Wystawa plenerowa "Oswoić Warszawę" Christine Burkhard

Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Wystawa plenerowa "Oswoić Warszawę" Christine Burkhard

Post autor: Piter »

Wystawa plenerowa "Oswoić Warszawę" Christine BurkhardOgrodzenie MCK - Parking od ul. Kopernika w Płońsku

20 plansz to liczba prac literacko fotograficznych którą możecie oglądać na ogrodzeniu MCK od strony parkingu przy ulicy Kopernika. Przedstawiają one zdjęcia oraz opis sytuacji, odczuć, jakie towarzyszyły autorce w danym momencie.
Cel wystawy? - Pokazanie w w jaki sposób obcokrajowcy odbierają polską rzeczywistość i jak się w niej odnajdują.
Wystawę można oglądać do połowy grudnia 2012 roku.

Kilka słów autorki projektu...
"Poprzez moje podejście artystyczne do projektu, chciałabym przede wszystkim pobudzić emocje, a nie prowadzić dyskusje. Zdjęcia nie są zwykłymi ilustracjami, uzupełniane krótkimi tekstami, możemy nazwać ,,impresjonistycznymi’’. Lubię prezentacje uliczne, ponieważ są one miejscem gdzie spotykamy innych, miejscem niespodzianek. Chciałabym przedstawić moje doświadczenie Polakom. Gdy przyjechałam do Polski w 2008 r. pomyślałam, że kraj jest oziębły. Stał się jednak bardzo interesujący i przywiązujący, jak po pewnym czasie odrzuciłam uprzedzenia i wyruszyłam na jego poznanie. Polska przyciąga każdego roku więcej obcokrajowców, którzy tu mieszkają na czas dłuższy lub krótszy. Moja wystawa mówi o fenomenie, który się pojawia. Każdy nauczy się więcej, jak będzie świadomy realizmu związanego z rzeczami nieodwracalnymi i wzbogacającymi"
ODPOWIEDZ