Prezenty na Komunię Świętą 2009

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Prezenty na Komunię Świętą 2009

Post autor: Piter »


W tym roku najpopularniejszymi prezentami komunijnymi są konsole do gier, aparaty cyfrowe, telefony i odtwarzacze mp3.

Jak co roku w maju, tysiące drugoklasistów przystępuje po raz pierwszy do sakramentu Komunii Świętej. Komunia to nie tylko ważny czas dla rozwoju religijnego dziewięciolatków, ale także istotne wydarzenie rodzinne ściśle związane z wystawnymi przyjęciami i prezentami prezentującymi zasobność portfela rodziców dziecka i zaproszonych gości.

Z analizy Nokaut.pl wynika, że prezent komunijny średnio kosztuje 930 zł. W odróżnieniu od lat ubiegłych, największą popularnością nie cieszą się już rowery czy zegarki. Furorę robią konsole do gier (Pierwsza pozycja należy do konsoli Sony PSP), które w zeszłym roku również były komunijnym hitem, ale obecnie możemy już mówić o dominacji konsol jako prezentu na pierwszą komunię. Na kolejnych miejscach w zestawieniu znalazły się aparaty cyfrowe, telefony i odtwarzacze mp3 które są marzeniem niejednego drugoklasisty.

Patrząc na prezenty, można powiedzieć, że Pierwsza Komunia Święta przestaje być ważnym religijnym wydarzeniem dla całej rodziny, a staje się czymś w rodzaju komercyjnego święta.
źródło: chip.pl

Z tym ostatnim zdaniem muszę się niestety zgodzić :/ Zapominamy o "święcie" a liczymy tylko na imprezę.
Ale cóż trzeba się pogodzić, że czasy gdy się dostawało zegarki na komunię dawno odeszły w zapomnienie.
Taka ciekawostka ja dostałem na swoją pierwszą komunię taką czarną gierkę pod telewizor, książkę i trochę kasy. Mówię tu oczywiście tylko o prezencie od chrzestnej inne były "mniej" wartościowe.
A Wy co dostaliście na komunie ? oraz co zamierzacie kupić jeśli się gdzieś do kogoś wybieracie ? :)
Justynka

Re: Prezenty na Komunię Świętą 2009

Post autor: Justynka »

Mój chrześniak ma komunię, nie wiem co mu dać na prezent. Wolałabym mu coś kupić niż dawać pieniądze, bo chce żeby miał jakąś pamiątkę. Co proponujecie?
Planuje wydać na prezent około 500 zł.
Awatar użytkownika
Stokrotka
Posty: 57
Rejestracja: 2006-09-04, 21:35
Lokalizacja: Płońsk

Re: Prezenty na Komunię Świętą 2009

Post autor: Stokrotka »

może wystarczy zapytać się dziecka co chce dostać ? pieniądze są chyba jednak najpewniejszym prezentem
Anna 26lat

Re: Prezenty na Komunię Świętą 2009

Post autor: Anna 26lat »

Muszę przyznać, że to co robi większość rodziców, przechodzi ludzkie pojęcie. Mam na myśli oprawę tego święta. Kiedy szłam do komunii, dostawaliśmy zegarki, złote łańcuszki i rowery; rowery w sumie były rzadkością. Pieniądze też dostawaliśmy, ale to nie były żadne wielkie kwoty, raczej symboliczne. Dziś dzieci chwalą się przed rówieśnikami, co kto dostał, a kiedy tego słucham, nie chce mi się wierzyć! Standardem są odtwarzacze MP3, laptopy, konsole do gier, fundusze powiernicze, czasem nawet konie! W kopertach dzieciaki dostają nawet i po 1000 złotych! Mam wrażenie, że duchowy wymiar tego sakramentu całkowicie się gdzieś zagubił: dla dzieci najważniejsze są prezenty, a nie fakt, że po raz pierwszy przystępują do spowiedzi świętej i że po raz pierwszy dostępują zaszczytu przyjęcia ciała Jezusa. Przykro mi to mówić, ale tak jest.
Konsola do gier nie zbliża dziecka do Boga !
socho

Re: Prezenty na Komunię Świętą 2009

Post autor: socho »

Dziś odbywa się komunia w Sochocinie, ciekawe co oni kupili :]
uhhhh

Re: Prezenty na Komunię Świętą 2009

Post autor: uhhhh »

dziecko ktore przystepuje do 1-szej komuni wie tyle ile mu karza sie nauczyc w tzw pytaniach komunijnych. jest to dla tych biednych dzieci obowiazek do ktorego zmuszaja te biedne dzieci wierzacy rodzice, a one mimo iz tego nie roumieja maja z tej calej komuni aspekt pozytywny w postaci prezentow i kasy. skoro komunia ma byc zjednaniem sie z Bogiem powinno sie to odbywac w sposob kamerarny bez szopek i prezentow.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Prezenty na Komunię Świętą 2009

Post autor: Piter »

Dokładnie. Dzieciaki uczą się pytań na zasadzie ZZZ... czyli (Zakuć, Zaliczyć,Zapomnieć).
A czy sama wiara nie wystarczy ? No dobrze może przesadziłem z tą samą wiarą ale po co tyle pytań. Najlepsze jest to, że powstały nowe grzechy :D o których kiedyś nikt nie myślał w ten sposób. Kościół powinien ewoluować ale bez przesady.
rydzyk

Re: Prezenty na Komunię Świętą 2009

Post autor: rydzyk »

przeto powiadam wam dostaliście w dniu Bożym białe koperty a w nich pieniądze. Oddajcie wiec ile możecie na dzieci które są w większej potrzebie niż wy a w waszych sercach zagości radość i wieczne szczęście. Tak rok temu było u nas w białym tygodniu a teraz? :lol:
MariaMusierowicz
Posty: 8
Rejestracja: 2023-08-09, 18:18

Re: Prezenty na Komunię Świętą 2009

Post autor: MariaMusierowicz »

Komunia siłą rzeczy wiąże się z prezentami. Najlepiej postawić na coś co naprawdę spodoba się dziecku. Z doświadczenia wiem, że konsole robią furorę. Polecam zakupy na raty 0% https://rario.pl/ps5-na-raty-0/. To świetna opcja tym bardziej, że taka impreza wiążę się z dodatkowymi kosztami.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post