Od 01.09.2013r. nowy proboszcz w prafii św Michała

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
Bolek

Od 01.09.2013r. nowy proboszcz w prafii św Michała

Post autor: Bolek »

Ks. kan. Edmund Makowski, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku, z dniem 31 sierpnia 2013 r. przechodzi na emeryturę; zamieszka na terenie parafii. :(

Nowym proboszczem od 01.09. będzie Ks. kan. dr Marek Zawadzki dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Zygmunta w Płocku (katedra).

Nowemu ks. proboszczowi życzymy wszystkiego najlepszego. Szczęść Boże.
Picx
Posty: 81
Rejestracja: 2008-02-22, 21:30

Re: Od 01.09.2013r. nowy proboszcz w prafii św Michała

Post autor: Picx »

szkoda, ze Makowski zostanie w Płońsku...
olek

Re: Od 01.09.2013r. nowy proboszcz w prafii św Michała

Post autor: olek »

[quote="Picx"]szkoda, ze Makowski zostanie w Płońsku...[/quote]


Bardzo dobrze, że zostaje, swoją pracą na to zasłużył !
Hubert
Posty: 174
Rejestracja: 2011-01-20, 08:39

Re: Od 01.09.2013r. nowy proboszcz w prafii św Michała

Post autor: Hubert »

Ciekawe czy będą jakieś zmiany.Może stanieją te opłaty,co łaska ale niemniej niż pewna suma.
mix

Re: Od 01.09.2013r. nowy proboszcz w prafii św Michała

Post autor: mix »

[quote="Hubert"]Ciekawe czy będą jakieś zmiany.Może stanieją te opłaty,co łaska ale niemniej niż pewna suma.[/quote]


a kiedy byłeś ostatnio w kościele ? oczywiście nie dotyczy stania przed kościołem ...
Hubert
Posty: 174
Rejestracja: 2011-01-20, 08:39

Re: Od 01.09.2013r. nowy proboszcz w prafii św Michała

Post autor: Hubert »

Oj wypraszam sobie staram się być w niedziele i to w kościele a nie przed.A co to ma do cen za sakramenty.Ksiądz gdy był na kolędzie powiedział że może coś się uda zejść z ceny ale nic nie wspomniał żebym dał na ile sobie mogę pozwolić.A innej koleżance zaproponował ze da darmowy ślub że wglądu na dziecko,ale pod warunkiem że będzie w tygodniu.

Odpowiedz mi na pytanie co ma uczęszczanie na msze do cen za sakramenty?.
Picx
Posty: 81
Rejestracja: 2008-02-22, 21:30

Re: Od 01.09.2013r. nowy proboszcz w prafii św Michała

Post autor: Picx »

Księdza proboszcza znam wiele lat... i naprawdę... nie jest taki, jak niektórzy go widzą... najważniejsze jest to, czego nie widać. To, że sporo zrobił to prawda. To, że nie jest dobrym człowiekiem - to druga sprawa. Ale któż z nas jest bez grzechu... :)
zainteresowany

Re: Od 01.09.2013r. nowy proboszcz w prafii św Michała

Post autor: zainteresowany »

wszyscy chca by ksiadz oddawal wszystkie sakramenty sw za darmo slub ,chrzest, pogrzeb,czy tez msze sw ,a z czego sie pytam utrzyma koscol, swiatlo, centralne ogrzewamie itp itp,ma ktos propozycje jak utzymac wszystkie media nie placac za sakramenty swiete
Picx
Posty: 81
Rejestracja: 2008-02-22, 21:30

Re: Od 01.09.2013r. nowy proboszcz w prafii św Michała

Post autor: Picx »

Ale skąd Ci to przyszło do głowy? Wszyscy? Ja nie uważam, że za darmo powinno się dostawać cokolwiek! Co prawda w Piśmie jest napisane "Darmo dostaliście, darmo rozdawajcie" ale jest tam też "Godzien jest i robotnik zapłaty swojej" - jednocześnie uważam, że zapłata powinna być adekwatna do wykonanej pracy.

I pisząc o Makowskim nie miałem na myśli "opłat" za sakramenty... nie tym razem :-)
Picx
Posty: 81
Rejestracja: 2008-02-22, 21:30

Re: Od 01.09.2013r. nowy proboszcz w prafii św Michała

Post autor: Picx »

Zapytajcie proboszcza Makowskiego, o to, co się stało z zakonnicami :-) Może powie prawdę, po latach? A może nadal będzie twierdził, że przeor wezwał je do siebie "zupełnie bez nieboskiej" interwencji Edmunda... :)
jaa

Re: Od 01.09.2013r. nowy proboszcz w prafii św Michała

Post autor: jaa »

Hm ,,,przecież oni dostają pieniądze na utrzymanie parafii ... . Ale co by nie mówić i tak będzie źle .
metrix

Re: Od 01.09.2013r. nowy proboszcz w prafii św Michała

Post autor: metrix »

[quote="jaa"]Hm ,,,przecież oni dostają pieniądze na utrzymanie parafii ... . Ale co by nie mówić i tak będzie źle .[/quotë. Od Ciebie ?
ODPOWIEDZ