Jesteś Bogiem (2012)

Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Jesteś Bogiem (2012)

Post autor: Piter »

Jesteś Bogiem

„Jesteś Bogiem” to oczekiwany od ponad dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Obraz koncentruje się na historii Magika (Marcin Kowalczyk), Rahima (Dawid Ogrodnik) i Fokusa (znany z „Chrztu” Tomasz Schuchardt), którzy za sprawą takich utworów, jak słynny „Jestem Bogiem”, stali się głosem pokolenia młodych Polaków ostatnich kilkunastu lat. Najnowszy film Studia Filmowego Kadr, producentów „Sali samobójców” i nagrodzonego Złotymi Lwami „Rewersu” pokazuje kulisy powstania zespołu i dramatyczne losy zwykłych kumpli z osiedla, których połączyła miłość do muzyki, wolności i niezależności... za wszelką cenę.





Reżyseria: Leszek Dawid
Scenariusz: Maciej Pisuk

Obsada:

Marcin Kowalczyk - Piotr Łuszcz "Magik"
Tomasz Schuchardt - Wojciech Alszer "Fokus"
Dawid Ogrodnik - Sebastian Salbert "Rahim"
Arkadiusz Jakubik - Gustaw Zarzycki
Katarzyna Wajda - Justyna Łuszcz, żona "Magika"
Ernest Lorek - Marcin Zięba "Sot"
Marcin Dorociński - Organizator koncertu
Adam Nawojczyk - Pan Sobański
Przemysław Bluszcz - Ojciec "Magika"
Dorota Wierzbicka-Matarelli - Matka "Magika"


Film grany będzie w kinie "Kalejdoskop" w dniach:
12-14 X- godzina. 16.30 i godzina. 19.00
16-18 X- godzina. 16.30 i godzina. 19.00
Jesteś Bogiem 2012 - zwiastun PL
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Jesteś Bogiem (2012)

Post autor: Piter »

"Jesteś Bogiem".... nowy film producentów "Rewersu", "Baby są jakieś inne" oraz "Sali samobójców" to niewątpliwie znakomita produkcja. Powiem więcej, pozycja obowiązkowa dla każdego kto słuchał/słucha bądź będzie słuchał hiphopu. Film jako film bardzo mi się podobał. Trapi mnie tylko jedno.... w wywiadach Arkadiusz Jakubik, grający Gustawa mówi, że reżyser postanowił przedstawić go w dobrym świetle. No oki, ale skoro tak mówił to znaczy, że muszą być też głosy negatywne odnośnie Gustawa jako managera. Może ktoś ma jakieś info na ten temat?

A czy Wam podobał się ten film?
Artur_N
Posty: 235
Rejestracja: 2007-11-05, 23:49
Lokalizacja: West Side

Re: Jesteś Bogiem (2012)

Post autor: Artur_N »

Bylem, dla mnie bomba. Z filmowym Gustawem też oglądałem wywiad (to chyba jakiś mejkof był). Kiedyś sluchałem hh, zresztą jak wiekszość nastolatkow z tamtych lat a paktofonika od zawsze miala klimat i to cos. Jakoś obiło mi się o uszy wtedy, że Gustaw też ostro rąbał ich na kase, że dostają ochłapy.. Nie wiem jaki to miało wpływ na Magika ale wszyscy mówili, że wkręcał sobie schizofrenie i że w końcu mu się udało skutecznie wkręcić... Kto wie, może serio ją miał.
Awatar użytkownika
Leyla7
Posty: 165
Rejestracja: 2010-07-13, 15:56

Re: Jesteś Bogiem (2012)

Post autor: Leyla7 »

Odkąd go tylko zobaczyłam, z miejsca stal się moim ulubionym filmem! Pfk jest ze mną odkąd pamiętam, ale nigdy jeszcze tak blisko :) Polecam każdemu, nawet komuś, kto nie słucha hh, bo to po prostu świetnie opowiedziana historia.
Annika
Posty: 1
Rejestracja: 2012-10-17, 13:48

Re: Jesteś Bogiem (2012)

Post autor: Annika »

Bez przesady, aż tak dobry nie jest...

Aczkolwiek kawał porządnego kina :)
Awatar użytkownika
Leyla7
Posty: 165
Rejestracja: 2010-07-13, 15:56

Re: Jesteś Bogiem (2012)

Post autor: Leyla7 »

Dla mnie jest świetny :)
Mycagoria
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-24, 15:11

Re: Jesteś Bogiem (2012)

Post autor: Mycagoria »

jak dla mnie ten typ muzyki jest za ciężki do słuchania, w ogóle mi nie odpowiada.
ODPOWIEDZ