Rekuperacja w domu?

qrokodyl
Posty: 2
Rejestracja: 2014-08-08, 18:24
Kontakt:

Rekuperacja w domu?

Post autor: qrokodyl »

Cześć
zastanawiam się już od dłuższego czasu aby zamontować rekuperacje w swoim domu...
jednak nie wiem jak to wygląda od strony oszczędności..
Dzwoniłem do firmy oni twierdzą, ze są mega oszczędności.. ktoś potrafi mi doradzić jak to z tym naprawdę jest ?
noija

Re: Rekuperacja w domu?

Post autor: noija »

Rekuperacja? Czy przeciętny człowiek chociaż ma pojęcie, co to znaczy? PSEUDOREKLAMY potrafią wkraść się chyba wszędzie....
Awatar użytkownika
jakubs
Posty: 5
Rejestracja: 2014-08-24, 09:03
Kontakt:

Re: Rekuperacja w domu?

Post autor: jakubs »

Marny marketing szeptany.
kasiaania
Posty: 2
Rejestracja: 2016-05-30, 10:35

Re: Rekuperacja w domu?

Post autor: kasiaania »

Znam osoby, które sobie to założyły w nowym domu. Byłam tam i wiem, że lepiej dział, niż klimatyzatory. Tzn. powietrze w domu jest świeże, lekko schłodzone latem, bez konieczności otwierania okien i wpuszczania upału do środka.
Awatar użytkownika
Artysta
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-16, 15:36

Re: Rekuperacja w domu?

Post autor: Artysta »

Rekuperacja bardzo często wykorzystywana jest w domach pasywnych, które nastawione są jak najbardziej na komfort codziennego mieszkania oraz na oszczędność. Rekuperacja pozwala na skuteczne wykorzystanie wydostającego się z domu gorącego powietrza. Ważna też jest jednak sama instalacja grzewcza, która zamontowana jest w domu, ponieważ to od niej dużo zależy. Ja w swoim przypadku posiadam dobrej jakości kocioł CO, a do ogrzewania domu wykorzystuję głównie węgiel orzech, który dostarcza mi firma Smart Trans. Taki węgiel jest doskonale przesiany oraz czysty. Wydajność jest na naprawdę wysokim poziomie. Polecam. :)
Awatar użytkownika
arnoldterry
Posty: 5
Rejestracja: 2021-04-02, 11:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rekuperacja w domu?

Post autor: arnoldterry »

Również zastanawiałam się nad taką instalacją.
luca00

Re: Rekuperacja w domu?

Post autor: luca00 »

Bardzo dobrym paliwem do ogrzewania domu jest także węgiel ekogroszek. Na stronie producenta, firmy Patriot, można poczytać o tym, jak palić ekogroszkiem: https://ekogroszek-patriot.pl/pl/blog/J ... oszkiem/14 . Polecam się rozejrzeć, oferta jest bardzo korzystna.
ewelinaa
Posty: 4
Rejestracja: 2021-07-05, 19:47

Re: Rekuperacja w domu?

Post autor: ewelinaa »

Właśnie również z mężem zastanawiamy się nad tym rozwiązaniem. Czy ktoś napisałby może coś więcej?
Bogusław207
Posty: 19
Rejestracja: 2021-07-30, 21:43

Re: Rekuperacja w domu?

Post autor: Bogusław207 »

Może nie do końca w temacie rekuperacji, ale oszczędności na ogrzewaniu ogólnie - chciałbym Wam polecić wykonanie ocieplania poddasza pianką poliuretanową w Zielonej Górze. To bardzo dobry sposób na utrzymanie właściwej temperatury wewnątrz pomieszczeń przy dużo niższych kosztach, niż w przypadku tradycyjnych metod izolacyjnych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post