zaparcia

sprawdzone sposoby na różne zmartwienia
lalka88

zaparcia

Post autor: lalka88 »

Może babcia dobra rada , podpowie mi jak mam radzic sobie z zaparciami po cięzkich obiadach ? Lubie jesc tłuste i dużo ale jestem chuda etc prosze sobie nie mysleć , że jakiś grubasek co się opanowac nie potrafi ... Męczy mnie to strasznie. Może być jakiś lek aczkolwiek naprawdę nie szkodliwy , jakies naturalne sposoby walki z tym poprosze.
Jalina
Posty: 5
Rejestracja: 2016-01-20, 10:44

Re: zaparcia

Post autor: Jalina »

Może dicopeg ? lek jest bardzo bezpieczny. Bez glutenu wiec jeżeli jesteś uczulona nie musisz sie o to martwić. Nie są to czopki tyko proszek do rozpuszczenia z wodą. Wiec wypijesz i po problemie.
Mikołajka9

Re: zaparcia

Post autor: Mikołajka9 »

Coś mi świta , że pół roku temu dicopeg junior podawałam dzieciom wiec myślę , że taki z dawką dla dorosłych też zadziała. Ja go kupiłam ze względu na brak glutenu w składzie.Moje dziecko jest na nie uczulone.
sasiba

Re: zaparcia

Post autor: sasiba »

Dla dorosłych jest wersja dicopeg 10g. Jest to nieco większe stężenie niż u dzieci, ze względu na większą masę osoby dorosłej
marcius
Posty: 3
Rejestracja: 2017-05-21, 21:51

Re: zaparcia

Post autor: marcius »

A próbowałaś jakichś ziół, np. rumianek albo miętę? Stare sposoby naszych babć często wystarczą.
paulusia176
Posty: 3
Rejestracja: 2017-10-23, 08:38
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: zaparcia

Post autor: paulusia176 »

Olej rycynowy kup w aptece, w smaku paskudny ale działa.
kotelka

Re: zaparcia

Post autor: kotelka »

zdecydowanie dicopeg 10g, ja przetestowalam wiele rzeczy bo czesto mam zaparcia przez alergie pokarmowe i tylko dicopeg dziala szybkoi bezbolesnie
agaa
Posty: 29
Rejestracja: 2016-09-26, 09:58

Re: zaparcia

Post autor: agaa »

Można stosować też błonnik, albo suplement diety http://humavit.pl/suplementy-diety/40-ulga.html. Są też różne ziołowe herbatki, w zależności od tego czy wolisz płyny. Moja mama bierze ten suplement od humavitu, ale np. moja babcia pije jakieś herbatki ziołowe, xenna bodajże.
Martina007
Posty: 1
Rejestracja: 2018-02-18, 02:20

Re: zaparcia

Post autor: Martina007 »

moja babcia zawsze powtarzała: "najlepsze na zaparcia są śliwki surowe jak i te suszone" także zawsze jak miała m taki problem to tylko śliwka na mmie działała. Ale jak ktoś nie lubi, to dobry jest też kefir lub maślanaka.
michalina

Re: zaparcia

Post autor: michalina »

ja to wolę jakieś dużo bardziej sprawdzone metody stosować. Nie ma co się truć i katować tymi jakimiś domowymi sposobami. Dlatego jak ja z kolei cierpiałam na biegunki, to kupiłam w aptece Intestę, która zwiększa wchłanianie sodu i wody w jelicie grubym stanowiąc korzystne uzupełnienie żywieniowe właśnie w przebiegu biegunek
kama1

Re: zaparcia

Post autor: kama1 »

Witam . też miałam taki problem i najbardziej pomogło mi picie kefiru albo jogurtu naturalnego. Każdego dnia. Po kilku tygodniach wszystko wróciło do normy
ognik
Posty: 2
Rejestracja: 2020-09-06, 16:33

Re: zaparcia

Post autor: ognik »

Tradycyjny środek na zaparcia to olej rycynowy. Można o tym przeczytać w tekście pod linkiem https://www.olej.edu.pl/olej-rycynowy-na-zaparcia/ Podobno bardzo pomaga. Pewnie dzisiaj są inne metody, ale czasem warto skorzystać z takich tradycyjnych. Pozdrawiam serdecznie ;)
Lustrzanka
Posty: 6
Rejestracja: 2018-12-04, 20:10

Re: zaparcia

Post autor: Lustrzanka »

Ja na zaparcia stosowałam czopki musujące evaqu i na prawdę uratowały mnie gdy miałam problem. Od tamtej pory zawsze mam w domowej apteczne. Działają w ciągu kilku minut po aplikacji
Gruszka3453

Re: zaparcia

Post autor: Gruszka3453 »

Hej,
Ja też szukałam jakiś naturalnych metod (nie chciałam żadnych leków czopków itp.). Kupiłam sobie błonnik frufi (takie kulki z daktylami, chia babką płesznik i innymi dobrociami :P). Jem takie dwie zamiast ciastek do kawy, do tego więcej ruchu i wody i pomogło :)
Opolen
Posty: 9
Rejestracja: 2021-09-22, 10:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: zaparcia

Post autor: Opolen »

kama1 pisze: 2018-09-20, 10:17 Witam . też miałam taki problem i najbardziej pomogło mi picie kefiru albo jogurtu naturalnego. Każdego dnia. Po kilku tygodniach wszystko wróciło do normy
To kefiru dodatkowo pestki z dyni, i będzie super ! To jednak z lepszych i skuteczniejszych metod.
ODPOWIEDZ