Płoński kościół = dobry biznes

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Re: Jak to wygląda od kuchni

Post autor: dazgo »

Płońszczak pisze: Przez wiele lat byłem ministrantem (bardzo proszę nie przywoływać kawałów o ministrantach, ponieważ stara gwardia żyła swoim życiem i do grzecznych i potulnych nie należała).
Przecież wyraźnie napisał (czytaj wyżej) a do tego nie każdy ministrant musi wypowiadać się o działalności parafii - w tym co mówi jest sporo prawdy, ale niektórzy nie chcą dostrzegać tego co oczywiste. Klapki na oczach i do przodu jak konie (które biczem gonią duchowni)...
Parafianin z Płockeij

Post autor: Parafianin z Płockeij »

Słowo rezydent zostało użyte celowo. Doskonale rozróżniam te dwa pojęcia.
Czy to są wypociny... być może...
Jest to także kawał tekstu, bardzo z resztą osobistego.
Wiem z czego utrzymuje sie parafia... Nie wiem dokładnie jak dużo ziemi ma nasza parafia, ale z dzierżawy też płyną pieniążki...
Każdy człowiek się na nią składa - pięknie jeśli czyni to dobrowolnie (np. taca), gorzej jeśli ejst do tego zmuszany.
I nie zarzucaj mi rozsiewania plotek. Być może Ty spotkałeś się z inną reakcją księdza... jeśli tak.. to pięknie.
Nie możesz jednak wykluczyć, że ja, bądź mój bliski znajomy nie spotkał się ze stawką 1000 zł.
Pamiętaj, że Kościół ma największą i najstarszą bazę danych na Świecie. Jest rok rocznie aktualizowana na kolędzie....
Jeśli ksiądz wie, że z Ciebie nie wyciągnie 500 zł to bierze 350, ale jeśli myśli że wyskrobiesz 1000.. to czemu miałby nie wziąć??
Life is brutal... Szkoda


warka_strong@wp.pl
dociekliwy

Post autor: dociekliwy »

Jak to jest bo już zgłupiałem. Mamy np taką sytuację. Chcę wziąć ślub. Idę do księdza pytam się go co i ile a on mi odpowiada "co łaska" tak ? A może jest cennik, że za ślub 1000 zł ? No bo jeśli jest to odp pierwsza to mogę dać 100zł i będzie dobrze, czy może ksiądz w takiej sytuacji odmówić ślubu ? No i jeszcze jedno pytanie co można zrobić, albo inaczej gdzie można się udać jeśli np ksiądz mówi "co łaska" a potem dodaje "ale to za mało" ?
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

A może jest tak - głośno Co łaska (bo nie wypada inaczej powiedzieć) a w domyśle (nie mniej niż.... ) ??
A ciekawe czy jakby nagrał rozmowę na dyktafon (tylko trzeba poinformować księdza, że nagrywana jest rozmowa i czy się zgadza a jak się zgodzi to dalej) i jak wyskoczy z takim fantem to do kurii?
Z drugiej strony ciekawe czy można wziąść ślub w urzędzie a jednocześnie w kościele - coś a'la konkordatowy tylko w drugą stronę...
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Post autor: Glitch »

dazgo pisze: ciekawe czy jakby nagrał rozmowę na dyktafon (tylko trzeba poinformować księdza, że nagrywana jest rozmowa i czy się zgadza a jak się zgodzi to dalej) i jak wyskoczy z takim fantem to do kurii?
Heheh dobre, już widzę jak się zgadza. :P
Jakby wszyscy wiedzieli kiedy są nagrywani, a kiedy nie to nic w tym kraju nie wyszło by na jaw. ;)
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Nie wiem na ile te sumy są prawdziwe, bo ja w nowej parafii dałem na półślubek 50zł, a za ślub (poza Płońskiem) - 300zł (w zasadzie umówiłem się na 200, ale dałem z bonusem za to, że ksiądz nie wykazał cienia dezaprobaty dla tej kwoty). Niestety nie było nas stać na wesele takie, jak byśmy chcieli, więc nie wiem czemu mielibyśmy jakieś bajońskie sumy płacić księdzu...
rick roll

Post autor: rick roll »

tak to jest ze jak umiera biedy czlowiek to rodzina slyszy "za mniej niz tysiac nie ide".... eh czarna mafia.......
płońszczanka

Post autor: płońszczanka »

coś kochani mieszacie, to jest ten cennik czy nie ? skoro każdy płaci inaczej...
czemu nie rozwijacie wątku gdy ktoś mówi, że na półślubek wystarczy 50 zł?? czyhacie tylko aby komuś dopiec i pomówić. Ślub kościelny to nie obowiązek jaki i zresztą trwanie w wierze, osobiście znam małżeństwa mające tylko ślub cywilny, to jest dopiero wyraźne stanowisko i odwaga a nie wypisywanie anonimowych postów. Poza tym do seminarium wstęp jest dla każdego mężczyzny, skoro to taki dobry "zawód" WSD czeka, ciekawe ile wytrzymacie.
A propos ślubu cywilnego, biorąc ślub konkordatowy w kościele, za urząd też trzeba zapłacić, mimo, że nie poświęcają tam Wam nawet sekundy.
Widzicie ile tematów dla rekinów jak Wy??
pozdrawiam
więcej nie idę do kościoła

Re: Płoński kościół = dobry biznes

Post autor: więcej nie idę do kościoła »

Ceny z pierwszej ręki z płońskich parafii:
nauki dla narzeczonych: 50zł
kurs świadomego rodzicielstwa: 30zł
akt chrztu: 30zł
spisanie protokołu: 100zł
c.d.n. :chytry:
Awatar użytkownika
Stokrotka
Posty: 57
Rejestracja: 2006-09-04, 21:35
Lokalizacja: Płońsk

Re: Płoński kościół = dobry biznes

Post autor: Stokrotka »

szkoda że nie wystawiają faktur bo byś sobie to od podatku odpisał :chytry:
Awatar użytkownika
Miś Kolabor
Posty: 37
Rejestracja: 2009-04-05, 14:06
Lokalizacja: kwadrat
Kontakt:

Re: Płoński kościół = dobry biznes

Post autor: Miś Kolabor »

dawać kase !!!!!!!!!!!!!!!!!!! i bez dyskusji !!!!!!!!!!!!!
Anna

Re: Płoński kościół = dobry biznes

Post autor: Anna »

A co was tak dziwi? Ceny? czy to że są brane jakieś opłaty? Wynajmujecie księdza na daną godzinę i jeszcze chcecie żeby wam oddał ślub za darmo? Skoro stać was na szykowne wesela na 150 osób, gdzieś w restauracji to płacąc tysiąc za ślub wydaje się sprawiedliwe. Każdy kto chce tani cichy ślub zawsze może poszukać a znajdzie miejsca gdzie oddają je za darmo. Wracając jeszcze na moment do sprawy "co łaska" ale nie mniej niż to WY sami to tak nazywacie. Sprawdził ktoś co by było gdyby ksiądz powiedział co łaska a ktoś by mu dał 100zł? To ja wam powiem NIC ksiadz by przyjął pieniądze i tak samo odprawił mszę jakby dostał 1000zł.
Awatar użytkownika
Miś Kolabor
Posty: 37
Rejestracja: 2009-04-05, 14:06
Lokalizacja: kwadrat
Kontakt:

Re: Płoński kościół = dobry biznes

Post autor: Miś Kolabor »

Anno, duszyczko dziekujemy za wsparcie w zamian za twe dobre slowo na forum zapraszam cie do mojego przytulnego mieszkanka na pyszne ciastko z kremem, kawe albo loda
więcej nie idę do kościoła

Re: Płoński kościół = dobry biznes

Post autor: więcej nie idę do kościoła »

Anno ;) jeszcze nawet nie doszedłem do etapu, w którym byłaby rozmowa o pieniądzach za ślub dlatego nie ma jeszcze podanej kwoty do publicznej wiadomości. Sama dobrze wiesz dobra piczciwa kobieta, że żaden z nich nie powie słów: " co "laska"", bo nie wiedzą jakie mam dobre serce dla dobrych duchownych i dałbym im na zaś a tak na przekur będę się targował!!! O fakturę zapytam na końcu i więcej już tam nie pójdę :D
Amen...
parafianka m.

Re: Płoński kościół = dobry biznes

Post autor: parafianka m. »

drodzy użytkownicy forum,może ktoś z Was odpowie mi na pytania,za czyim przyzwoleniem jest niszczony kościół na ulicy płockiej.Jest to przecież najstarszy zabytek w mieście,kto daje zezwolenia,gdzie jest konserwator zabytków? Dlaczego powstała przybudówka,zwana zakrystią,w jakim jest stylu architektonicznym,że "pasuje"do kościoła? A to ptactwo,które znajduje się na bramie wjazdowej,umieszczone przed ostatnią niedzielą,woła o pomstę do nieba,co to jest i czemu ma służyć ta tandeta? :!:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post