Paliwa, ropa i LPG

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Paliwa, ropa i LPG

Post autor: dazgo »

Mam propozycję - może niech każdy zmotoryzowany opisze swoje wrażenia z jazdy na paliwach konkretnych dostawców?
W grę wchodzą poza benzyną, ropa i LPG.
Z ciekawostki dodam, że:
pochodzenie paliw - zebrane informacje z netu i znajomych oraz kilku właścicieli stacji:

Orlenu - Bliska (stacja córka - to samo co Orlen, ale taniej, bo bez punktów etc.)
BP - poza ropą, którą ponoć ma własną - Gaz ponoć niemiecki, ale skąd nie wiem, BP Ultimate 98 to Orlen + uszlachetniacz
Shell - poza V-power Racing i gazem

Luk-Oil - tu nie wiem do dziś kto za tym stoi.

Lotos
Neste - poza ropa - ropa RG (nie wiem co to, ale gorsza jedynie od BP ropy)
Jet - czysty Lotos (coś jak Bliska w Orlenie)
Statoil

Paliwa Neste - ciekawostka:
On spełnia normy PN-EN 590:2006
benzyna 95 i 98 PN-EN 228:2006
paliwo letnie od 1 maja do 15 września
przejściowe od 16 marca do 30 kwietnia i od 16 września do 15 listopada
zimowe od 16 listopada do 15 marca


Najlepszy gaz - tu ciekawostka, najczęściej użytkownicy różnych forum, z tego co słyszałem no i czytałem - top listy przebojów - najlepszy LPG wygląda tak:
1. Shell
2. BP
3. Lotos

Top 3 benzyna (j.w.) (Pb95)
1. BP
2. Lotos
3. Statoil

Top3 benzyna własna (np. verva, ultimate etc.)
1. Shell V-power Racing 100
2. BP Ultimate 98
3. brak

Ropa top 3
1. BP Ultimate Diesel
2. Neste ON
3. Shell (jakaś tam ich)

Z ciekawostki jaką wyczytałem - najlepsze oleje ma Lotos, który sprzedaje swoje wyroby do Mobil'a i Castrol'a. Te wracają w nowych opakowaniach do PL jako już "z wyższej półki". Oleje orlenu nie polecają, lepsze ma statoil.
Stacje typu bez nazwy - biorą paliwo skąd się da taniej, więc trudno opisać.

To zebrane informacje od ludzi z forum interntetowych, artykułów i wypowiedzi na żywo. Co do właścicieli stacji nie wszyscy chcą mówić skąd paliwo mają, ale część nie kryje się z tym - szkoda, że Ci najmniejsi tylko to robią.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Paliwa, ropa i LPG

Post autor: Piter »

Z ciekawostki jaką wyczytałem - najlepsze oleje ma Lotos
Może teraz bo ja jakieś 3lata temu zalałem w Escorcie silnik właśnie Lotosem Gaz czy jakoś tak i co się okazało w czasie zimy zrobił mi się z niego kisiel :dobani: Mechanik co prawda powiedział, że to normalne w Lotosie i żebym zbytnio się nie przejmował bo ten typ tak ma ale jednak wymieniłem olej na Texaco i wszystko było oki.
Teraz od dwóch lat mam Mobila i jest też supcio :)

Jeśli chodzi o LukOil to paliwo mają bardzo dobre. Od ponad roku praktycznie tylko u nich się tankuje a konkretniej na stacji niedaleko Glinojecka. W tym czasie wymieniłem filtr paliwa i jakiś niepokojących brudów tam nie było. Zresztą wystarczy krzyknąć przez CB "Mobilki co sądzicie o paliwie na LukOilu" I wszyscy zgodnie odpowiedzą, że ruski sprzedają porządne paliwo i do tego o wiele tańsze od konkurencji.
gabi8a
Posty: 9
Rejestracja: 2009-06-12, 14:56

Re: Paliwa, ropa i LPG

Post autor: gabi8a »

zgadzam się Lukoil ma bardzo dobre paliwo i tez u nich tankuje przeważnie rope i LPG. a co do BP Orlenu i innych to myśle ze są przereklamowane.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Paliwa, ropa i LPG

Post autor: Piter »

Jeszcze dodam że w BP za starych dobrych czasów kiedy to posiadałem samochód na gaz po tankowaniu faktycznie można było odczuć różnicę w pokonywanych kilometrach no i dodatkowo można było uzyskać sporą liczbę punktów na karcie BP ;)
To co mnie dobijało/dobija na stacji BP w Płońsku to koszmarnie powolna reakcja obsługi na naciśnięcie dzwonka przy dystrybutorze. To było straszne. Kilka razy odjechałem z kwitkiem bo ile to można czekać :/
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Re: Paliwa, ropa i LPG

Post autor: Glitch »

Piter pisze:To co mnie dobijało/dobija na stacji BP w Płońsku to koszmarnie powolna reakcja obsługi na naciśnięcie dzwonka przy dystrybutorze. To było straszne. Kilka razy odjechałem z kwitkiem bo ile to można czekać :/
Bo ten sam koleś co tankował zanim mógł wyjść i to zrobić najpierw musiał dokończyć zmywać posadzkę, naprawić zamek w drzwiach do kibla i sprzedać kilka kanapek bo już za długa kolejka się ustawiła przy kasie, a na kamerach za bardzo to widać. :P
Dopiero po załatwieniu ważniejszych obowiązków jak klient czekający przy dystrybutorze nie stracił jeszcze cierpliwośći i sam się nie zatankował albo nie odjechał mógł wyjść i zatankować. :evil:
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Paliwa, ropa i LPG

Post autor: Piter »

Ktoś tu cierpi na bezsenność ;)

Dlatego jakbym miał tankować gaz to tylko na stacjach typowo gazowych gdzie nie trzeba prosić o zatankowanie, ale na szczęście nie mam już tego problemu bo leję ON :D
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Re: Paliwa, ropa i LPG

Post autor: Glitch »

Piter pisze:ale na szczęście nie mam już tego problemu bo leję ON :D
Ja na gazie to tylko gotuje wodę na herbatę. :]
klekot

Re: Paliwa, ropa i LPG

Post autor: klekot »

Już tak nie kozacz z tym gazem,bo jak znowu pompa piardnie w dyzluuu,to zapłaczesz z tęsknoty za LPG :lol:
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Re: Paliwa, ropa i LPG

Post autor: Glitch »

Ale żeś temat wykopał.
Poza tym jak już raz piardnie to drugi raz to raczej nie grozi. :P
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Paliwa, ropa i LPG

Post autor: Piter »

Pompa pierdnie jeśli lejesz jakieś magiczne mikstury normalni użytkownicy raczej nie mają się czego obawiać. W życiu jednak nic nie jest wieczne i jeśli faktycznie komuś padnie to wtedy 2k zł z kieszeni poleci ale to i tak wychodzisz na zero bo w końcu wcześniej zaoszczędziłeś ;)
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Re: Paliwa, ropa i LPG

Post autor: Glitch »

Piter pisze:Pompa pierdnie jeśli lejesz jakieś magiczne mikstury normalni użytkownicy raczej nie mają się czego obawiać.
Przeważnie w pompach i tak siada elektronika, więc jakość paliwa wpływa pośrednio na ich awaryjność i choćbyś lał jak najlepsze paliwo to pompa jak ma dokonać żywota to i tak to zrobi bo wyeksploatowanie robi swoje. Ale z drugiej strony lejąc byle szajs można wykończyć pompę szybciej niż się wydaje.
Zresztą pompy rozdzielaczowe to już przeżytek, ciekawe jakie miny będą mieli właściciele silników na pompowtryskach i CR jak upłynie ich czas i przyjdzie na nie pora. :]

Nie będę się już dalej rozdrabniać bo miało być o paliwach, a nie o pompach. :P
sław

Re: Paliwa, ropa i LPG

Post autor: sław »

Może trzeba było stanąc w kolejce jak na dzwonek nie reahują bo jak kasjer ma kolejke to nie zamknie komuś przed nosem kasy bo bedzie awantura, należy tez sie upewnić ze działa dzwonek bo to tylko sprzęt i tez sie moze zepsuć a niektórzy myślą ze dzwonek działa na dotyk i na sklepie dzwonek nie dzwoni a klient mysli ze jest inaczej. i należy równierz patrzyć na tabliczki na dystrybutorach nieraz jest informacja o dostawie gazu do zbiorników wtedy gazu sie nie tankuje, przepisy bhp o tym mówią równierz w czasie burzy gazu sie nie tankuje, myśle ze po tych informacjach będzie pan bardziej obiektywny, nie jest pan jedynym klientem tej stacji i pracownik nie zostawi innych klientów tylko dlatego że pan podjechał pozdrawiam
julia

Re: Paliwa, ropa i LPG

Post autor: julia »

J a pracuję na stacji gdzie jest LPG i te samochody podjezdzające na gaz wszystkich pracownikow tak draznia jak byka płachta.Czekam az wprowadzą samoobsługę tego gazu.Ufff odetchniemy;-)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post