Laptop - problem

nokia
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-04, 19:54

Laptop - problem

Post autor: nokia »

witam wszystkich bardzo serdecznie , mam problem ze swoim laptopem (Fujitsu Simens ) podczas pracy na zasilaczu się wyłącza ( ok, 1 god.).wentylator chodzi za głośno jak dla mnie , dodam że jakiś czas temu był w serwisie na odwirusowaniu .
jaromir
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-05, 16:54
Lokalizacja: Płońsk - Wa.wa

Re: Laptop - problem

Post autor: jaromir »

Może znowu masz zawirusowany - nie zwolniły Ci aplikacje, wiedz że antywirus w pełni nie zabezpieczy twojego laptopa, być może wirus katuje twój procesor i mógł zmienić obroty wiatraczka. Mi wczoraj Trojan zabił noda32, ale szybko się z tym uporałem. Proponuję ściągnij sobie Program HiJackThis i sprawdź czy nie masz wirusa.
Tutaj jest instrukcja jak tym programem się posługiwać: HiJackThis instrukcja
techcomp

Re: problem z laptopem

Post autor: techcomp »

Witam.

Jeśli się wyłącza tak po prostu podczas pracy to raczej nie ma to nic wspólnego z wirusami. Wyłącza się podłączony do zasilania, a czy ładowarka działa? Może coś nie łączy ? Czy pod zasilaczem cały czas ładuje się bateria?
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Laptop - problem

Post autor: Piter »

Właśnie. Mnie też zastanawia czy lapek siada tylko przy zasilaniu sieciowym czy może i podczas pracy na baterii Jaromir fajna instrukcja obsługi tego bardzo przydatnego programu :)

Ps. Połączyłem wątki i przeniosłem do działu sprzęt bo nie było tu żadnego tematu ;)
techcomp

Re: Laptop - problem

Post autor: techcomp »

Oczywiście jest też możliwość, że coś "zżera go od środka". Jeśli to odwirusowanie polegało np. na sformatowaniu dysku C, a reszta dysków (jeśli takie są) zostały nienaruszone, to bardzo możliwe, że zostały tam jakieś śmieci, które po przeinstalowaniu wszystkiego od nowa i tak dostały się znów do systemu i obciążają go. Ewentualnie można sprawdzić temperatury ..procesora, chipsetu, grafiki, itd, bo możliwe, że coś się tam po prostu grzeje i w momencie "przegrzania" komputer się wyłącza. Może trzeba rozkręcić sprzęt i przeczyścić z kurzu. :)
nokia
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-04, 19:54

Re: Laptop - problem

Post autor: nokia »

witam i z góry dziękuję za podpowiedzi , komp , zarówno na zasilaczu jak i na baterii pracuje tak samo i po pewnym czasie wentylator chodzi że porządnie go słychać ,wtedy się wyłącza , dodam że gorący jest pod spodem jak cholera .
Awatar użytkownika
techcomp
Posty: 1
Rejestracja: 2010-08-05, 22:32
Kontakt:

Re: Laptop - problem

Post autor: techcomp »

no to wydaje mi się, że jest to kwestia jakiejś awarii mechanicznej, raczej nie systemowej. Ale to może być wiele przyczyn, ciezko powiedziec bez dokładnego sprawdzenia. Musiałbym zobaczyć sprzęt i go sprawdzić. Jeśli nie uda się naprawić zapraszam do sklepu techcomp :) kopernika 24/1 :)
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Laptop - problem

Post autor: Piter »

Ja jednak stawiam na soft. Szkoda, że fizycznie nie możemy zobaczyć lapka ;) Zainstaluj sobie Spybot Search & Destroy uruchom i wywal cały syf jaki znajdzie. Chyba, że problem jest już usunięty. Jeśli tak to zdradź co go powodowało.
Carolec
Posty: 15
Rejestracja: 2009-06-21, 18:41
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Laptop - problem

Post autor: Carolec »

Ja natomiast radziłbym sprawdzić czy procek nie jest zawalony syfem. Wyczyścić sprężonym powietrzem. Może nawet cooler się zatarł - to wymienić na nowy i dać nową pastę termoprzewodzącą.

Zanim jednak zaczniesz rozkładać lapka, to sprawdź temp. proca jakimś programem.
renegat

Re: Laptop - problem

Post autor: renegat »

a może się grzeje?to dość często problem, poczytaj tutaj: http://www.morele.net/wiadomosc/chlodze ... utera/717/
MagdaKessler
Posty: 2
Rejestracja: 2017-01-05, 11:54

Re: Laptop - problem

Post autor: MagdaKessler »

wyczyścić Ci go?
terek
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-26, 06:03

Re: Laptop - problem

Post autor: terek »

Też tak miałem w swoim laptopie, wszystko zależy od tego ile czasu jesteś już w jego posiadaniu oraz jak bardzo go użytkujesz. Należy pamiętać, że jednak kurz osadza się na wiatraczku i należy go konserwować, czyli czyścić regularnie (co ok. 2lata). Jeżeli sami nie potrafimy tego zrobić bądź nie chcemy czegoś zepsuć to lepiej powierzyć sprzęt firmie, która się tym zajmuje jak np. https://retesly.pl/naprawa-laptopow/
MichałZ
Posty: 17
Rejestracja: 2019-03-13, 13:46

Re: Laptop - problem

Post autor: MichałZ »

Może to być problem z przegrzewaniem się laptopa. Warto jest go przeczyścić np. za pomocą sprężonego powietrza.
Williamobsef
Posty: 9
Rejestracja: 2021-11-19, 22:56
Lokalizacja: Iraq
Kontakt:

-

Post autor: Williamobsef »

witam otórz mam ten sam problem jest to strasznie irytujace. temat nie jest az tak stary to moze ktos sie jeszcze odezwie:D u mnie jednym ze sposobow bylo przypisanie czynnosci z ppm na jakis boczny klawisz myszy ale wczoraj po zaistalowaniu bfa 3 nawet to nic nie dalo :
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post