Windows XP na emeryturę.

Wasze problemy ze sprzętem i oprogramowaniem.
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Windows XP na emeryturę.

Post autor: Glitch »

D.I. pisze:Jeśli planujecie zakup nowego komputera wraz z systemem Windows XP, powinniście się pospieszyć. Microsoft zapowiada zmianę, mającą na celu zwiększenie sprzedaży Visty.

31 stycznia przyszłego roku będzie ostatnim dniem, kiedy będzie można zakupić nowy komputer z systemem Windows XP. Od 1 lutego 2008 nowy sprzęt będzie wyposażony jedynie w system Windows Vista. Microsoft podjął taką decyzję, mimo nie najlepszych opinii o swym nowym produkcie - informuje BBC.

Z sondażu przeprowadzonego na początku kwietnia w Stanach Zjednoczonych wynika, że 87% ankietowanych słyszało o nowym systemie Microsoftu, ale tylko 12% z nich zamierza nim zastąpić swój obecny. 60% osób stwierdziło, że pojawienie się Visty, mimo wcześniejszych planów zakupu tego systemu, nie doprowadziło do zapowiadanych działań.

Jak zapewnił europejski rzecznik Microsoftu - Robert Epstein - decyzja o wycofaniu Windowsa XP nie wpłynie na wsparcie techniczne dla obecnych użytkowników. Według słów Epsteina zostanie ono zapewnione przez "rozsądny czas". Epstein wyjaśnił także, że wycofanie Windowsa XP polegać będzie na zaprzestaniu sprzedaży licencji dla największych producentów komputerów (Dell, HP, Toshiba).
Źródło: http://di.com.pl
ANONIMUS
Posty: 36
Rejestracja: 2007-03-07, 11:17
Lokalizacja: z m.Płońska

Post autor: ANONIMUS »

A ile procent użytkowników systemów Microsoftu w tym powiecie posiada certyfikat???
Bo mi się wydaje , że mało? :!:
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Post autor: Glitch »

Pewnie że mało, tak jak w całej tej części Europy.
Uściślając to się nazywa licencja, a nie certyfikat i co to ma wspólnego z tematem?
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Sądzę, że obecnie cena najtańszego Windowsa (XP Home) i Office (Home / Studencka) jest na tyle mała, że może sobie na nią pozwolić każdy, kto kupuje nowy komputer i korzysta z tego softu.

Ja sobie pozwoliłem. Mam satysfakcję i święty spokój.

A jak chciałem sobie pograć w Broken Sworda IV, to sobie odkupiłem używkę z Allegro, za 40% ceny sklepowej. Jak skończę, to pewnie sprzedam z niewielką stratą. A może zostawię na pamiątkę? ;)
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

Są też wersje TRIAL windowsa, ja osobiście posiadam trial win 2003 server (nawiasem mówiąć gdy wchodził na rynek a do XP nie było SP2 to był lepszy, stabilniejszy i bezpieczniejszy, gdyby nie to, że to wersja serwerowa), a samego XP mam też wersję trial na procesor 64bitowy. Kiedyś było gorzej ze sterownikami, ale teraz jest ok. A co do kupna to owszem, XP Home kosztuje około 300PLN brutto - kupić na 5 lat styknie, a co do Office to przecież jest Open Office i inne darmowe odpowiedniki, chyba, że komuś potrzebne zaawansowane funkcje, które oferuje MS Office to polecam.
Ostatnio widziałem Office 2007 free (na płycie DVD w jakimś czasopiśmie) więc trail office też są :)
Jak się nie chce kasy wydawać to można poszukać i mieć legalnie małym kosztem :)
Pozdro

P.S. Zainstalujcie sobie Ubuntu - prosty system, darmowy i w miarę stabilny. Cena - koszt nośnika CD, czyli od 0,30 PLN.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post