Jak ustrzec sie włamywacza?

watek
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-28, 10:09

Jak ustrzec sie włamywacza?

Post autor: watek »

Czasami drzwi antywłamaniowe nie pomagają i złodziej dostanie się do środka. To właśnie spotkało moja siostrę. Ktoś się do niej włamał i nie tylko okradł, ale też zdemolował całe mieszkanie. Siostra się załamała, ale ja zamierzam wyciągnąć z tego naukę. Macie jakiś pomysł, jak dobrze zabezpieczyć mieszkanie?
kruchy25

Re: Jak ustrzec sie włamywacza?

Post autor: kruchy25 »

to zależy dobry sposób to jest czujka z alarmem wewnętrzna które się montuje przy oknach i drzwiach ja mam taka w piwnicy i jest naprawdę głośna raz mi się włączyła bo listewka się przewróciła a ja mieszkam na czwartym piętrze i słyszałem :p lub sprawić sobie psa
Awatar użytkownika
Mariuszw
Posty: 87
Rejestracja: 2012-08-09, 11:46
Kontakt:

Re: Jak ustrzec sie włamywacza?

Post autor: Mariuszw »

Pierwsza rzecz jaka przychodzi człowiekowi do głowy to pies. No ale z drugiej strony - łatwo go niestety oszukać, zneutralizować. Lepszą opcją wydaje się jednak system alarmowy oparty o tzw ochronę obwodową. Jest to szereg czujników mających za zadanie wykrycie wszelkich prób wejścia złodziei do nieruchomości. Gdzie się je konkretnie montuje możesz dowiedzieć się z tego wpisu https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/arty ... wa-w-domu/
Jeżeli chodzi o system alarmowy, to chyba stawiałbym w pierwszej kolejności na Integra z Satel.
Gość

Re: Jak ustrzec sie włamywacza?

Post autor: Gość »

Alarm dobra sprawa.A drzwi to też pewnie zależy jakie mają zamki, z czego są wykonane.Podobno Cal ma solidne drzwi i Vox.
Konkretna
Posty: 3
Rejestracja: 2016-05-10, 22:19

Re: Jak ustrzec sie włamywacza?

Post autor: Konkretna »

Zacznijmy od tego - złodzieje atakują tam, gdzie spodziewają się solidnych łupów. Nawet nie zwracamy uwagi, jak często złodzieje zaglądają nam przez okna, by oszacować, które mieszkanie może przynieść im największy zysk. Warto więc zabezpieczyć się w solidne rolety, które ochronią przed wzrokiem rzezimieszków, chociażby takie z oferty.
kasiaania
Posty: 2
Rejestracja: 2016-05-30, 10:35

Re: Jak ustrzec sie włamywacza?

Post autor: kasiaania »

Praktycznie jest też, poprosić sąsiadów, jeśli oczywiście żyjemy z nimi w zgodzie, by zadzwonili do nas, gdy ktoś będzie próbował dostać się do mieszkania, pod naszą nieobecność. Jeśli wyjeżdżamy na dłużej, to nie trąbmy o tym na portalach społecznościowych, bo to jest, jak zaproszenie dla złodzieja. Dodatkowo, można zamontować oświetlenie ledowe w niektórych miejscach i po prostu zostawić włączone, na czas wyjazdu. 100 % gwarancji nie ma, że nikt się nie włamie, ale zawsze może to trochę pomóc.
NikolaW
Posty: 5
Rejestracja: 2016-08-02, 13:08
Kontakt:

Re: Jak ustrzec sie włamywacza?

Post autor: NikolaW »

Moja siostra posiada system inteligentnego domu, świetna sprawa. Nie martwi się o włamanie, dom kontroluję będąc w pracy itd.
andrzej
Posty: 3
Rejestracja: 2017-07-24, 10:42

Re: Jak ustrzec sie włamywacza?

Post autor: andrzej »

Dobre drzwi oraz okna, pamietać o tym by nie mówić tak jak ktoś wspomniał na portalach społeczniościowych. Można zawsze pokusić sie o alarm, wiadomo są to jakięs koszty ale nigdy nie wiadomo.

_______________________________________________________________________________________________
Narzedzia do zamykania worków z produktami pyłowymi.
mari
Posty: 13
Rejestracja: 2017-12-03, 17:41

Re: Jak ustrzec sie włamywacza?

Post autor: mari »

Trzeba zainwestować w drzwi antywłamaniowe - to najlepsze zabezpieczenie.
Nizroza642
Posty: 1
Rejestracja: 2020-09-14, 14:13

Re: Jak ustrzec sie włamywacza?

Post autor: Nizroza642 »

Wysokiej jakości wykonania drzwi z kolekcji https://www.vox.pl/drzwi-vox-supri to też jakieś rozwiązanie. Zamki w wewnętrznych drzwiach do pokoi to dobry pomysł. Ograniczy włamywaczowi pole do manewru.
Awatar użytkownika
augustaa2
Posty: 4
Rejestracja: 2021-04-06, 09:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jak ustrzec sie włamywacza?

Post autor: augustaa2 »

Znajomi zdecydowali się także na zamontowanie rolet zewnętrznych z Bielska, ponieważ jest to naprawdę dobre zabezpieczenie przed włamaniem. Jeśli są solidnie i odpowiednio założone na oknach, będą prawdziwą przeszkodą dla osoby, która chciałaby się dostać do środka. Ponadto, takie rolety mają także wiele innych zalet.
mucha123

Re: Jak ustrzec sie włamywacza?

Post autor: mucha123 »

Uważam, że warto zainstalować alarm ale można też pomyśleć o monitoringu. W końcu bezpieczeństwo powinno być dla nas najważniejsze. Zapoznajcie się bliżej z systemami zabezpieczeń takimi jak systemy alarmowe bosch: https://b2b.dts-system.pl/product/show/productid/24819.
madelajn
Posty: 4
Rejestracja: 2021-07-28, 12:57
Kontakt:

Re: Jak ustrzec sie włamywacza?

Post autor: madelajn »

Niestety każdego może to spotkać, dlatego ja zaopatrzyłam się w alarmy.
Mikołajek

Re: Jak ustrzec sie włamywacza?

Post autor: Mikołajek »

Najbardziej niezawodnym wyborem będzie założenie monitoringu. Dzięki temu będziesz w stanie w porę zauważyć wszelkie podejrzane osoby kręcące się w okolicy Twojego domu. Firma Beta Security oferuje całodobowy monitoring wizyjny , który można rozbudować o zaawansowane systemy analityki.
KasjuszMag
Posty: 58
Rejestracja: 2024-02-26, 16:22

Re: Jak ustrzec sie włamywacza?

Post autor: KasjuszMag »

Alarmy Rzeszów to niezawodne rozwiązania dla wszystkich, którzy cenią sobie bezpieczeństwo swojego domu, mieszkania lub biura. Nowoczesne systemy alarmowe zaprojektowane są z myślą o maksymalnej ochronie przed niepowołanym dostępem, oferując jednocześnie łatwość obsługi i szerokie możliwości integracji z innymi systemami zabezpieczeń. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, alarmy te są w stanie efektywnie zapobiegać potencjalnym zagrożeniom, zapewniając mieszkańcom Rzeszowa spokój i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.
ODPOWIEDZ