rachunki za prąd

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
Adam79

Re: rachunki za prąd

Post autor: Adam79 »

Panele fotowoltaiczne są świetną sprawą! To bardzo nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie pozwala na pozyskiwanie energii elektrycznej z energii słonecznej, co skutkuje znacznym obniżeniem rachunków za prąd. Warto udać się z tematem do specjalistów, którzy rozwieją wszelkie obawy i odpowiedzą na pytania. Jeśli jesteś z okolic, to odezwij się do fachowców z fotowoltaika w Kępnie
sylwia4012
Posty: 10
Rejestracja: 2014-02-02, 13:12

Re: rachunki za prąd

Post autor: sylwia4012 »

A zwróciliście uwagę na to ile kosztuje 1 kwh ostatnio? Ceny rosną w zastraszającym tempie. I wydaje mi się, że spadać nie będą, a proces podwyżek będzie postępował. Dlatego fajnie, że coraz więcej ludzi myśli o sprawdzonych, funkcjonalnych i energooszczędnych rozwiązaniach. Takich jak np. wspomniana fotowoltaika.
daaro1
Posty: 4
Rejestracja: 2021-12-18, 20:15

Re: rachunki za prąd

Post autor: daaro1 »

A macie może tak w domu, że brakuje wam prądu w gniazdku? Nie wiem czemu ale u mnie to coraz powszechniejszy problem - https://dekarzswarzedz.pl/budowlana/bra ... -co-robic/ bardzo mnie to dziwi, bo wszystko powinno być okej
Awatar użytkownika
rick64
Posty: 4
Rejestracja: 2022-04-12, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: rachunki za prąd

Post autor: rick64 »

Niestety rachunki bedą coraz większe
JosekKal
Posty: 15
Rejestracja: 2022-04-24, 16:32

Re: rachunki za prąd

Post autor: JosekKal »

Zabierając się przede wszystkim za poszukiwania jak najwyższe jakości w zakresie wyboru odpowiedniej firmy fotowoltaicznej do swojego domu to tutaj jak najbardziej mogę polecić Wam, żebyście również poświęcili więcej uwagi na ofertę przygotowaną przez firmę Otwarta Energia https://otwartaenergia.pl/fotowoltaika-dla-domu/ którzy są w stanie skutecznie pomóc w projekcie i oczywiście wykonania całej instalacji od początku do końca. Mam nadzieję, że i Wam będą w stanie skutecznie pomóc i uporać sie z tym dość uciążliwym kłopotem. Pozdrawiam!
polonko
Posty: 10
Rejestracja: 2021-03-28, 19:32
Kontakt:

Re: rachunki za prąd

Post autor: polonko »

odkąd jest u mnie instalacja fotowoltaiczna nie muszę martwić się stale rosnącymi cenami prądu
Awatar użytkownika
wiegazeth
Posty: 4
Rejestracja: 2022-12-29, 17:48
Lokalizacja: Łańcut

Re: rachunki za prąd

Post autor: wiegazeth »

Prąd kosztuje sporo... dlatego właśnie warto przy kupowaniu sprzętu zastanowić się nad odpowiednią klasą energetyczną - https://www.kernau.com/artykuly/klasy-energetyczne-agd.html. Klasę energetyczną produktu oznacza się na etykietach za pomocą liter. Klasa D przyporządkowana jest najmniej efektywnym energetycznie produktom (i jednocześnie oznaczona kolorem czerwonym). Produkty najbardziej energooszczędne mają natomiast oznaczenie klasy energetycznej A+++, które na etykiecie jest wyróżnione na zielono.
Henio26
Posty: 38
Rejestracja: 2023-04-20, 13:24

Re: rachunki za prąd

Post autor: Henio26 »

W tym roku cena prądu bardzo poszła w górę, w niektórych budynkach nawet ograniczają ogrzewanie, żeby tylko zaoszczędzić, ja się zastanawiam nad dotacją na fotowoltaikę
andrzej1607
Posty: 1
Rejestracja: 2023-11-09, 13:26

Re: rachunki za prąd

Post autor: andrzej1607 »

Adam79 pisze: 2021-09-30, 21:58 To bardzo nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie pozwala na pozyskiwanie energii elektrycznej z energii słonecznej, co skutkuje znacznym obniżeniem rachunków za prąd.[/url]
Panele słoneczne to fajna sprawa, ale zanim się na nie zdecydujesz, to weź pod uwagę, że to nie jest tania inwestycja. Polecam poczytać - https://www.ogrzewnictwo.pl/artykuly/od ... sie-oplaca. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak długo może trwać zwrot z takiej inwestycji, zwłaszcza gdy warunki pogodowe nie są idealne albo ciągle zmieniają się przepisy...
marian5433
Posty: 1
Rejestracja: 2023-12-20, 18:40

Re: rachunki za prąd

Post autor: marian5433 »

Ja od roku mam pompę ciepła i moje rachunki są niższe niż w poprzednim. Polecam sobie porównać co się bardziej opłaca - pompa ciepła czy gaz, bo u każdego może się sprawdzić coś innego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post