Pomocy!

Gdzie Znaleźć Pracę, Opinie O Pracodawcach, Firmach.
mandzia
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-03, 12:16

Pomocy!

Post autor: mandzia »

Chcialabym zwrocic się do Was z prosbą. Moja sytuacja wygląda tak, ze od pewnego czasu jestem uczestnikiem funduszu X, który przynosi mi straszne straty i jeszcze w dodatku przeczytalam ostatnio że analitycy przewiduja rychle rozwiazanie tego towarzystwa! Jest jeden fakt, który mnie pociesza, moje uczestnictwo w tym funduszu za 3 miesiace osiągnie 2 lata a z tego co się orientuje po uplywie takiego czasu bezplatnie moge się przeniesc tam gdzie bede chciala. Problem w tym że zupelnie nie wiem gdzie powinnam się przeniesc. Kiedy podpisywalam umowe z przedstawicielem towarzystwa w ktorym jestem wydawalo mi się ze to najlepsze na rynku towarzystwo... kolejne miesiace szybko zweryfikowaly moje bledne przekonanie. Nie chcialabym ponownie popelnic takiego blędu dlatego proszę Was o pomoc! Na co oplaca się teraz postawić?
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Re: Pomocy!

Post autor: Glitch »

Jak zwykle Obrazek przyjacielem. :P
mandzia
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-03, 12:16

Re: Pomocy!

Post autor: mandzia »

Glitch szukałam pomocy za pomocą „Google”, jednak mam poważne podstawy aby mysleć, że dane zamieszczone w tych „niezależnych rankingach” nie są obiektywne. Najlepszym na to przykładem jest fakt że w jednym z rankingow na prowadzeniu jest dany fundusz a w drugim jest już na innej pozycji... Jak więc można zawierzyc takiej informacji?? Ponieważ nie znam się na temacie na tyle by sama zweryfikowac co jest prawda a co nie, zwrocilam się z prośba o pomoc do ludzi, którzy są w stanie przedstawic mi konkretne dowody przemawiające na korzysc lub niekorzysc danego towarzystwa, bo sami są uczestnikami jakiegos funduszu.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Pomocy!

Post autor: Piter »

To będzie trudne bo każdy Ci powie, że jego fundusz jest najlepszy ;)
Tak będzie i tym razem odnośnie mojej osoby. Ja zapisałem się (oraz wszyscy moi znajomi) kiedyś do Nationale Nederlanden teraz zmienili nazwę na krótszą (i dzięki Bogu) ING
Polecam rozmowę z konsultantem i z nim omówienia możliwości "przeniesienia" się do innego funduszu. Żeby gość był bardziej skory do pomocy możesz powiedzieć, że chcesz przejść do nich zobaczysz jaki stanie się pomocny ;)

PS z innych funduszy to chyba tylko Allianz wchodzi w grę
mandzia
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-03, 12:16

Re: Pomocy!

Post autor: mandzia »

Piter wlasnie takiej sytuacji się boje, ze kazdy bedzie mówił ze jego jest “super”. A rozmowa z przedstawicielem w moim wypadku mija się z celem, jestem zbyt latwym klientem do zwerbowania, gdyz zupelnie nie znam sie na temacie. Sądze ze taki przedstawiciel bardzo szybko wyczuje z kim ma do czynienia I wtedy napewno mnie przekona do slusznosci swojej propozycji. Dlatego wlasnie szukam pomocy wsrod niezaleznych ludzi, zbierajac zarowno te dobre jaki I zle opinie na temat funduszy. Mam nadzieje ze po przeanalizowaniu kilkunastu wypowiedzi uda mi sie dobrze wybrac.
TomaH
Posty: 187
Rejestracja: 2006-12-20, 11:28
Lokalizacja: Płońsk

Re: Pomocy!

Post autor: TomaH »

Witaj! Royumiem, że chodzi o otwarty fundusz emerytalny? Poszukaj rankingu Komisji Nadzoru Finansowego, który wydaje najbardziej trafne i niezależne rankingi OFE. Możesz zdradzic z jakiem funduszum do tej pory współpracowałaś?
mandzia
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-03, 12:16

Re: Pomocy!

Post autor: mandzia »

Tak chodzi o fundusze emerytalne. Nie chciałabym podawać nazwy tego towarzystwa, ale wystarczy przejrzec artykuły na portalach finansowych o tym jak OFE poradzily sobie z kryzysem. Wszędzie są podane wyniki tego OFE i spekulacje na temat upadłosci.

Dziękuję za informacje o rankingu Komisji Nadzoru Finansowego. Odwiedziłam już stronę z tym rankingiem i chyba wiem na co postawie. Jeśli rzeczywiście jest to najbardziej obiektywny ranking to myśle ze warte uwagi są pierwsze trzy miejsca, przy czym zastanowie się jeszcze czy nie byloby najrozsadniej wybrac taki fundusz ktory w pelni inwestuje w bezpieczne obligacje skarbu Państwa oraz akcje polskich spółek giełdowych, bo takie ponoc najmniej odczuly kryzys.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post