
Rejestracja: 2006-12-29, 10:08

Post autor: hex »

Też mam antene na sporym magnesie. Ja jechałem 195km/h na siódemce - mocowanie nawet nie drgnęło.

A dlaczego na klapie są większe przeciążenia? Zawsze wydawało mi się, że właśnie na dachu jest bardziej otwarta przestrzeń i większe siły działają... ?
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Post autor: Glitch »

hex pisze:A dlaczego na klapie są większe przeciążenia? Zawsze wydawało mi się, że właśnie na dachu jest bardziej otwarta przestrzeń i większe siły działają... ?
To tylko złudzenie, musiałbyś obejrzeć w tunelu jakie zawirowania potrafią się wytworzyć nad tylną klapą samochodu, kiedy spada na nią powietrze po opłynięciu dachu.
Gość

Post autor: Gość »

I tak magnesowka to atrapa anteny zaleta jest tylko szybszy montaz i demontaz niz klasycznej. Zasieg na magnesowce jest duzo gorszy niz na normalnej. Oczywiscie przy poprawnym montazu i zestrojeniu. Pozdrawiam
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Gość pisze:Zasieg na magnesowce jest duzo gorszy niz na normalnej.
Można to częściowo poprawić, zakładając dłuższy bat. Na półtorametrowej magnesówce udało się osiągnąć realne 6-7km.

O ból brzucha (ze śmiechu) przyprawiają mnie przy tym opowieści co poniektórych, że uzyskali łączność na 15km na magnesówce 0.5m.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post