Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Gdzie Znaleźć Pracę, Opinie O Pracodawcach, Firmach.
aguslo
Posty: 5
Rejestracja: 2010-05-16, 20:21

Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Post autor: aguslo »

O przedsiębiorczości płońskiej...

Co oznacza dla Was działalność gospodarcza:
1) zapewnienie sobie samemu miejsca pracy czy..
2) środek do osiągnięcia wolności finansowej?

Jakie są bariery rozpoczęcia biznesu w Płońsku?
pięknota
Posty: 3
Rejestracja: 2014-09-30, 12:54

Re: Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Post autor: pięknota »

Ja zgadzam się zarówno z pierwszym, jak i z drugim stwierdzeniem. Choć oczywiście założenie własnej działalności gospodarczej, to również masa wyrzeczeń i problemów, zwłaszcza na początku. Żeby nasz biznes zaczął dobrze się rozwijać, czasami wręcz przysłowiowe "flaki", mówiąc nieco kolokwialnie, musimy z siebie wypruć. Często jest też tak, że w pierwszym okresie funkcjonowania firmy, nie przynosi nam ona zbyt wysokich dochodów, a czasem do interesu trzeba nawet dokładać. Ale myślę, że w ostatecznym rozrachunku, posiadanie własnej firmy, to ogromny przywilej i szansa na niezależność. O plusach samozatrudnienia czytałam sobie ostatnio tutaj: http://www.praca-ruda.pl/porady-dla-pra ... trudnienie.
Wolodia
Posty: 1
Rejestracja: 2015-11-13, 15:01

Re: Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Post autor: Wolodia »

Ja też kiedyś marzyłem o własnym biznesie, ale nie mam do tego cierpliwości. Ostatnio sprawdzam oferty z różnych miast (np. praca Olsztyn), bo zależy mi na jakiejkolwiek pracy teraz. Rozważałem też wyjazd za granicę, ale to zawsze była dla mnie ostateczność..
mariuszm
Posty: 4
Rejestracja: 2015-12-28, 12:56
Kontakt:

Re: Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Post autor: mariuszm »

Nie tylko w Płońsku ale i w całej Polsce barierą jest prawo i ZUS. Brakuje też podmiotów, które wspierają star-upy w sposób realny i nieograniczający im swobody działania.
Kawusia
Posty: 1
Rejestracja: 2015-12-29, 11:12
Kontakt:

Re: Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Post autor: Kawusia »

Młode biznesy są wspierane przez różne unijne programy, ale trzeba się zorientować kiedy takie projekty ruszają żeby stosunkowo wcześnie się do nich przygotować. A jeśli nie chcecie korzystać z takich dotacji to warto przemyśleć sprawę funduszy na rozpoczęcie działalności i w tym miejscu proponuje zamiast ogromnych kredytów wziąć mniejszą kwotę pożyczki online. Sprawdźcie sobie szczegóły chociażby tutaj - http://latwa-kasiora.pl/
partyzant
Posty: 10
Rejestracja: 2016-06-07, 11:56

Re: Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Post autor: partyzant »

Własna firma to nie tylko korzyści lecz także problemy. Samemu trzeba troszczyć się o to, byśmy mieli jakieś zlecenia, trzeba się troszczyć o wszelakie rozliczenia. Własna firma to jednak dużo większa swoboda w planowaniu pracy, wymaga jednak samodyscypliny.
namecky
Posty: 7
Rejestracja: 2013-06-14, 15:47
Kontakt:

Re: Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Post autor: namecky »

Też miałem te obawy przed rozpoczynaniem własnej działalności gospodarczej, jednak naprawdę, nie ma się czego obawiać :) Z sukcesem od kilku miesięcy prowadzę lokalny oddział firmy sprzedającej pleksi w Płońskui firma naprawdę dobrze prosperuje, póki co na zasadach franczyzy ale mimo wszystko :)
miecho

Re: Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Post autor: miecho »

Rzeczywiście trzeba troszczyć się o rozliczenia. Na początek zwykle nie musimy zatrudniać księgowej jeśli umiemy wypełnić podstawowe dokumenty, rozliczyć choćby w Excelu. Właśnie dlatego dobrze jest zrobić kurs z Excela na poziomie zaawansowanym np. http://excelw30dni.pl/produkt/szkolenie-vba/.
KonradMal
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-28, 11:41

Re: Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Post autor: KonradMal »

Mam swoją działalność od 5 lat, biznes się rozwija, szczególnie przez ostatnie 2 lata to widać (liczba konsumentów mojego sklepu internetowego wzrosła 10-krotnie w porównaniu z poprzednim rocznikiem). teraz moja marka jest dość rozpoznawalna w internecie, a konkurencja ciągle się pojawia, zauważyłem że jedna firma (niedawno powstała) ma bardzo podobny sklep internetowy (co do kolorów i zaprojektowania), a do tego nazwa sklepu brzmi podobno i mocno się zastanawiam nad wyceną znaku towarowego, znalazłem tę firmę grupatrinity.pl/uslugi/doradztwo-transakcyjne/wycena, ale nie jestem jeszcze pewny, powiecie coś o tej lub polecicie inną?
maksik
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-16, 10:30

Re: Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Post autor: maksik »

Działalność gospodarcza to dobry pomysł, ale na pewno nie łatwo jest się z tego utrzymać. Trzeba dużo pracy i czasu by firma na siebie zarabiała. Ważna jest promocja, a w internecie pozycjonowanie lokalne i na cały kraj jeśli jest to firma działająca w internecie. Bez reklamy raczej działalność nie przetrwa.
Niebieskooka
Posty: 1
Rejestracja: 2018-02-17, 19:29

Re: Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Post autor: Niebieskooka »

Również zgadzam się z jedną z wypowiedzi powyżej , działalność gospodarcza jest świetnym pomysłem ale nie jest łatwo jej utrzymać. Potrzeba dużo czasu aby pojawiły się pierwsze efekty czyli dobre zarobki. Bardzo istotne jest abyśmy zadbali o dobrą reklamę i wynajęli dobrych ludzi którzy się nią zajmą , moja znajoma korzystała z Premium Digital https://www.premiumdigital.pl/ ponieważ szukała takiej właśnie usługi jak marketing czy seo. W krótkim czasie jej firma nabrała wiele odwdzin stron a liczba klientów znacznie wzrosła:)
jurasek
Posty: 26
Rejestracja: 2018-06-28, 11:38

Re: Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Post autor: jurasek »

Myślę, że przejęcie przez zespół ekspertów zewnętrznych obowiązków ABI będzie skutkowało skutecznym przestrzeganiem zasad ochrony danych w firmie. Moi rodzice prowadzący biznes skorzystali z usług https://forsafe.pl/obsluga-administrato ... nformacji/ , co w dłuższym horyzoncie przyniosło korzyści finansowe i przede wszystkim znaczą poprawę bezpieczeństwa informacji 😊
Gienek65
Posty: 1
Rejestracja: 2018-10-04, 13:53

Re: Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Post autor: Gienek65 »

Bardzo dużo osób otwiera działalności gospodarcze. Jest to naprawdę ciekawa i interesująca sprawa.
_____
taniareklama.pl
Mamałyga
Posty: 16
Rejestracja: 2017-05-09, 11:47

Re: Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Post autor: Mamałyga »

Jak dla mnie jest to punkt pierwszy i drugi. Zdecydowanie możemy sobie sami zapewnic miejsce pracy, no i do tego być niezależnymi finansowo. No ale też żeby rozpocząć tą działalność gospodarczą trzeba mieć dobry pomysł na jakiś biznes itp. U mnie właśnie zaczęło się od pomysłu, a teraz nawet mam własną małą firmę i już nawet potrzebuję stałego kontaktu z adwokatem by wszystko szło tak jak należy. ;) A propos mogę od razu doradzić dobrą kancelarię - kancelaria adwokacka Wojas Pawlak z Gliwic. Są świetni. ;)
Shyggy
Posty: 1
Rejestracja: 2018-12-31, 01:01

Re: Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Post autor: Shyggy »

Myślę że obie te kwestie są kluczowe w prowadzeniu własnej firmy. Ale są to dobre opcje prowadzenia biznesu, w rzeczywistości trzeba zmagać się z wieloma problemami prowadząc własny biznes.Najbardziej powszechnym z nich jest brak klientów. Aby ich pozyskać warto zainteresować się dobrą reklamą, według mnie najlepiej reklamować się na facebooku bo jest tam największy odbiór. Znalazłam nawet stronę na której są zawarte najważniejsze rady: https://www.cleveragency.pl/blog/2018/1 ... facebooku/.
ODPOWIEDZ