płońscy piraci drogowi

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
Gość płońszczanin

płońscy piraci drogowi

Post autor: Gość płońszczanin »

Mam propozycję: może zróbmy listę najgorzej powodujących autami i najbardziej niebezpiecznych kierowców płońskich, tak dla naszego bezpieczeństwa.Mam już pierwszy przykład: dziś kierujący granatowym kombi WP...77jv wyprzedził mnie na pasach w momencie, kiedy przepuszczałem pieszego, a ów pieszy był już w połowie przejścia. Granatowy przejechał pół metra przed nim.Padał deszcz, było ślisko. Jeśli do tego komuś brakuje wyobraźni i podstawowej znajomości przepisów, nieszczęście gotowe. Zdarzenie miało miejsce na przejściu na skrzyżowaniu ulic: Płockiej, Zduńskiej (przy "Biedronce").
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Mnie wkurzają piesi, którzy z premedytacją włażą wprost pod koła, wymuszając pierszeństwo. Oczywiście poza pasami.

Z drugiej strony jak się nieraz zatrzymam przed przejściem, to z naprzeciwka nieraz i kilka aut przejedzie, zanim któryś się zreflektuje, żeby się zatrzymać.
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

trader pisze:Mnie wkurzają piesi, którzy z premedytacją włażą wprost pod koła, wymuszając pierszeństwo. Oczywiście poza pasami.
Tu się zgadzam, chodzą czasem jak święte krowy :D

A co do listy to nie popieram - naruszamy ich prywatność, poza tym nie można publikować danych bez zgody kierowcy ( w tym przypadku tablicy rejestracyjnej ) ale z drugiej strony pomysł niegłupi :D fajnie by było dołożyć kilka fotek co "lepszych" wyczynowców.
Gość płońszczanin

ochrona danych?

Post autor: Gość płońszczanin »

dazgo pisze:
trader pisze:Mnie wkurzają piesi, którzy z premedytacją włażą wprost pod koła, wymuszając pierszeństwo. Oczywiście poza pasami.
Tu się zgadzam, chodzą czasem jak święte krowy :D

A co do listy to nie popieram - naruszamy ich prywatność, poza tym nie można publikować danych bez zgody kierowcy ( w tym przypadku tablicy rejestracyjnej ) ale z drugiej strony pomysł niegłupi :D fajnie by było dołożyć kilka fotek co "lepszych" wyczynowców.
Zastosowałem się, tak na wszelki wypadek, choć ustawa tego nie dotyczy. Tu nie podaję danych, tylko nr rejestracyjny (i to niepełny), który jest powszechnie dostępny.

A co do świętych krów. Nie zdarza Wam się czasami przechodzić, a nie przejeżdżać przez pasy? Czy może jakiś kierowca przepuścił Was? Ależ skąd. Po co? Przecież są "silniejsi". A pieszym pozostaje tylko wdzierać się na przejście. Przy takiej ilości samochodów, jak dziś ,spróbójcie ich zrozumieć i trochę uważać.
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Post autor: Glitch »

Nie popieram ignorowania pieszych oczekujących na przejście przy pasach, ale należy też zwrócić uwagę w jakich korkach zaczyna tonąć nasze miasto.
Gdyby tak zatrzymywać się przed każdym pojedynczym pieszym oczekującym na przejście to była katastrofa i tak co niektórzy kierowcy są mocno sfrustrowani (ja też czasem :P ).
Nic złego nikomu się nie stanie jak poczeka 1-2 min. na małą przerwę w kolumnie pojazdów w jednym kierunku ruchu.
A krew już mnie zalewa jak widzę jak nadgorliwi kierowcy (przeważnie jak są trudne warunki) zatrzymują się, żeby przepuścić jakiegoś pieszego w najmniej spodziewanym miejscu np. na środku skrzyżowania.
Tylko pogratulować głupoty i talentu w stwarzaniu zagrożenie dla samego pieszego (może nie zdążyć zareagować jadący z naprzeciwka) jak i ryzyka najechania przez pojazd jadący z tyłu.
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Gość płońszczanin pisze:Czy może jakiś kierowca przepuścił Was?
Na ogół zatrzymuję się przed pasami. Dlatego również od pieszych wymagam kultury ;)
pieszy

niebezpiecznie przy Polo

Post autor: pieszy »

Bardzo niebezpiecznie jest przed Polo na Gtrunwaldzkiej. Jest tam dość szeroka ulica i często się zdarza, że rozpędzony samochód wpada na pasy, nie zwalniając nawet wtedy, gdu ktoś przez nie przechodzi.
Awatar użytkownika
Thorgal
Posty: 51
Rejestracja: 2007-03-28, 21:26

Post autor: Thorgal »

Tak a przy okazji masa kretynów parkuje gdzie i jak popadnie (najlepiej gdyby mogli wjechać do środka sklepu) w związku z czym widoczność dla kierowców jest b.ograniczona. Przy okazji klienci Polo z zakupami też zachowują się jak "święte krowy" i przechodzą wszędzie a najczęściej nie po pasach :krzeslem: Masakra
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Post autor: Glitch »

Thorgal pisze:Przy okazji klienci Polo z zakupami też zachowują się jak "święte krowy" i przechodzą wszędzie a najczęściej nie po pasach :krzeslem: Masakra
Nie tylko przed Polo, ale na całym mieście chodzą jak święte krowy. Gdyby to było duże miasto i szybszy ruch to po roku 30% tych ludzi skończyło by pod kołami.
Swoją drogą jestem pewien że prędzej czy później przed Polo zdarzy się jakieś nieszczęście.
To skandal że pozwolono na otwarcie tak dużego sklepu bez zapewnienia odpowiedniego parkingu. I jak zwykle dopiero jak ktoś zginie to będzie mądry Polak po szkodzie tak jak to było ze światłami na Poświętnem.
Thorgal pisze:najlepiej gdyby mogli wjechać do środka sklepu
Przed Albertem jest tak samo zatrzymują się dokładnie metr przed drzwiami, nieraz aż mnie korci żeby powiedzieć takiemu dupkowi co o nim myślę.
Wracając do Polo to ostatnio nawet widziałem jak jeden wygodniś nie mając miejsca do zaparkowania na ulicy wjechał sobie legalnie i zaparkował na środku chodnika.
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Dzisiaj jeden gówniarz na piździku poczuł wiosnę chyba, bo wyprzedził na Grunwaldzkiej najpierw mnie, a potem jeszcze kilka aut. To nic, że z naprzeciwka jechali inni. On cały czas parł do przodu i w ostatniej chwili chował się, unikając zderzenia. Normalnie jakby se grał na kompie i miał jeszcze kilka żyć do dyspozycji. :]
Awatar użytkownika
Thorgal
Posty: 51
Rejestracja: 2007-03-28, 21:26

Post autor: Thorgal »

trader pisze:gówniarz na piździku :]
Czyżby chodziło Ci o motorowerzystę :) :) :) . Obawiam się, że na opis ich zachowania przydałby się nowy temat i mógłby być dość obszerny ;)
ODPOWIEDZ