Czysty-Brudny Las...

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Czysty-Brudny Las...

Post autor: Piter »

Płońszczak pisze:Wpiątek, 23 lutego, szkoły w Królewie i Sochocinie zebrały laury. Ukoronowaniem sukcesów uczniów i nauczycieli były dyplomy z wyróżnieniem, za udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Czysty las".
Do finału II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Czysty las" w roku szkolnym 2005/06 zakwalifikowały się dwie szkoły z naszego powiatu: Szkoła Podstawowa w Królewie oraz Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego w Sochocinie....

Sprzątanie lasu w Królewie
Szkoła Podstawowa w Królewie zakwalifikowała się do finału konkursu "Czysty las" i otrzymała dyplom z wyróżnieniem w kategorii sprzątanie lasu. Zadanie konkursowe polegało na systematycznym sprzątaniu i opiece nad wybranym terenem leśnym.
Specjalnie wybrałem się do Królewa by to sprawdzić. Tak jak myślałem, ten obszar leśny jest albo bardzo głęboko ukryty, albo jest taki duży ;) Swoją drogą o ile mi wiadomo to lasów państwowych w Królewie jest na lekarstwo :/ Przejechałem sobie rowerkiem po tych oazach czystości i zrobiłem zdjęcia. Niestety dopiero jutro będę wiedział dokładnie gdzie są jakie lasy, nie zmienia jednak to faktu, że las to las i powinien być czysty.

Lasy prawdopodobnie państwowe:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Las i działka na bank prywatne:
Obrazek Obrazek Obrazek
Płońszczak pisze:Edukacja leśna w Sochocinie
Tego samego dnia delegacja leśników przyjechała również do Sochocina.
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Sochocinie wystartowały w dwóch kategoriach konkursowych "Czystego Lasu". Szkole Podstawowej - w kategorii sprzątanie lasu - nie udało się zakwalifikować do finałowych rozstrzygnięć. Natomiast Gimnazjum - w kategorii edukacja leśna - przeszło do finału konkursu i zostało nagrodzone dyplomem z wyróżnieniem.
Następnego dnia (za dużo czasu zmarnowałem na szukanie lasów państwowych w Królewie) przejechałem się do Sochocina. W tym miasteczku było tragicznie :/ Nie dziwie się, że nie dostali nagrody w kategorii "sprzątanie lasu". Fotki oczywiście zamieszczam na potwierdzenie tego, że las w Sochocinie pozostawia wiele do życzenia. A swoją drogą to chyba nauka teoretyczna powinna iść w parze z praktyką :/

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Przy okazji pragnę jeszcze wspomnieć, że teren stadionu szkolnego wygląda tak samo jak las. Jeśli tam nie zdarzył się wypadek to jak myślicie co... :kwasny: :dobani:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnia fotka przedstawia bliskość zdarzenia w stosunku do obiektów szkoły (te niebieskie).


Źródło cytatów Płońszczak
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Piter - ale żeś przeprowadził śledztwo! :ok: Osłabiają mnie te wszechobecne śmieci. Niestety są one wyrazam niedojrzałości społeczeństwa... :kwasny:
Awatar użytkownika
Kryton
Posty: 63
Rejestracja: 2007-02-20, 22:09

Post autor: Kryton »

Jestem za czystym miastem, lasem jak wszyscy ci którzy widzą ten problem. Sorry ,ale wrócę do wyborów samorządowych.
Podczas drugiej tury wyborów ( dogrywki). P. Zygmunt Aleksandrowicz w swoim programie głosił o opdatkowniu śmieci. Mianowicie; w Płońsku miała powstać ustawa, na mocy ,której każdy obywatel płacił by podatek od śmieci i nie obchodziło by go usuwanie odpadów ze swojej posesji. Jeśli by już ktoś zapłacił ( bO musiał by) nie ponosił by kosztów na rozworzenie nieczystości w niedozwolone miejsca. Pieniądze z podatku miały być przeznaczone dla firm oczyszcajacych. Wysokość takiego podatku to powiedzmy Pięć złotych miesięcznie. To takie proste, że aż boli. Jednak ile było osób , którzy głosując na przyszłego Burmistrza patrzyło na jego program. Bardziej krzykliwym hasłem było "Burmistrz ,którego znacie". Bród pozostał nie tylko w lasach ,ale i w naszych miejskich parkach, ulicach. Ten temat powinien uświadomić wszystkim potrzebę dbania o nasze środowisko. Brawo Piotr :ok: . Powinno paśc takie hasło; "Pokażcie mi swoje okolice,a powiem Wam kim jesteście"
ODPOWIEDZ