Ogrzewanie, jakie?

Oskar24111
Posty: 1
Rejestracja: 2021-05-26, 11:29

Re: Ogrzewanie, jakie?

Post autor: Oskar24111 »

Z tego co zauważyłem to tutaj bardzo dużo osób ma problem z wyborem ogrzewania. Dlatego też według mnie warto poczytać np. o piecach centralnego ogrzewania zanim w nie zainwestujemy.
olimpia1

Re: Ogrzewanie, jakie?

Post autor: olimpia1 »

Polecam zainteresować się takim rozwiązaniem jak kotły kondensacyjne, a także tech sterowniki: https://terme.pl/pl/c/Sterowniki/230 . Uważam, że jest to bardzo dobra opcja. W sieci poczytacie sobie więcej o zaletach tego rozwiązania.
Stefan12414
Posty: 7
Rejestracja: 2021-03-22, 13:17
Kontakt:

Re: Ogrzewanie, jakie?

Post autor: Stefan12414 »

Jak dla mnie to przy ogrzewaniu sprawdzi się wyłącznie pellet - https://pellet-tarskol.com/. Inne rozwiązania, jak gazowe, olejowe czy węglowe to tylko szkoda dla środowiska!
Awatar użytkownika
crooks3
Posty: 1
Rejestracja: 2021-07-26, 10:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogrzewanie, jakie?

Post autor: crooks3 »

Jednym z popularnych rozwiązań jest rekuperacja, która pozwala zapewnić zdrowe i świeże powietrze we wszystkich pomieszczeniach w domu. Ten system to gwarancja stałej i regularnej wymiany powietrza, a jednocześnie zmniejszenie kosztów ogrzewania.

_____________________________
rekuperacja do domu
TeodorBp

Re: Ogrzewanie, jakie?

Post autor: TeodorBp »

Moim zdaniem najlepszą formą ogrzewania dla domków jednorodzinnych są panele fotowoltaiczne.
Fotowoltaika dla domu to jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań, które nie nadwyręża rodzinnego budżetu (wręcz przeciwnie!) i jest niezwykle wydajne. Z tego co kojarzę, można się również starać o dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych, co jest świetną opcją.
bazalt
Posty: 87
Rejestracja: 2021-11-16, 19:02

Re: Ogrzewanie, jakie?

Post autor: bazalt »

Oczywiście tak jak już wiele osób tu napisało to właśnie wybór dobrej pompy ciepła jest dość poważną sprawą. W takiej sytuacji ja mogę każdemu polecić jeszcze przeczytanie artykułu ze strony https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/b ... pla-split/ gdzie bardzo dokładnie ta sprawa została wyjaśniona.
Weronika56
Posty: 31
Rejestracja: 2020-02-24, 10:53

Re: Ogrzewanie, jakie?

Post autor: Weronika56 »

Tak jak wspomniało kilka osób wyżej, zastanawiałabym się pomiędzy ogrzewaniem gazowym, bądź zainstalowaniem pompy ciepła. Mój narzeczony zajmuje się projektowaniem instalacji fotowoltaicznych i nieraz wspomina, że to będzie pierwsza nasza inwestycja w przypadku budowy domu. Jedną z firm, z która współpracuje jest: https://sm-project.pl/. Znajdziecie tutaj nie tylko pompy ciepła, ale i panele fotowoltaiczne czy klimatyzatory. Warto sobie poklikać i sprawdzić, co najbardziej wam odpowiada :)
Joachim535
Posty: 35
Rejestracja: 2021-11-19, 21:02

Re: Ogrzewanie, jakie?

Post autor: Joachim535 »

Pompy ciepła to bardzo ciekawe i nowoczesne rozwiązanie i coraz poważniej myślę o zmianie ogrzewania w domu i rozważam właśnie alternatywne źródła niż ogrzewanie gazowe. Czytałem sporo o pompach ciepła i muszę stwierdzić, że brzmi to bardzo zachęcająco. Zastanawiam się tylko czy szukać fachowców, którzy wykonają instalację czy działać samemu? Czytałem tutaj https://www.hewalex.pl/porady-i-wiedza/ ... oblok.html i wiem, że lepiej nie działać samemu, lepiej jak pracą zajmie się ktoś, kto ma doświadczenie w tego typu rzeczach.
Żorka
Posty: 18
Rejestracja: 2021-05-18, 21:42

Re: Ogrzewanie, jakie?

Post autor: Żorka »

Jeśli mowa o panelach fotowoltaicznych, to z pewnością fotowoltaika się sprawdzi na przyszłość, wiadomo że trzeba poczekać az sie inwestycja zwróci, ale mamy swoją energię a to bezcenne, mnie wszystkim sie zajęła firma Edison https://www.edisonenergia.pl/ Rzetelnie wszystko zrobili, cenowo bardzo przystępnie, bardzo korzystną ofertę nam zaproponowali, jesteśmy z mężem bardzo zadowolenie ze współpracy z ta firmą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post