Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

sprawdzone sposoby na różne zmartwienia
rosiczka
Posty: 6
Rejestracja: 2014-04-16, 20:38

Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

Post autor: rosiczka »

Witajcie. Jakoś mi się to nigdy nie udaje - nieważne czy kręcę na papiloty czy normalne duże walki, dwie godziny (maksymalnie!) utrzymuje się efekty, a później to już jest po prostu zupełnie jak przed kręceniem. To samo lokówka i choć zgodnie z rada znalezioną w necie nie kręcę na świeżo umyte włosy to i tak efekt jest gorzej niż kiepski. Czy są jakieś preparaty, które "pomagają" jakoś sobie poradzić? Coś do stylizacji - pianki, cokolwiek? Oczywiście jestem gotowa na domowe sposoby lub jakieś inne rady. Prawda jest taka, że mam z natury grube włosy, ale nie są one jakoś strasznie niepodatne na układanie, po prostu te fale jakoś tylko nie wychodzą, bo na co dzień czasem sobie eksperymentuje (np. banan z tyłu głowy) i coś mi tez wyjdzie. Macie jakieś swoje patenty na fale? Lub jakieś kosmetyki do kręconych (utrwalacze i tym podobne)
Ciszaaa
Posty: 7
Rejestracja: 2015-11-16, 13:27

Re: Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

Post autor: Ciszaaa »

Ja mam z natury lekko kręcone włosy, dlatego rozumiem Twój problem, bo ja mam tak z prostowaniem. Mogę je spalić żywcem prostownicą i niestety na niewiele się to zda.
Są odzywki np z Kerastase czy jak się ta firma nazywa, drogie, ale mi podkreślają loki, włosy są dużo bardziej usystematyzowane po niej. Może spróbuj czegoś takiego?
agaa
Posty: 29
Rejestracja: 2016-09-26, 09:58

Re: Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

Post autor: agaa »

Mam lekko falujące włosy - ani je wyprostować, ani zakręcić na loki - wyprostowane się kręcą, a skręcone się prostują...Ale ostatnio śpię w warkoczu, i po domu też często wiążę włosy w warkocz i ten skręt włosów poprawił mi się. Przestałam prostować, teraz skupiam się tylko na tym, żeby zapewnić włosom ładny skręt. Po umyciu włosów lekko je podsuszam suszarką a potem warkocz. Używam też odżywkę do włosów kręconych.
Titusbajdus
Posty: 41
Rejestracja: 2017-04-05, 11:22

Re: Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

Post autor: Titusbajdus »

można je nawinąć na papiloty jeśli chce się uniknąć stosowania określonych urządzeń stylizacyjnych. Myślę, że to najodpowiedniejszy sposób na uzyskanie takiego efektu.
Lili
Posty: 11
Rejestracja: 2018-07-08, 12:56
Kontakt:

Re: Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

Post autor: Lili »

Może po prostu twoje włosy tak mają że ciężko je modelować.
A może wypróbuj najpierw piankę na włosy w później dopiero nakręca papiloty albo użyj lokówki.
aureliofeil
Posty: 11
Rejestracja: 2020-03-06, 08:57
Lokalizacja: Wilamowice

Re: Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

Post autor: aureliofeil »

zastosuj metodę OMO w myciu, stosuj maski Kallos do mycia i maski na dłużej takie bardzo nawilżające, susz włosy w czepku ( ale naturalnie), a efekt na pewno się pojawi :) możesz ewentualnie zainwestować w krem do loków
Awatar użytkownika
dusty83
Posty: 4
Rejestracja: 2020-11-20, 13:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

Post autor: dusty83 »

Efekt lekkich fal można uzyskać również dzięki prostownicy. W sieci znajdziesz mnóstwo tutoriali jak to zrobić :cool: Prostownica do włosów to urządzenie znane od dawna. Ten przyrząd w zaledwie kilka chwil przemieni niesforne kosmyki i loki w gładką taflę. Warto jednak wiedzieć, że nie każda prostownica działa tak samo – obecnie można przebierać spośród urządzeń prostujących, oferujących różne funkcje dodatkowe https://maxelektro.pl/poradniki/ceramiczne-tytanowe-czy-turmalinowe-wybieramy-plytki-w-prostownicy,31.html
pravo

Re: Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

Post autor: pravo »

Za pomocą stylizacji i to raczej na ciepło, bo wałki to czasami niestety nie dają pożądanego efektu. Chociaż myślę, że jeśli ktoś mając naturalnie bardzo proste włosy lepiej jak postawi na perukę z lokami https://perukisklep.pl/peruki-medyczne/ . Wówczas uniknie się szkodliwej stylizacji na ciepło
dobramama

Re: Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

Post autor: dobramama »

Jak dla mnie najprościej i permanentnie, bez żadnych udziwnień zrobisz to za pomocą peruki syntetycznej ;) wydasz z 300-500 zł, co jest tak naprawdę ceną dobrej prostownicy lub dobrego zabiegu u fryzjera a tak masz perukę na lata i to w kolorze jakim chcesz! nie jest to seksi? :) zobacz sobie np tutaj: https://hairly.pl/sklep/kat/peruki-syntetyczne/
klaudia1999
Posty: 1
Rejestracja: 2022-10-31, 09:53

Re: Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

Post autor: klaudia1999 »

hej hej, powiem wam szczerze ze ja mam wlosy proste jak druty ale zawsze chcialam falowane, niestety nie jest to takie proste bo wlosy bardzo szybko sie prostuja dlatego zainwestowalam w peruke, kupilam w tym sklepie i bardzo go wam polecam https://wigsss.com/sklep/kat/peruki-damskie/fason/peruki-krecone/
Gość

Re: Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

Post autor: Gość »

Wiem, że wiele osób z różnych przyczyn korzystają z peruk. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, polecam odwiedzić tę stronę: https://perukikrakow.pl/ Wydaje mi się, że oferują tam dobrej jakości produkty. Co sądzicie?
Evv5td32
Posty: 4
Rejestracja: 2024-03-05, 12:17

Re: Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

Post autor: Evv5td32 »

jak zrobić by długo je utrzymać?
fozzer23
Posty: 1
Rejestracja: 2024-03-18, 03:20

Re: Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

Post autor: fozzer23 »

rosiczka pisze: 2014-06-21, 22:11 Witajcie. Jakoś mi się to nigdy nie udaje - nieważne czy kręcę na papiloty czy normalne duże walki, dwie godziny (maksymalnie!) utrzymuje się efekty, a później to już jest po prostu zupełnie jak przed kręceniem. To samo lokówka i choć zgodnie z rada znalezioną w necie nie kręcę na świeżo umyte włosy to i tak efekt jest gorzej niż kiepski. Czy są jakieś preparaty, które "pomagają" jakoś sobie poradzić? Coś do stylizacji - pianki, cokolwiek? Oczywiście jestem gotowa na domowe sposoby lub jakieś inne rady. Prawda jest taka, że mam z natury grube włosy, ale nie są one jakoś strasznie niepodatne na układanie, po prostu te fale jakoś tylko nie wychodzą, bo na co dzień czasem sobie eksperymentuje (np. banan z tyłu głowy) i coś mi tez wyjdzie. Macie jakieś swoje patenty na fale? Lub jakieś kosmetyki do kręconych (utrwalacze i tym podobne)
Aby uzyskać fale, używam albo czapki falowej, albo durag. Zwykle używam durag na dzień i śpię z czapką typu wave, ale jak wolisz :)
Krystian87
Posty: 54
Rejestracja: 2023-11-15, 19:53

Re: Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

Post autor: Krystian87 »

Czy myślicie, że dobry pomysł aby wysłać żonę do fryzjera na wykonanie takiego efektu?
Gość

Re: Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

Post autor: Gość »

Według mnie, https://perukisklep.pl jest najlepszym miejscem na zakup peruki w Krakowie. Ich oferta jest bardzo szeroka, co pozwala na znalezienie peruki idealnie dopasowanej do indywidualnych potrzeb każdego klienta.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post