Ceny paliw w Płońsku

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
jaro

Ceny paliw w Płońsku

Post autor: jaro »

Witam

Przedwczoraj tankowałem na BP w Płońsku za PB98 zapłaciłem 4,99zł, czyi cena od jakiegoś czasu stoi w miejscu. Wczoraj będąc w Warszawie tankowałem na stacji Neste cena PB98 - 4,53zł (wiadomo ceny tam są zawsze niższe) ale , wracając do Płońska spojrzałem na inne stacje i co się okazało na BP w Warszawie na Targówku cena PB98- 4,52zł, stacja Lotos przed Łomiankami chyba 4,60zł, później Shell przed Płońskiem, akurat była tylko PB95- 4,65zł.
A w Płońsku za 4,65 zł to co najwyżej ON można kupić.

Kiedy w prasie dudnili że ceny paliw na wakacje mogą osiągnąć nawet 5zł/L to na BP w płońsku PB98 już kosztowała 4,99zł/L

Teraz moje pytanie dlaczego w Płońsku nie obniżają cen paliw i czemu jest tak duża różnica?? (w lipcu podobno były obniżki cen paliw w hurcie)
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Re: Ceny paliw w Płońsku

Post autor: trader »

Zmowa cenowa? Można zgłosić do UOKiK, tylko czy coś udowodnią?
jaro

Re: Ceny paliw w Płońsku

Post autor: jaro »

Najprawdopodobniej tak jest. Jak będę miał trochę czasu to sprawdzę jak jest na pozostałych stacjach w Płońsku. Chyba że kto wie jakie ceny na jakiej stacji to niech pisze. Bo to trochę nie normalne żeby o prawie 50 gr była różnica.
Awatar użytkownika
arturo
Posty: 82
Rejestracja: 2006-12-26, 12:20
Lokalizacja: ze swiata

Re: Ceny paliw w Płońsku

Post autor: arturo »

wczoraj tankowalem PB95 na BP w Ozarowie Mazowieckim za 4,64. dzisiaj wieczorem chcialem zatankowac w Plonsku i mnie zatkalo. na Orlenie i BP PB95 kosztowala 4,77....prawda jest, ze w Wawie jest taniej. jedynie LPG utrzymuje sie (od dluzszego czasu, ew. niewielkie kilku groszowe skoki) na dobrym poziomie 2,09 w stosunku do Wawy i innych stacji
gosc

Re: Ceny paliw w Płońsku

Post autor: gosc »

Ja jezdze na ON; Tankuje w Wawie w Auchan lub Tesco; Róznica w stosunku do Plonska ok 30 groszy na korzysc Warszawy ( przy codziennych dojazdach do Wawy oszczednosci sa widoczne); Od razu dodam, ze nie mam problemu z autem, a nawet jak mi sie zdarzy nalac na BP lub Orlenie to nie widze specjalnej roznicy; Zapraszam wszystkich na strone: http://www.stacjebenzynowe.pl ; Na stronie mozna sprawdzac i aktualizowac ceny paliw na wybranych przez siebie stacjach; W zwiazku z brakiem czasu nie mam kiedy objechac Plonska, ale moze ktos z forumowiczow znajdzie chwile zrobi "objazdowke" i wprowadzi aktualne ceny;
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Re: Ceny paliw w Płońsku

Post autor: Glitch »

Że w Płońsku panuje złodziejstwo na stacjach paliwowych zauważyłem już kilka lat temu.
Może najwięcej nie jeżdżę ale takich cen jak w Płońsku (nie mówiąc już o wyższych) nie spotkałem jeszcze nigdzie na terenie kraju. :/

Po prostu jadąc w dowolnym kierunku im dalej od Płońska tym było zawsze taniej i to na stacjach tych samych koncernów (Orlen, BP).

Jeśli chodzi o tanie tankowanie to polecam BP w N.D. Mazowieckim jeśli ktoś codziennie dojeżdża do W-wy lub w okolice, jeżdżę ostatnio na ON więc w cenach PB nie jestem na bieżąco ale różnica w cenie ON w ostatnim czasie to ok. 30gr./L.
Przykładowo w Płońsku na BP i Orlenie ostatnio ON dość długo stał po 4,49. a nieco ponad 20 km. od Płońska od dawna można było płacić dużo mniej, a w tym samym czasie na BP w N.D.M. po 4.36 i cena spadała co kilka dni na 4.26 i 4.19. Dopiero zaraz po ostatniej obniżce w Płońsku cena zeszła na 4,48, a następnie na 4,42 co i tak daje na chwilę obecną różnicę 23gr./L.

Więc jeśli ktoś ma możliwość polecam tankować jak najdalej od Płońska bo u nas ewidentna zmowa cenowa i złodziejstwo na potęgę. :evil: :wsciekly: :los:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post