Dzień Dziecka Płońsk 2009

Zdjęcia z imprez , wydarzeń, spotkań, wypadków i przypadków odbywających się w regionie płońskim.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Dzień Dziecka Płońsk 2009

Post autor: Piter »

Dzień Dziecka w Płońsku
01.06.2009r
Jak co roku organizowane są imprezy w każdym mieście aby uczcić dzień najmłodszych mieszkańców świata.
Tak było i w tym roku. Bardzo chciałem być tam osobiście aby zrobić kilka fotek niestety miałem wyjazd i na "imprezę" wysłałem chrześniaka. Efekt możecie obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Dzień Dziecka w Płońsku 1 title= Dzień Dziecka w Płońsku 2 title= Dzień Dziecka w Płońsku 3 title= Dzień Dziecka w Płońsku 4 title=

Dzień Dziecka w Płońsku 5 title= Dzień Dziecka w Płońsku 6 title= Dzień Dziecka w Płońsku 16 title= Dzień Dziecka w Płońsku 8 title=

Dzień Dziecka w Płońsku 9 title= Dzień Dziecka w Płońsku 10 title= Dzień Dziecka w Płońsku 11 title= Dzień Dziecka w Płońsku 12 title=

Dzień Dziecka w Płońsku 13 title= Dzień Dziecka w Płońsku 14 title= Dzień Dziecka w Płońsku 15 title=

Zabawa była szalona i niestety dla niektórych zakończyła się źle.
Dzień Dziecka w Płońsku 7 title=

Jednak jak to mówią: "no risk no fun"


Na deser ciekawostka:
Nie we wszystkich krajach świata święto obchodzone jest tego samego dnia. ONZ obchodzi „swój” Dzień Dziecka 20 listopada w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w roku 1959 oraz Konwencji o prawach dziecka w roku 1989.

W Polsce i w innych krajach słowiańskich (np.: Czechy, Słowacja, Ukraina) obchodzone jest 1 czerwca od roku 1952. Jego inicjatorem była organizacja zwana „The International Union for Protection of Childhood”, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

Francuski odpowiednik Dnia Dziecka to Święto Rodziny, celebrowane 6 stycznia.

Japońscy chłopcy świętują 5 maja, a dziewczynki 3 marca. 5 maja, czyli w Dniu Chłopca przed swoimi domami Japończycy wywieszają zrobione z papieru karpie (zwane Koinobori albo Satsuki-Nobori). Karpie te symbolizują rodziców – ojciec to karp czarny, matka czerwony – niebieski karp symbolizuje syna, ilość karpi niebieskich wskazuje na liczbę potomków męskich w danej rodzinie. Siła karpi kojarzona jest z chłopcami.

W Turcji dzieci obchodzą swoje święto razem z dniem niepodległości 23 kwietnia.

W Polsce od 1994 w Dzień Dziecka (1 czerwca) obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.
źródło: wikipedia
ciekawski

Re: Dzień Dziecka Płońsk 2009

Post autor: ciekawski »

czemu słonik trzyma rece na piersiach tej dziewczynki :lol:
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Dzień Dziecka Płońsk 2009

Post autor: Piter »

Przed chwilą umieściłem urywek imprezy na youtube mam nadzieję że wam się spodoba.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zkR2AUQLHJs[/youtube]

Przepraszam za jakość oraz latający aparat ale tak jak wcześniej pisałem wszystko co tu widzicie zostało zarejestrowane przez mojego chrześniaka. Pozdro dla niego
Rob

Re: Dzień Dziecka Płońsk 2009

Post autor: Rob »

Super impreza.

Szkoda że na tych zdjęciach słabo widać pokaz Taekwondo Cobra.

znalazłem więcej zdjęć na http://www.tkdcobra.pl
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Dzień Dziecka Płońsk 2009

Post autor: Piter »

hehe zawsze mogli zrobić pokaz i w tym roku :P Więcej mediów lokalnych było ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post